31
ژانویه

بهترين كارتخوان های سيار

كارتخوان ها يكی از ملزومات كسب و كارها هستند و هر فردی كه قصد ايجاد يک كسب و كار را دارد حتما بايد به فكر تهيه يک كارتخوان باشد. كارتخوان ها انواع بسيار مختلفی دارند كه هر كدام متناسب با بخشی از كسب و كارهاست لذا در اين مقاله قصد داريم به اين موضوع بپردازيم كه بهترين كارتخوان های سيار بايد دارای چه ويژگی هايی باشند.

بهترين كارتخوان های سيار

كارتخوان های سيار نوعی از كارتخوان ها هستند كه می توان از آنها در هر نقطه ای استفاده كرد و محدوديت مكانی برای استفاده ندارند. در دنيای امروز كم تر كسی است كه از پول نقد برای پرداخت استتفاده كنند و عمدتا افراد از كارت های بانكی برای پرداخت بهای كالاها و خدمات استفاده می كنند. حمل پول نقد تهديدات زيادی را متوجه فرد می كند كه از جمله آن سرقت است در حالی كه چنين تهديداتی پيرامون كارت های بانكی مطرح نيست. بهترين كارتخوان های سيار دارای ويژگی هايی هستند كه از آن جمله می توان به :

آنتن دهی بالا : همان طور كه گفته شد محدوديت مكانی برای استفاده از كارتخوان ها وجود ندارد و از آن ها در مكانی می توان استفاده كرد. در واقع قدرت آنتن دهی بالا از جمله عواملی است كه كه اين امكان را فراهم می كنند تا بتوان از آنها در شرايط و محيط های مختلف استفاده كرد.

مقاوم بودن : دستگاه های كارتخوان به ويژه كارتخوان های سيار بايد از مقاومت بالايی برخوردار باشند و در برابر ضربه به راحتی آسيب نبينند. در واقع اين موضوع خيلی مهم است زيرا كه دستگاه ها در معرض ضربه هستند لذا بايد مقاومت بالايی داشته باشند تا مشكل خاصی به وجود نيايد.

ميزان مصرف انرژی ك دستگاه های كارتخوان از يک باتری برای شارژ دهی استفاده می كنند حتما لازم است اين باتری ها از ميزان شارژدهی بالايی برخوردار باشند. معمولا كسب و كارهایی كه از كارتخوان های سيار استفاده می كنند در نقطه ثابتی قرار ندارند و از طرفی عمدتا به پريز برق و مواردی نظير اين برای شارژ باتری دسترسی ندارند به همين جهت لازم است تا حتما باتری از ميزان شارژ دهی بالايی برخوردار باشد تا مشكل خاصی پيش نيايد.

حمل آسان : از جمله ويژگی های ديگری كه بهترين كارتخوان های سيار بايد از آن برخوردار باشند حمل ساده و آسان است. در واقع كارتخوان ها بايد به لحاظ ابعاد و وزن شرايط مناسبی داشته باشند تا فرد بتواند به راحتی آن ها را حمل و جا به جا كند. در غير اين صورت عملا اين دستگاه ها كاركردی نخواهند داشت زيرا كه ابعاد كوچک و وزن پايين از جمله شاخصه های سيار و قابل حمل بودن به شمار می رود.

سرعت بالا : يكی از مواردی كه در پرداخت ها و انجام تراكنش ها دارای اهميت است سرعت بالا در انجام تراكنش هاست. سرعت بالا بدون شک از جمله ويژگی های بهترين كارتخوان های سيار به شمار می رود و اگر به هر دليلی سرعت پرداخت ها مطلوب نباشد مشكلاتی را به وجود می آورد به ويژه در زمان هايی با تعداد زيادی مراجعه كننده و مشتری مواجه هستيم و لازم است تا تراكنش ها با سرعت بالايی انجام شود.

كارتخوان هوشمند
كارتخوان هوشمند

سيستم عامل اندرويد : برخی كارتخوان های سيار كه با نام كارتخوان هوشمند شناخته می شوند دارای سيستم عامل اندرويد هستند كه اين موضوع باعث شده تا دستگاه پوز از قابليت گوشی های هومشند برخوردار باشد به طوری كه با استفاده از اين كارتخوان ها می توان به اينترنت متصل شد و حتی اپليكشين هايی را نصب كرد. علاوه بر اين اندرويدی بودن باعث می شود تا بتوان اپليكيشن های حسابداری را نصب كرد و به راحتی به مديريت مالی پرداخت. دارا بودن از سيستم عامل اندروريد امكان های زيادی را در اختيار افراد قرار می دهد به همين جهت اين ويژگی را می توان از جمله ويژگی هايی در نظر گرفت كه بايد بهترين دستگاه های كارتخوان دارا باشد.

در پايان بايد به اين نكته اشاره كرد كه دستگاه های كارتخوان دارای انواع مختلفی هستند به همين جهت بهتر است با پيگيری های لازم و كسب اطلاعات بهترين انتخاب را داشت. موارد فوق بخشی از ويژگی هايی بود كه بهترين كارتخوان ها بايد داشته باشند لذا در انتخاب كارتخوان حتما به موارد فوق دقت داشته باشيد.