تجارت الکترونیک
23
جولای

تاثیر رشد تجارت الکترونیک بر کسب و کارها

مسیر تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک در یک بازه زمانی بسیار کوتاه ثابت کرد که در هر کاری یک تغییردهنده اصلی است. خرده‌فروشی آنلاین در دهه گذشته تفاوت زیادی با گذشته داشته و هزینه‌های خرده‌فروشی آنلاین در بازارهای نوظهور نیز همچنان گسترش می‌یابد. این نوع تجارت همچنان در حال رشد است و مهم است که کسب‌وکارها نیز با آن رشد کنند.

تجارت الکترونیک در حال رشد است – آیا با آن رشد می‌کنید؟

تا چند سال پیش تجارت الکترونیک یک کانال تجاری با رشد سریع بود که به طور مداوم در حال تکامل و انطباق برای تضمین رشد درآمد و سودآوری مشاغل در هراندازه بود. برای برخی از سازمان‌ها، استراتژی تجارت آنلاین – پیاده‌سازی تکنولوژی مناسب و راه‌حل‌های موثر زنجیره تامین برای اطمینان از رضایت مشتری و افزایش فروش بی مهنا بود. برای سایر سازمان‌ها، پذیرش کندتر بود و گاهی اوقات وجود نداشت. اما حتی با وجود این موارد هم رهبران کسب‌وکار می‌دانستند که تجارت الکترونیکی به طور اجتناب‌ناپذیری در حال پیشرفت است.

هنگامی که بیماری کووید -19 در آغاز سال 2020 جهان را فراگرفت، بسیاری از کسب‌وکارها واکنش نشان دادند و در مسیر پیشرفت خود تجدیدنظر کردند. چرا که باید دو نکته مهم را در نظر می‌گرفتند. اول، تضمین سلامت و ایمنی کارکنان و مشتریان به طور یکسان و دوم اقدام سریع برای تضمین بقای اقتصادی آنها. به‌این‌ترتیب رشد شتابان تجارت الکترونیک، بسیار فراتر از آن چیزی که هر فردی پیش‌بینی می‌کرد، اتفاق افتاد.

بیماری همه‌گیر کرونا تغییر از فروشگاه‌های فیزیکی به خرید دیجیتال از فروشگاه‌های آنلاین را تقریبا پنج سال تسریع کرده است.

از منظر اقتصادی، تجارت الکترونیک به‌عنوان یکی از برندگان در طول این بیماری همه‌گیر ظاهر شده است. اما پیشرفت بی‌سابقه و سریع آن بدون دردسرهای فزاینده به دست نیامده است. نوسانات تقاضا بر تحقق موفقیت‌آمیز تجارت الکترونیکی تأثیر می‌گذارد. گزینه‌های تحویل کارآمد و ایمن یا حمایت از ارزش مشتریان و تصمیمات خرید مبتنی بر هدف، به این معنی است که مشاغل کوچک و متوسط ​​باید به‌سرعت خود را با چشم‌انداز دائما در حال تغییر وفق دهند تا بتوانند پیشرفت کنند.

بیشتر از همه، کسب‌وکارهایی که استراتژی‌های مناسب خود را پیاده‌سازی می‌کنند، باید این کار را در فضای مطمئن انجام دهند. درحالی‌که پیش‌بینی آینده خرده‌فروشی پس از کووید سخت است، اما یک چیز مسلم است: تجارت الکترونیک به رشد و رونق خود ادامه خواهد داد. سوال واقعی این است که آیا کسب‌وکار شما با آن رشد خواهد کرد؟

تاثیر رشد تجارت الکترونیک بر کسب و کارها

سه بینش کلیدی

تجارت الکترونیک فراتر از توسعه شتابان کسب و کارها ناشی از بیماری کرونا به رشد خود ادامه خواهد داد. مصرف‌کنندگان و خریداران از راحتی خرید آنلاین برای انواع مختلف محصولات لذت می‌برند و داده‌ها نشان می‌دهد که این روند در آینده، فراتر از بحران کرونا ادامه خواهد داشت. درحالی‌که مصرف‌کنندگان اروپایی می‌خواهند با راحت شدن از محدودیت‌های کرونا و قرنطینه، تا حدودی به عادت‌های خرید قبلی خود بازگردند، تجربه مشتری عالی و سرعت تحویل کالا، ارزشی را ایجاد می‌کند که باعث می‌شود، مصرف‌کنندگان به خرید آنلاین ادامه دهند.

یک راه‌حل قوی و محکم برای موفقیت هر استراتژی تجارت الکترونیک ضروری است.

یک استراتژی یکپارچه که قابلیت‌های عملیاتی و نوآوری‌های فناوری را هم در بر می‌گیرد، یک راه‌حل عالی و حیاتی برای ادامه ارائه تجربیات عالی مشتری خواهد بود که مصرف‌کنندگان پس از کرونا به دنبال آن هستند. سرعت عملیات، تحقق مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت حمل‌ونقل، به‌اندازه اجرای فناوری که کارایی و دید سرتاسری را برای زنجیره تامین تجارت الکترونیک فراهم می‌کند، حیاتی خواهد بود.

اهمیت چابکی و انعطاف‌پذیری

بیش از هر زمان دیگری، چابکی و انعطاف‌پذیری زنجیره تامین برای تضمین موفقیت مدل‌های عملیاتی که به‌سرعت به روندهای مختلف مصرف‌کننده در فضای اقتصادی و اجتماعی فعلی و آینده پاسخ می‌دهند، تعیین‌کننده هستند. یک رویکرد عمل‌گرایانه به‌چابکی که تصمیمات مبتنی بر داده‌ها را آزمایش، اندازه‌گیری و اجرا می‌کند، در نهایت تعیین می‌کند که چه کسانی برنده و بازنده در بازی تجارت الکترونیک خواهند بود.

بنابراین متوجه شدیم که با رشد تجارت الکترونیک، کسب و کارهای افراد هم نیاز به رشد و تدوین استراتژی  مناسب دارند که از پیشرفت عقب نمانند.