اپلیکیشن و کاربرد آی کاپ
29
ژانویه

آشنایی با اپلیکیشن و کاربرد آی کاپ

اپلیکیشن‌ها

امروزه برای راحتی زندگی افراد، اپلیکیشن‌های متنوع و مختلفی با کاربردهای فراوان ساماندهی شده و ارائه می‌شود. این برنامه‌ها خدمات بانکی را خیلی راحت و آسان برای افراد انجام می‌دهد و خدمات یکپارچه بانکی و پرداختی افراد را راحت می‌کنند. این برنامه‌ها توسط بانک‌های مختلف برای ارائه بهتر امور بانکی ایجاد شده است. یکی از این برنامه‌ها اپلیکیشن و کاربرد آی کاپ است.

اپلیکیشن ‏ای کاپ چیست؟

انجام هرگونه خدمات و تراکنش در اپلیکیشن‌ معرفی شده با سرعت بالا و خیلی آسان انجام می‌شود. با این برنامه‌ها می‌توان خدماتی مانند: خرید شارژ، کارت به کارت کردن، معرفی وام، برآورد تسهیلات، دریافت دستگاه کارت‌خوان، اعتبار بانک، سرمایه‌گذاری آنلاین، احراز هویت آنلاین، سجام و… را انجام داد. خدمات دیگری که می‌توان با این برنامه‌ها انجام داد شامل: دیدن تمام جزئیات تراکنش‌های مالی، کارت بانکی، کارت به کارت با اسکن، خرید شارژهای مستقیم برای مخاطبین موبایل، درخواست کارت‌خوان بدون هزینه برای فروشگاه‌های شخصی و حقوقی، درج خودکار رمز یکبار مصرف رمز دوم پویا، کارت به کارت از مبدا ۵ بانک و موسسه مالی مقصد تمام کارت‌هایی که شبکه شتاب و… هستند.

پس می‌توان گفت اپلیکیشن و کاربرد آی کاپ یک برنامه جامع در مورد پرداخت‌های آنلاین است انجام‌دادن خدمات بانکی و مالی است. این خدمات را می‌توان توسط ابزاری مانند گوشی اندروید انجام داد.

دانلود برنامه آی کاپ برای اندروید

این برنامه‌ کاربردی دارای ویژگی‌های زیادی است که تعدادی از آن‌ها شامل: استعلام و پرداخت قبوض، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سامانه اعتبارسنجی مرآت، احراز هویت سجام، کارت به کارت، معرفی وام، برآورد تسهیلات، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ثبت و درخواست برای گرفتن دستگاه‌های پوز، امکان خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی هستند.

اپلیکیشن و کاربرد آی کاپمزایای استفاده از آی کاپ برای کاربران

استفاده از این اپلیکیشن و کاربرد آی کاپ بسیار متنوع است. در این مقاله می‌خواهیم به چند نمونه از مزایای استفاده از آن بپردازیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • امنیت خدمات پرداخت _ با استفاده از این برنامه اطلاعات افراد در سرورهای امنی نگه‌داری می‌شود و از این اطلاعات به‌عنوان یک دارایی حفاظت می‌شود. این اطلاعات شامل: شماره‌حساب، تاریخ انقضاء کارت بانکی، رمز cvv۲ است. در این برنامه از روش‌های جدید در رمزگذاری دستگاه‌های امنیت فیزیکی به کار برده می‌شود.
  • سرعت و راحتی فرایند خدمات آی کاپ بیشتر خدماتی که برنامه آی کاپ ارائه می‌دهد، دارای سرعت قابل‌توجهی است که همه افراد می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. در این برنامه معمولا مجوزهای مهم افراد را تایید می‌کنند و برای افزایش سرعت و ارائه خدمات از آن استفاده می‌شود.

ویژگی‌های آی کاپ عنوان یک عملیات بانکی

این اپلیکیشن کاربردی در خدمات بانکی محسوب می‌شود و امور بانکی خدمات زیادی را ارائه می‌دهد. این خدمات بانکی شامل موارد زیر هستند:

  • گردش حساب، پرداخت قبض
  • دریافت شبا، پایا و ساتنا
  • شارژ و بسته اینترنتی
  • قابلیت اتصال به touch lp
  • مسدودکردن کارت
  • خدمات چک و کیف پول
  • پرداخت با بارکد
  • دفترچه یادداشت، کلوپ مشتریان

نقاط ضعف برنامه‌ اپلیکیشن و کاربرد آی کاپ

این برنامه  و اپلیکیشن و کاربرد آی کاپ که گفته شد، دارای نقاط ضعفی هم است که در این مقاله آن‌ها را بررسی می‌کنیم. این برنامه دارای طراحی و ظاهر جذابی نیست و قسمتی جامع برای مدیریت پروفایل‌ها ندارد که همین یکی از نقاط ضعف این برنامه محسوب می‌شود و نسبت به اپلیکیشن آپ دارای امکانات کمتری هم است.

تعدادی از گزینه‌های مهم این برنامه را فقط کاربران بانک رسالت می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. این گزینه‌ها برای بانک‌های دیگر هنوز به وجود نیامده است. در این برنامه انجام کارت به کارت برای مشتریان بانک قرض‌الحسنه، انصار، رسالت و در دو بانک حکمت و ایرانیان امکان‌پذیر است.

دلیل یکپارچگی و پیشرو بودن در ارائه خدمات آی کاپ

این اپلیکیشن از جمله برنامه‌هایی است که در ارائه‌کردن خدمات یکپارچه عمل می‌کند. برای این که از سفته الکترونیکی استفاده کنید، باید احراز هویت آنلاین را انجام دهید و امضای دیجیتال خود را در آی کاپ ثبت کنید تا اطلاعات شما بررسی تایید شود. بعد از تایید شناسایی مشتری انجام می‌شود. بعد از دریافت‌کردن سفته باید مراحلی که نیاز به دریافت تسهیلات است را هم طی کنید.

سخن آخر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌ها گوشی‌های همراه و دستگاه‌های کارت‌خوان دارای برنامه‌های کاربردی زیادی شدند. این برنامه در ساده کردن کارهای بانکی و راحت کردن زدگی بسیار موثر هستند. می‌توانید برای راحتی کار این برنامه را امتحان کنید.