تاثیر کارتخوان بر بهبود کسب و کار
25
جولای

تأثیر کارتخوان بر بهبود کسب‌وکار

تأثیر کارتخوان بر بهبود کسب‌وکار

در جامعه امروز با وجود رقابت شدید اقتصادی،همه به فکر بهبود کسب و کار خود هستند.امروزه دیگر نبود کارتخوان در فروشگاه‌ها بسیار جای تعجب دارد. به‌هرحال با توجه به افزایش تورم و افزایش قیمت اجناس، شاید دادن پول نقد آن‌هم به مقدار زیاد به‌جای عابر بانک خنده‌دار به نظر برسد. از طرفی نبود کارتخوان در فروشگاه ممکن است روی تصمیم خریدار برای خرید از شما تأثیر بگذارد. در یک جمله شاید بتوان گفت وجود کارتخوان باعث سهولت معامله در کسب‌وکار شما می‌شود. در این مقاله به بررسی تأثیر کارتخوان بر بهبود کسب‌وکار می‌پردازیم.

اعتماد در قبال پرداخت در محل

امروزه بسیاری از مشاغل امکان پرداخت در محل را دارند. این امکان باعث ایجاد حس اعتماد در خریدار می‌شود. برای پرداخت در محل نیاز به پوز سیار مناسب دارید.

این حس اعتماد برای کسانی که خدمات در محل انجام می‌دهند نیز وجود دارد. لباسشویی شما خراب می‌شود و سرویس‌کار به همراه دستگاه کارتخوان برای تعمیر به منزل شما می‌آید. بااین‌وجود دیگر خدمات دهنده نگرانی دریافت دستمزد خود قبل از اینکه عرقش خشک شود را ندارد.

جلوگیری از اشتباهات

استفاده از کارتخوان از اشتباهات عمدی و غیرعمدی صندوقدار و فروشنده جلوگیری می‌کند. بعلاوه هنگامی‌که فروشگاه شلوغ و عده‌ای در صف صندوق منتظر باشند در وقت صرفه‌جویی می‌کند. باوجود یک کارتخوان دیگر لازم نیست نگران وجود پول خرد در فروشگاهتان باشید. دیگر لازم نیست نگران جعلی بودن چکه‌ای مسافرتی باشید.

جالب است بدانید خریدار با کارتخوان خرید بیشتری نسبت به معامله نقدی انجام می‌دهد؛ زیرا حس منفی به از دست دادن پول را در قبال کشیدن کارت در کارتخوان ندارد. بعلاوه تحقیقات نشان داده است مشتریانی که با پول نقد مرجوع داشته‌اند از کسانی که با کارتخوان خرید کرده‌اند بسیار بیشتر است.

با توجه به تخفیفاتی که برخی فروشگاه‌ها روی اجناس دارند، ممکن است درنهایت رقم آخر برگ خرید، رقمی با اعداد خرد شود، با استفاده از کارتخوان، خیال مشتری را راحت کرده‌اید که تا ریال آخر پولش در جای صحیح خرج شده است.

تاثیر کارتخوان بر بهبود کسب و کار
تاثیر کارتخوان بر بهبود کسب و کار

در حال حاضر، با توجه به شیوع بیماری کرونا، استفاده از کارتخوان احتمال انتقال انواع آلودگی و بیماری را کاهش می‌دهد. البته فراموش نکنید برای سلامت خودتان و اهمیت به حقوق خریدار، حتماً از خود خریدار بخواهید رمز را خودش وارد کند. این کار باعث افزایش حس اعتماد خریدار نسبت به شما می‌شود و احتمال خرید مجدد از شما را افزایش می‌دهد.

پشتیبانی از چند حساب بانکی:

امروزه کارتخوان ها، می‌توانند چند حساب بانکی شما را پشتیبانی کنند. شما با انتخاب هر حساب مدنظر خودتان، پول را به آن حساب روانه می‌کنید. برای فروشگاه‌ها و مراکز تجاری بزرگ که چند شریک برای یک کار وجود دارد وجود چنین امتیازی، مزیت بزرگی محسوب می‌شود. جالب است بدانید پرداخت چند حسابی می‌تواند به‌صورت درصدی و خودکار صورت گیرد. به‌محض خرید و انجام تراکنش مبلغ بر اساس درصد تعیین‌شده به‌حساب های موردنظر واریز می‌شود.

در کارتخوان های سیار کنونی، امکان شناسه دار کردن پرداخت ها وجود دارد. این خاصیت پیگیری و ردیابی تراکنش‌ها را آسان‌تر و تفکیک‌پذیر می‌سازد.

کارتخوان های نسل جدید می‌توانند بااتصال به بارکد خوان و اسکنر، مراحل دریافت وجه کالا و امور حسابداری را برای صندوقدار آسان‌تر کنند.در نتیجه می تواند به بهبود کسب و کار ما کمک کند.

کارتخوان های هوشمند با امکان نصب نرم افزار های مالی و حسابداری نیز می‌تواند به شما در مدیریت امور مالی بسیار کمک کند.

اگر یک فروشنده سیار هستید و به بهبود کسب و کار خود می اندیشید، در انواع بازار روز و کنار جاده و… وجود کارتخوان می‌تواند به شما در انجام هر چه سریع‌تر معامله و جلوگیری از ازدحام محیط اطرافتان جلوگیری کند.

گزارش‌گیری از حساب:

در دستگاه‌های کارتخوان امکان گزارش‌گیری آنلاین وجود دارد. با خرید دستگاه کارتخوان از مراکز معتبر خیال خود را بابت تمامی این موارد راحت کنید.

با دستگاه کارتخوان شما می‌توانید گزارش‌های مستند از تراکنش‌هایتان، مانده‌حساب و … داشته باشید.با داشتن گزارش های شفاف از حسابتان می توانید به بهبود کسب و کارتان کمک کنید.

شفافیت مالی:

وجود کارتخوان باعث شفافیت مالی می‌شود. ممکن است در ابتدا فروشندگان از این موضوع نگران یا ناراحت باشند؛ اما شفافیت کالی فرهنگ مثبتی در اقتصاد جامعه به‌حساب می‌آید. به‌هرحال کارتخوان یک ابزار تأثیرگذار بر فرهنگ پرداخت است و نمی‌توان از تأثیرات مثبت آن بر پیشرفت و بهبود کسب‌وکار چشم پوشید. پس با خرید دستگاه کارتخوان کسب‌وکار خود را بهبود دهید.