اتصال دستگاه کارتخوان به وای فای
26
آوریل

اتصال دستگاه کارتخوان به وای فای

دستگاه کارتخوان برای تراکنش‌ها نیاز به اینترنت دارد. در زمانی که تراکنش‌ها صورت می‌گیرد اطلاعات مربوط به آن نیز به بانک انتقال داده می‌شود. شما می‌توانید از اتصال دستگاه کارتخوان به وای فای نیز برای این امر استفاده نمایید. به منظور عملکرد مناسب در دستگاه‌های کارتخوان نیاز دارید تا از یک سیستم اینترنتی مناسب بهره ببرید. اما سیستم‌های قدیمی اینترنت نمی‌تواند روش مناسبی برای تأمین نیازهای مربوط به دستگاه‌های کارتخوان تراکنش باشد.

در مواردی افراد از سیم کارت به منظور تأمین اینترنت دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند. به کاربردن اینترنت سیم کارت می‌تواند گزینه مناسبی باشد اما مشکل اساسی آن عدم آنتن دهی در همه موقعیت‌ها است. شما نیاز دارید تا براساس موقعیت کاربرد یک سیم کارت مناسب انتخاب نمایید.

البته این که در طبقه منفی باشید و یا در موقعیت‌های شلوغ می‌تواند باعث شود تا این گزینه به هیچ وجه جوابگو نباشد. اما برای این مشکل نیز راه حلی وجود دارد و شما می‌توانید از گزینه دیگری به نام استفاده از سیستم وای فای بهره ببرید. بسته به اینکه کارتخوان شما سیار و یا ثابت می‌باشد روش استفاده از سیستم وای فای فرق دارد. در صورت ثابت بودن نیاز است تا  دستگاه از طریق کابل و درگاه متصل به مودم موردنظر، اتصال برقرار کنند. در این صورت می‌تواند با شبکه بانکی برای تبادل اطلاعات موردنظر در ارتباط باشند.

وصل کردن کارتخوان سیار به اینترنت وای فای

یکی از بهترین دستگاه‌هایی که می‌توانید از آن طریق تراکنش‌های مربوط به کسب و کار خود را صورت دهید، استفاده از کارتخوان سیار می‌باشد. استفاده از تعداد سیم زیاد در حالتی که از چندین دستگاه ثابت در پایانه فروش خود استفاده می‌نمایید باعث می‌شود تا به هم ریختگی زیادی را به همراه داشته باشد.

به همین علت افراد روی به استفاده از سیستم‌های بدون سیم آوردند. دستگاه کارتخوان سیار از جمله ابزارهایی می‌باشد که در مراکز مختلف آن را مشاهده می‌کنیم و هم زمان نیز استفاده از آن‌ها در حال گسترش است. اما نیاز است تا به منظور انجام تراکنش و ارسال اطلاعات مربوط به آن به بانک مورد نظر، از اینترنت استفاده نمایند. قطعی در این فرایند می‌تواند باعث شود تا عملیات مربوط به تراکنش دچار اختلال گردد.

خیلی افراد از طریق اینترنت سیم کارت‌ها برای این منظور استفاده می‌کنند. اما شما می‌توانید با استفاده از مودم‌های وای فای تمامی اتصالات آنلاین لازم برای سیستم‌های اینترنتی را تأمین نمایید. شما قادر خواهید بود با تهیه یک سیستم مناسب وای فای، تنظیمات مربوط به کارتخوان سیار را از روی اینترنت سیم کارت به وای فای تغییر دهید. این کار به راحتی از تغییر صفحه نمایش مربوط به کارتخوان‌های سیار صورت می گیرد.

وصل کردن دستگاه کارتخوان سیار به وای فای
وصل کردن دستگاه کارتخوان سیار به وای فای

برتری های استفاده از سیستم وای فای برای کارتخوان سیار

کارتخوان‌های سیار دارای روش‌های مختلفی برای اتصال به اینترنت است. ساده‌ترین روش استفاده از دستگاه کارتخوان از طریق سیم کارت می‌باشد. اما این روش دارای معایبی نیز است که شما می‌توانید در اینترنت وای فای آن را حذف کنید. خیلی اوقات موقعیت کسب و کار شما در جای مناسبی نیست که باعث می‌شود تا اینترنت مربوط به آن قطع شود.

در صورت استفاده از تعداد بالای دستگاه کارتخوان سیار شما نیاز دارید تا به منظور اتصال دستگاه کارتخوان به اینترنت چندین سیم کارت تهیه کنید. اما راه آسان‌تری وجود دارد که شما با تهیه یک سیستم وای فای بتوانید اینترنت تمامی دستگاه‌های پوز سیار خود را تأمین کنید. در ضمن آنتن دهی و پشتیبانی مربوط به این نوع اینترنت با کیفیت‌تر بوده و عملیات مربوط به تراکنش توسط کارتخوان سیار را نیز با مشکل روبرو نمی‌کند.

میزان مصرف اینترنت کارتخوان سیار زیاد نمی‌باشد ولی باز باید بگوییم که تعرفه مربوط به اینترنت وای فای کمتر از اینترنت سیم کارت است. در این صورت می‌توانید اتصال دستگاه کارتخوان به وای فای را با توجه به شرایط ویژه استفاده نمایید.