آنتن دهی پوز سیار
26
آوریل

آنتن دهی دستگاه کارتخوان سیار

مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر آنتن دهی دستگاه کارتخوان سیار چیست؟ در هنگام خرید دستگاه کارتخوان برای کسب و کار خود می توانید گزینه های مختلفی را انتخاب نمایید. البته همه این مدل ها معمولاً در دو دسته اصلی ثابت و سیار تقسیم بندی می شود. هر کدام از این مدل ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند که باید در هنگام  خرید به آن ها توجه لازم داشته باشیم.

با توجه به راحتی استفاده از دستگاه های کارتخوان سیار، سلیقه ها در هنگام خرید بیشتر به سمت دستگاه پوز سیار می باشد. در عین حال که شما می توانید به راحتی از این دستگاه در هر محدوده شعاعی که آنتن دهی اجاز دهد استفاده نمایید. اما یکی از دغدغه ها در هنگام انتخاب این می باشد که آیا در آنتن دهی دچار دردسر نمی شوند؟

بعد از تهیه دستگاه کارتخوان سراغ این میریم که سیم کارت مناسبی برای آن تهیه کنیم. سیم کارتی که بتواند به صورت مناسب آنتن دهی را انجام دهد. وجود مشکل در این قسمت باعث عدم تراکنش می شود. سیم کارت های مختلفی از جمله همراه اول، شاتل، رایتل و ایرانسل در بازار موجود می باشند که همه آن ها برای آنتن دهی دستگاه کارتخوان سیار امکان استفاده دارند. علاوه بر قدرت مناسب دستگاه در قسمت آنتن دهی، سیم کارت نیز نقش بسیار مهمی دارد.

عوامل مهم آنتن دهی دستگاه کارتخوان سیار

بهتر است قبل از خرید به نکاتی که در این قسمت بیان می شود، توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

عوامل مهم آنتن دهی پوز سیار
عوامل مهم آنتن دهی پوز سیار

1- کیفیت دستگاه کارتخوان سیار

یکی از مهم ترین موارد برای اینکه در آنتن دهی پوز سیار دچار مشکل نشوید، استفاده از دستگاهی با کیفیت بالا می باشد. قدرت آنتن دهی و کارآیی دستگاه را می توان گزینه مهمی در زمان بهره برداری از آن در نظر گرفت. پس بهتر است به جای اینکه در هنگام خرید دستگاه پوز سیار دستگاه بی کیفیت و ارزان تهیه کنیم، با کمی هزینه بیشتر، کیفیت بهتری را در هنگام بهره برداری داشته باشیم.

قطعاً یکی از فاکتورهای مهم در قیمت دستگاه کارتخوان، آنتن دهی آن است. سیستم مربوط به آنتن دهی دستگاه کارتخوان سیار نیاز دارد تا از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

2- سیم کارت

نکته مهم دیگر در آنتن دهی مناسب، استفاده از سیم کارت مناسب می باشد. همانطور که سیم کارت شما در آنتن دهی موبایل تأثیرگذار می باشد، در هنگام استفاده از کارتخوان سیار نیز این موضوع تأثیرگذار است. آنتن دهی مناسب اپراتور در محل مورد استفاده بسیار مهم است. خیلی اوقات همان دستگاه و سیم کارت در محلی آنتن دهی مناسب را ندارد ولی یک خیابان آن طرف تر، آنتن دهی باکیفیتی دارد.

همچنین ممکن است سوکت سیم کارت دستگاه کارتخوان سیار نیز دچار مشکل شده باشد. چک کردن سوکت مربوط به سیم کارت نیز می تواند باعث اختلال در آنتن دهی سیم کارت دستگاه کارتخوان سیار شود. بنابراین در این قسمت نیز نیاز دارید تا پایه ها و سیستم مربوط به آن را چک کنید. اگر شرایط غیرطبیعی مشاهده می کنید آن را رفع نمایید.

بنابراین بهتر است در خصوص وضعیت آنتن دهی آن سیم کارت در آن محدوده آگاهی کسب کنید. خیلی راحت این موضوع را می توانید با تست سیم کارت در یک گوشی امتحان کنید. هر کدام از سیم کارت‌ها که در آن محدوده آنتن دهی مناسب تری دارد، می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

3- شارژ دستگاه

از دیگر عواملی که ممکن است بر روی آنتن دهی دستگاه کارتخوان سیار تأثیرگذار باشد، میزان شارژ دستگاه کارتخوان است. زمانی که شارژ مربوط به کارتخوان سیار کاهش می یابد، به صورت کلی تراکنش مناسب صورت نمی گیرد و این موضوع تا زمان زدن دستگاه به شارژ وجود دارد.

معمولاً اگر شارژ در محدوده 20-15 درصد رسید زمان آن می باشد که به شارژر وصل کنیم. بنابراین در زمان مشکل در آنتن دهی این موضوع را نیز می توانید چک کنید.