01
دسامبر

بهترين پوز سيار

امروزه تقريبا همه افراد به ويژه صاحبان مشاغل و كسب و كارها با دستگاه پوز و عملكردهای آن آشنا هستند و اين دستگاه نقش كليدی در پرداخت ها دارد به گونه ای كه اگر كسب و كاری از اين دستگاه ها استفاده نكند قطعا با كاهش و ريزش مشتريان مواجه خواهند بود به علاوه اينكه مشتريانی كه قصد خريد دارند، در صورت نداشتن پول نقد با مشكلاتی مواجه خواهند شد.

با توجه به نياز ضروری كسب و كارها به اين دستگاه و مدل های بسيار منتنوعی كه دارد برآن شديم تا به بررسي و معرفی بهترين پوز سيار بپردازيم. البته بايد به اين نكته اشاره كرد با توجه به نوع كسب و كار و ضرورت هايی كه دارد بايد از دستگاه پوز متناسب با شرايط كاری خود استفاده كند. در هر شرايطی صبيعتا مواردی وجود دارد كه برای‌ همه كسب و كارها يكسان است لذا در اين مطلب به موارد مشترك خواهيم پرداخت.

دستگاه پوز سيار
دستگاه پوز سيار

سرعت بالا در انجام تراكنش

اولين موردی كه بايد به آن پرداخت مسئله سرعت درانجام كار است. اين معقوله هم برای مشتری و هم برای صاحب كسب و كار بسيار اهميت دارد به ويژه در شرايطی كه تراكم و حجم كاری و مراجعات بالا باشد. برای مثال در نظر بگيريد در يك كسب و كار مثلا هايپر ماركت تعداد زيادی در روز مراجعه كننده وجود دارد. اين دست از فروشگاه ها دارای يك يا چند صندوق جهت پرداخت ها هستند كه معمولا در ساعات اوج مراجعات و خريدها ازدحام جمعيت مقابل اين قسمت از فروشگاه را مشاهده مي كنيد. اگر كارتخوان با سرعت بالايی تراكنش ها و عمليات های مربوط به پرداخت انجام ندهد وضعيت نابسامانی پيش می آيد و مشكلات فراوانی را ايجاد می كند. به همين جهت سرعت در پرداخت ها موضوعی كليدی و بسيار مهم است.

مقاوم

دستگاه های سيار با توجه به اينكه معمولا زياد جابجا می شوند، احتمال آسيب هايی مثل سقوط از ارتفاع برای آنها مطرح است لذا لازم است طوری طراحی شوند كه در اين مواقع آسيبی نبينند. اين مسئله برای كسب و كارهای خرد اهميت دو چندان دارد از اين جهت كه برای خريد دستگاه كارتخوان آن هم از نوع سيار بيش از يك ميليون تومان بايد هزينه كرد. اين رقم برای كسب و كار های كوچك و مشاغل غيررسمی رقم بالايی است و اگر بنا باشد با هر اتفاقی دستگاه پوز دچار اختلال شود و صاحبان مشاغل مجبور به تعويض آن باشند قطعا به لحاظ مالی به كسب و كار ضربه وارد می شود. از طرفی نبودن دستگاه پوز در مشاغل به ويژه مشاغل خدماتی اصلا پذيرفتنی نيست به همين جهت اين مسئله، بايد هنگام خريد مورد توجه قرار گيرد.

باتری

با توجه به اينكه پوزهای سيار از باتری به عنوان منبع تغذيه استفاده می كنند لازم است اين باتری ها ظرفيت بالايی اشته باشند در غير اين صورت مشكلات عديده ای را به وجود خواهند آورد. بيشتر كسب و كارهايی كه از پوز سيار استفاده می كنند كسب و كارهايی هستند كه در يك محيط ثابت قرار ندارند و از طرفی عمدتا دسترسی های لازم جهت شارژ باتری را ندارند از همين رو لازم است باتری كارتخوان های سيار به شكلی طراحی شوند كه قابليت شارژدهی به مدت طولانی داشته باشند.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش از جمله قابليت های كليدی ديگری است كه يك دستگاه كارتخوان بايد داشته باشد. با توجه به قيمت و اهميت دستگاه كارتخوان خدماتی نظير تعمير و يا تعويض  در صورت ضرور بسيار مهم هستند و در هنگام انتخاب و خريد حتما بايد مورد توجه قرار گيرند.

تبلت پوز، از جمله بهترين پوزهای سيار
تبلت پوز، از جمله بهترين پوزهای سيار

خدمات دهی به كارت های بانكی مختلف

برخی كارتخوان ها فقط به يك يا چند بانك مشخص خدمات ارائه می دهند كه اين موضوع چالش های زيادی را به وجود می آورد. دستگاه پوز بايد اين قابليت را داشته باشد كه طيف وسيعی از كارت های بانكی را تحت پوشش قرار دهد و قابليت اتصال و خدمات دهی به كارت عابر بانك های مختلف را داشته باشد.

برای تعيين بهترين پوز سيار علاوه بر موارد فوق شاخص های ديگری از جمله پرينتر مناسب، مصرف انرژی كم، قيمت مناسب، آنتن دهی مناسب و… را هم می توان در نظر گرفت.

در پايان به اين نكته بايد اشاره كرد كه دستگاه های كارتخوان انواع مختلفی دارند و هر كدام كاركردهای متنوعی را شامل می شوند به همين جهت لازم است قبل از خريد با مشاوران اين حوزه صحبت كرد.

شركت پوزپرداز از جمله شركت هايی است كه شاخص ها و شرايط لازم برای انتخاب بهترين پوز سيار با توجه به نوع كسب و كار شما را می داند و همواره با ارائه دستگاه هایی كه همه ويژگی های بالا را دارند، عملكرد درخشانی در زمينه ارائه و فروش دستگاه های پوز دشته است.