اولین تولیدکننده کارت‌خوان سیار در ایران
28
آگوست

اولین تولیدکننده کارت‌خوان سیار در ایران

تولید کارت‌خوان برای اولین‌بار در ایران

امروزه اکثر مردم با خود پول نقد حمل نمی‌کنند. زیرا هم راحت‌تر هستند و هم اینکه احتمال گم‌شدن یا سرقت آنها کمتر می‌شود. یکی از نیازهای اولیه برای فعالیت هر کسب‌وکاری داشتن یک کارت‌خوان از انواع مختلف کارت‌خوان‌های موجود در بازار است. مخصوصا کسب‌وکارهایی که سیار هستند و در مکان‌های مختلف به کسب‌وکار می‌پردازند و احتمال اینکه مشتری پول نقد نداشته باشند، زیاد است. این دلایل باعث شد ایران هم به یک تولیدکننده کارت‌خوان سیار تبدیل شود و اولین شرکت‌ها در ایران شروع به تولید کارت‌خوان‌های ایرانی بکند.

مزایای استفاده از کارت‌خوان‌های ساخت ایران

بیشتر کارت‌خوان‌ها وارداتی هستند و برندهای معتبر و خوبی دارند. به دلیل وارداتی‌بودن و اینکه بعضی از دستگاه‌ها نو و آکبند نبودند و دچار اشکالاتی می‌شدند، ایران هم به جمع تولیدکننده کارت‌خوان سیار پیوست. با این کار به کارآفرینی و اشتغال‌زایی بسیاری از افراد کمک می‌شود و با استفاده از دانش تکنسین‌ها و مهندسان بومی می‌توانند از این دستگاه‌ها پشتیبانی راحت و سریعی توسط تولیدکنندگان آن داشته باشند و اینکه قطعات این دستگاه‌ها به‌راحتی در زمان بروز مشکل در دسترس خواهد بود و نیاز به واردات نخواهیم داشت.

دستگاه‌های تولید ایرانی دیگر نیاز به هزینه‌کردن و هدردادن زمان برای کارهایی مانند ثبت‌کردن کارت‌خوان در سامانه همتا برای رجیستری کردن ندارند. با مجوزهای قانونی که توسط شرکت‌های تولیدکننده از سازمان‌های موردنظر برای تولید و عرضه به بازار گرفته شد این دستگاه‌ها دارای امنیت بسیار بالایی هستند. یکی از این شرکت‌های تولیدکننده پوز‌های ایرانی شرکت بزرگ پوز پرداز است که محصولات متنوعی را به بازار عرضه می‌کند.

طراحی دستگاه‌های کارتخوان در ایران

بیشتر کارت‌خوان‌های موجود در ایران از دیگر کشورها با هزینه‌های زیاد وارد کشور می‌شد که دارای قیمت بالایی بود و نرخ قطعات و نیاز به تعمیر آنها و نگهداری و به‌روز کردن نرم‌افزارهای آن دارای هزینه‌های زیادی می‌شد. همین دلایل باعث شد طراحی دستگاه‌های کارت‌خوان و تولیدکننده کارت‌خوان سیار در ایران افزایش پیدا کند. در طراحی‌های این دستگاه‌ها باید هویت بانکی که خدمات را ارائه می‌دهد، هم مشخص باشد و به‌راحتی قابل‌استفاده بوده و اعتماد مشتریان را کسب کند.

دستگاه‌های کارت‌خوان شرکت پوز پرداز یکی از اولین تولیدکنندگان کارت‌خوان در ایران هستند که توانستند کالا مرغوب و با کیفیت  بالا به بازار عرضه کنند. در طراحی‌کردن این دستگاه‌ها به دلیل استفاده گروه‌های زیادی از افراد جامعه از لحاظ سن، فرهنگ و آگاهی به ارگونومی و راحتی استفاده از دستگاه توجه ویژه‌ای شده است و موجب شده دستگاهی بادوام و استحکام بالاتری تولید شود.

طراحی دستگاه‌های کارتخوان در ایرانچالش‌هایی که در طراحی کارت‌خوان وجود دارد؟

زمانی که ایران تصمیم به تولید و طراحی دستگاه‌های کارت‌خوان ایرانی کرد مواردی در پیش روی طراحی این محصولات به وجود آمد که این موارد و چالش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • رعایت‌کردن استانداردهای خاص و فنی در تولید دستگاه‌های پرداخت
  • دارای تعداد زیاد قطعات پلاستیکی و داشتن اتصالات ظریف
  • قابل‌رقابت با دیگر مدل‌های موجود در بازار از لحاظ عملکرد و ظاهر
  • قابل‌تطبیق با پلتفرم الکترونیکی مالک
  • محدودیت‌های شکل و ظاهری
  • استحکام و مقاومت در استفاده طولانی و مکرر

اولین تولیدکننده کارت‌خوان سیار در ایران برای طراحی دستگاه‌های کارت‌خوان این موارد را مدنظر دارد تا طبق استانداردهای جهانی کارت‌خوان‌های سیار را تولید کند.

کارت‌خوان‌های هوشمند و اندرویدی

کارت‌خوان‌های سیار هوشمند اشکالات و چالش‌هایی که کارت‌خوان‌های دیگر دارند را به‌راحتی رفع کرده است و دیگر این دستگاه‌ها فقط برای پرداخت‌های مالی استفاده نمی‌شوند و دارای توانایی‌های زیادی هستند که می‌توان با نصب نرم‌افزارهای اندرویدی کارهای حسابداری و… راهم با آن انجام داد. این کارت‌خوان‌ها از سیم‌کارت و وای‌فای پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند به‌صورت هم‌زمان از سیم‌کارت و وای‌فای استفاده کنند و دارای اندازه و وزن بسیار کم و کوچکی هستند.

تولید کننده کارت‌خوان سیار آنها را طوری طراحی می‌کند که به‌راحتی در جیب جای بگیرد و به‌سادگی قابل‌حمل باشد؛ مانند موبایل. سیستم پرینتر این دستگاه‌ها حذف شده و می‌توان مشکل کاغذ و کارتریج را هم برطرف کرده و تنها مشکل ارائه‌نکردن رسید چاپی به مشتری است که البته به تولید نوع دستگاه هم‌بستگی دارد.

کلام پایانی

از اولین تولیدکننده کارت‌خوان سیار در ایران و یکی از بزرگ‌ترین آنها شرکت بزرگ پوز پرداز است که کارت‌خوان‌هایی با مدل‌های متنوع را تولید و با شرایط ویژه در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.