دستگاه کارت‌خوان ثابت و سیار
23
جولای

تفاوت دستگاه کارت‌خوان ثابت و سیار

دستگاه پوز

دستگاه پوز همان کارت‌خوان است که در معاملات مالی تجاری و اقتصادی نقش بسیار مهمی دارد و تبادل پول از این طریق برای همه آسان و راحت‌تر شده است. این نوع دستگاه‌ها بنا به نیاز تقاضاکننده و طبق شغلی که دارند با هم فرق می‌کنند و دارای تنوع بالایی هستند. همین‌طور که از اسم این دستگاه‌ها معلوم است یکی ثابت و مکان مخصوصی دارد و دیگری سیار است که در همه‌جا از آن استفاده می‌شود. دستگاه پوز ثابت فقط محدود به مکان و موقعیت خاص است و قابل‌حمل نیست.

این نوع کارت‌خوان نمونه اولین کارت‌خوان‌هایی است که وارد باز کار شد. امکان جابه‌جایی از شهری به شهر دیگر را هم ندارد و به‌اندازه سیمی که دارد می‌توان آن را جابه‌جا کرد. دستگاه کارت‌خوان سیار که یکی از پر طرف‌دارترین نوع پوز است و همان‌طور که از نام آن پیدا است، قابل‌حمل و جابه‌جایی است. البته این نوع دستگاه‌ها دارای باتری هستند که شارژ می‌شوند و  بنا به مدتی که استفاده می‌شود، شارژ می‌ماند.

تمامی دست‌فروشان که در کنار خیابان کار می‌کنند، به دلیل اینکه می توانند تغییر مکان داده و جابه جا شوند از این نوع کارت‌خوان ها استفاده می‌کنند. در این جا به مزایایی که دستگاه کارت‌خوان ثابت و سیار دارد می‌پردازیم.

مزایای دستگاه کارت‌خوان سیار

هنگامی‌که خدمات خریدوفروش را از طریق این نوع دستگاه سیار انجام می‌دهیم، معاملات مالی و فعالیت‌های ما تنوع بیشتری پیدا می‌کند. با این دستگاه ما نیاز به مکان خاصی برای معامله نداریم و  به همین دلیل سرعت کار ما بیشتر شده و زمانی که مشتری به انتظار می‌نشیند، کمتر می‌شود. با گزینه‌های پرداختی که این نوع دستگاه دارد باعث تجربه جدید برای مشتری می‌شود.

استفاده از این دستگاه برای مشاغلی که مدام در حرکت هستند، مناسب است. مثل کامیون‌های حمل مواد غذایی و یا مشاغل دیگر از این نمونه که نام بردیم. این دستگاه نیاز به سرمایه‌گذاری در ثبت الکترونیکی ندارد و فقط با پرداخت هزینه پشتیبانی نرم‌افزار، تراکنش خود را انجام می‌دهد. فناوری این دستگاه بسیار مقرون ‌به‌ صرفه است. استفاده از این دستگاه کارت‌خوان سیار یا بی‌سیم باعث می‌شود که افراد دارای شغل، مسئولیت کمتری در قبال امنیت اطلاعات داشته باشند.

چون معاملات آن‌ها رمزگذاری شده و اطلاعات افراد در دستگاه ذخیره نمی‌شود و  مقررات امنیتی را هم آسان می‌کند. بعضی از این کارت‌خوان‌ها رسید چاپی ندارند که در مصرف کاغذ و قطع درختان مؤثر است. فواید و معایب دستگاه کارت‌خوان ثابت و سیار باهم فرق دارند و با دانستن آن می‌توانیم در انتخاب خود بیشتر دقت کنیم.

مزایای دستگاه کارت‌خوان ثابت

افرادی در جامعه که دارای شغل و مکان ثابت هستند و دارای یک خط تلفن و سرویس اینترنت هم باشند، می‌توانند از چند نوع کارت‌خوان ثابت استفاده کنند. این دستگاه‌های پوز ثابت چون به کامپیوتر و صندوق فروشگاه‌ها وصل می‌شوند، اهمیت دارند. در استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید چندین حساب مختلف را به کارت‌خوان ثابت اختصاص دهید و مشتری به هرکدام از حساب‌ها که مایل است، می‌تواند، پرداخت داشته باشد. همچنین امکان خدمات پرداخت B2B و B2C به شرکت و سازمان‌هایی که با این نوع پوز قرارداد دارند، وجود دارد.

تفاوت خرید کارت‌خوان از بانک و شرکت‌ها

بیشتر افراد فرق بین کارت‌خوان‌های که از بانک دریافت می‌کنند را با آن پوزی که از شرکت‌های تولیدی تهیه می‌کنند، نمی‌دانند. تا چند سال پیش مالکیت همه کارت‌خوان‌ها، چه ثابت و چه سیار بر عهده بانک‌ها بوده که به افراد تقاضاکننده طبق شرایطی واگذار می‌کردند. یکی از عیب‌هایی که این بانک‌ها داشتند، تعداد کم دستگاه‌های کارت‌خوان بوده و فرد متقاضی باید زمان زیادی را صرف تحویل گرفتن آن می‌کرد و برای همین مشتری خود را از دست می‌داد.

تفاوت خرید کارت‌خوان از بانک و شرکت‌هابانک مذکور مبلغی از حساب شمارا برای امنیت بیشتر بلوکه می‌کرد، البته برای پوز ثابت این‌گونه نبود. تراکنش بالا و کم هم یکی دیگر از مشکلات با بانک‌ها بود که انتظار داشتند در قبال تحویل پوز تراکنش بیشتری انجام دهند تا هر دو طرف برد، برد باشند. تنها مزیت بانک‌ها پشتیبانی ماهیانه از این دستگاه در قبال خرابی آن بود. کارت‌خوان‌هایی که از شرکت‌های تولیدی می‌خرید را با شرایط آسان و راحت می‌توانید، دریافت کنید. حتی با گرفتن استشهاد محلی مشکل جواز کسب را هم نخواهید داشت.

تنوع بالای کارت‌خوان‌ها

چون تنوع بالایی دارند تقاضا برای هر نوع از آن مشکلی پیش نمی‌آورد. شرکت‌ها از تراکنش انجام شده توسط خریدار و تقاضاکننده دستگاه سودی نمی‌برند و حتی نگران گم‌شدن آن هم نیستند. فقط مدارک لازم برای تأیید شاپرک و شرکت PSP را از مشتری دریافت می‌کنند. موجودی این دستگاه‌ها در شرکت بیشتر از بانک‌ها است و نهایت در هفت روز کاری تحویل آن به طول می‌انجامد. شرکت پوز پرداز با فروش کارت‌خوان‌های سیار در دفاتر پیشخوان دولت باتوجه‌به اعطای نمایندگی فروش به بیش از ده پیشخوان در شهر تهران پرداخته است.

گروه مهندسی پوز پرداز، کارت‌خوان‌های سیار و خودپرداز با اقساط 6ماهه بدون سود بانکی و ضامن واگذار می‌کند. این شرکت‌ها با دانستن شغل شما دستگاه کارت‌خوان ثابت و سیار مناسب را به شما معرفی می‌کنند.