بازاریابی
20
سپتامبر

اهمیت بازاریابی در کسب‌وکار (قسمت دوم)

اهمیت بازاریابی در کسب‌وکار (قسمت دوم)

در قسمت قبلی این مقاله با اهمیت بازاریابی در بهبود کسب‌وکار صحبت کردیم. در این مقاله با موضوع اهمیت بازاریابی در کسب‌وکار (قسمت دوم) به ادامه این موضوع می‌پردازیم.

چطور بازاریابی کنم؟

حال که با اهمیت بازاریابی آشنا شدیم، برای شما چند روش مهم بازاریابی را توضیح می‌دهیم.

بازاریابی کاغذی

معمولاً وقتی نام بازاریابی کاغذی را می‌شنویم یاد افرادی می‌افتیم که پشت چراغ‌قرمز اعلامیه‌های تبلیغاتی پخش می‌کنند. اما این تنها روش بازاریابی کاغذی نیست. چاپ آگهی در روزنامه‌ها و مجلات، توزیع کاتالوگ‌های بزرگ و. نیز ازجمله روش‌های بازاریابی کاغذی است.

بازاریابی در رسانه رادیو و تلویزیون

بازاریابی از این طریق هزینه بسیار بالایی دارد. اما تأثیر آن‌هم به‌مراتب بسیار بالاست. انتخاب زمان مناسب پخش آگهی (قبل از سریال‌های شبانه یا فوتبال زنده) می‌تواند تأثیر بسزایی در تأثیر بالای آن داشته باشد. دقت کنید که نوع تبلیغات رادیویی با تبلیغات تلویزیونی متفاوت است. در تبلیغات تلویزیونی بیشتر از رنگ‌ها و تصاویر جالب جهت تأثیرگذار استفاده می‌شود اما در تبلیغات رادیوی باید از صداهای جالب و جذاب استفاده کرد.

بازاریابی اینترنتی

این مدل بازاریابی جدیدترین نوع بازاریابی است. درج محتوا در سایت و معرفی برند و محصولات در قالب رپورتاژ ازجمله روش‌های بازاریابی اینترنتی است.

بازاریابی درون‌گرا

در این روش، فرد مستقیم به سراغ مشتری نمی‌روی بلکه سعی می‌کنید از طرق مختلف مانند درج آگهی در سایت‌های خبری (رپورتاژ) و…او را به سمت محصولات خود جذب کنید.

بازاریابی دیجیتال

نوعی بازاریابی اینترنتی است که با استفاده از سئو سازی سایت مشتری را به سمت محصولات و خدمات خود جذب می‌کنید.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

استفاده از فضاهای اینستاگرام، توئیتر و…می‌تواند نوعی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی باشد. می‌توانید عبارات کلیدی در توئیتر و فیس‌بوک را با کلمه درخواست کمک، چطور می‌توانم و…جستجو کنید. آن‌وقت بهتر می‌توانید نیازهای مخاطبان را پیدا و محصولات و خدماتتان را تبلیغ کنید.

پادکست تبلیغاتی

نوعی بازاریابی صوتی است. می‌توانید با تولید پادکست‌های مفید و کاربردی مانند یک محتوای صوتی محصولاتتان را تبلیغ کنید.

بازاریابی تصویری

می‌توانید پادکست را در قالب فیلم ویدئویی ارائه دهید. این فیلم را می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام قرار دهید.

بازاریابی توسط افراد مشهور

در این روش شما باید اینفلوئنسرهای فضای مجازی را انتخاب و آن‌ها تبلیغات محصولات شما را انجام دهند. البته هزینه این کار بالا است و احتمالاً مجبور خواهید بود چند نمونه از محصولاتتان را به‌رایگان در اختیار مخاطب قرار دهید.

سخن آخر:

حال که با روش‌های مختلف بازاریابی آشنا شدید، روش‌های انتخابی خود را تعیین و بررسی کنید. اگر برند بزرگی نیستید به تبلیغات تلویزیونی نیاز ندارید اما می‌توانید در رادیوی استانی خود تبلیغات خود را انجام دهید.

اگر در شهرستان کوچکی فعالیت می‌کنید تبلیغات رادیویی هم نیاز ندارید می‌توانید از بازاریابی کاغذی استفاده کنید، اما…

در رابطه با انواع بازاریابی که به اینترنت و فضای مجازی مربوط‌اند شما حتی اگر در شهرستان کوچک مغازه کوچکی دارید بازهم می‌توانید از این نوع تبلیغات استفاده کنید. شما با ارائه خدمت ارسال به سراسر کشور می‌توانید مشتریان خود را در سطح وسیع‌تر مخاطب خود قرار دهید.

در کنار ارائه محصولات خدمات هم اهمیت زیادی دارد. فروشگاه‌های زیادی برای ارسال محصولات خود امکان پرداخت در محل در نظر می‌گیرند. این خدمت باعث ایجاد اعتماد بین مشتری و شما می‌شود. حتی می‌توان این امکان را هم به مشتری داد که پس از بازدید از کالا و در صورت رضایت مبلغ را پرداخت کند. اگر چنین شرایطی برای خریداران در نظر بگیرید آن‌ها حتماً از محصولات شما استقبال می‌کنند.

در این روزهای در خانه ماندن، بیرون رفتن و خرید حضوری به نفع هیچ‌کس نیست. پس‌ازاین فرصت نهایت استفاده را ببرید.

برای امکان پرداخت در محل شما علاوه بر پیک به یک پوز سیار مناسب هم احتیاج دارید. دقت کنید که برای خرید پوز به مراکز معتبر مراجعه کنید. با توجه به قوانین سخت بانکی جهت دریافت پوز، خرید از شرکت‌های ارائه‌دهنده کارت‌خوان تصمیم بهتری است.

اهمیت بازاریابی
اهمیت بازاریابی

گروه مهندسی پوز پرداز با ارائه بهترین دستگاه‌های پوز سیار با قیمت مناسب آماده ارائه محصولات به شما عزیزان است. شما ضمن خرید پوز از این مجموعه، از خدماتی نظیر پشتیبانی و خدمات پس از فروش، مشاوره قبل از خرید و…بهره‌مند می‌شوید.

برای مشاهده و مقایسه انواع دستگاه کارت‌خوان به صفحه این محصولات در وب‌سایت پوز پرداز مراجعه نمایید.