تفاوت دستگاه کارت‌خوان سیار
28
ژوئن

تفاوت دستگاه کارت‌خوان سیار و دستگاه کارت‌خوان جیبی

انواع کارت‌خوان‌های سیار

با گسترش و توسعه تکنولوژی، استفاده روزمره مردم از دستگاه‌های دیجیتال مانند دستگاه‌های کارت‌خوان که بسیار رایج شده است. با استفاده از این دستگاه‌های کارت‌خوان مردم دیگر پول نقد کمتری با خود حمل می‌کنند و همین امر موجب امنیت بیشتر هم شده است. به دلیل محبوبیت و استقبال زیادی که از این دستگاه‌ها می‌شود، تمامی کسب‌وکارها دارای یک دستگاه کارت‌خوان سیار هستند که در این مقاله تفاوت دستگاه کارت‌خوان سیار و دیگر دستگاه‌ها مانند کارت‌خوان جیبی را بررسی می‌کنیم.

کارت‌خوان جیبی چیست؟

این دستگاه که به کارت‌خوان موبایلی یا Mpos هم معروف هستند، از جدیدترین مدل دستگاه‌های کارت‌خوان محسوب می‌شوند و محبوبیت زیادی در بین افرادی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، دارند. به دلیل تراکنش‌های زیادی که اغلب کسب‌وکارها دارند و برخی از آنها مکان مشخصی برای فعالیت‌های خود ندارند، می‌توانند از این دستگاه‌ها استفاده کنند. البته از این مدل کارت‌خوان به تعداد محدودی وجود دارد.

بیشتر دستگاه‌هایی که دارای سیستم‌های عامل اندروید IOS هستند، این توانایی را دارند که به کارت‌خوان جیبی یا موبایلی تبدیل شوند و در هر مکانی مورداستفاده قرار بگیرند. Mpos ها و یا همان دستگاه کارت‌خوان جیبی دارای اندازه کوچکی است و محلی برای کشیدن کارت داشته و به‌آسانی به تلفن همراه متصل می‌شوند. در این مطلب می‌خواهیم تفاوت دستگاه کارت‌خوان سیار را با این دستگاه جیبی بررسی کنیم.

فروش دستگاه کارت‌خوان با ضمانت مادام‌العمر و بدون قیدوشرطدستگاه کارت‌خوان سیار با دستگاه کارت‌خوان جیبی چه تفاوت‌هایی دارد؟

دستگاه‌های کارت‌خوان جیبی نسبت به دستگاه‌های کارت‌خوان سیار مزایای زیادی دارند که همین امر موجب مشخص‌شدن تفاوت دستگاه کارت‌خوان سیار و دستگاه کارت‌خوان جیبی است. تفاوت و مزیت‌های دستگاه کارت‌خوان جیبی عبارت‌اند از:

کمترشدن هزینه‌ها

به دلیل متصل‌شدن ساده این دستگاه‌ها به تلفن‌های موبایل قسمتی از هزینه‌های موردنیاز برای حفظ ترمینال Pos از بین می‌رود. پس  انتخاب موبایل پوزها انتخابی مقرون‌به‌صرفه‌تر از کارت‌خوان‌های سیار است.

استفاده از سیستم‌عامل‌ها

با استفاده‌کردن از کارت‌خوان‌های جیبی که انعطاف‌پذیری بیشتری با محیط اطراف خود دارند، به‌راحتی قوانین نرم‌افزارهای مختلف را روی آن نصب کرد.

کمک به محیط‌زیست

یکی از تفاوت دستگاه کارت‌خوان سیار با کارت‌خوان‌های جیبی این است که کارت‌خوان‌های جیبی به‌جای صدور رسید کاغذی که برای طبیعت مضر است از رسید پیامکی یا ایمیلی استفاده می‌کند که نقش مهمی در حفظ محیط‌زیست دارد.

امکان جابه‌جایی راحت

حمل و جابه‌جاکردن دستگاه‌های کارت‌خوان جیبی نسبت به تمام انواع دستگاه‌های پوز راحت‌تر است. یکی از مزیت‌های مهم این کارت‌خوان‌های جیبی است که یکی از تفاوت کارت‌خوان سیار هم می‌تواند باشد.

وجود رابط کاربری

رابط کاربری که در دستگاه‌های جیبی به‌کاررفته است، نسبت به دیگر کارت‌خوان‌ها بهتر بوده و شرایط خوبی برای پذیرنده و مشتری ایجاد می‌کند.

فراهم‌کردن مدیریت بهینه حساب‌ها

با استفاده‌کردن از کارت‌خوان‌های جیبی می‌توان به‌راحتی از حساب‌های کاربری به شکل آنلاین مدیریت راحتی را انجام داد. مالکین این دستگاه‌ها می‌توانند عملکرد حساب‌های خود را کامل مشاهده کنند. می‌توان اپلیکیشن‌های متنوعی را هم به این دستگاه‌ها متصل کرده و مورداستفاده قرارداد.

دیگر تفاوت‌های دستگاه کارت‌خوان سیار با کارت‌خوان‌های جیبی

باتوجه‌به مزایای که کارت‌خوان‌های جیبی دارند می‌توان دیگر تفاوت دستگاه کارت‌خوان سیار با دستگاه کارت‌خوان جیبی را این‌طور بیان کرد که این دستگاه‌ها قیمت ارزان‌تر، وزن کمتر و دارای تراکنش بالا با یکبار شارژ را دارا هستند. افراد می‌توانند بدون اینکه پول خود را سپرده یا ودیعه گذاری کنند آن را خریداری کنند.

کارت‌خوان جیبی می‌تواند به نرم‌افزار موبایل‌ها هم متصل شود و به فناوری‌های NFC و RFID مجهز است که می‌تواند پرداخت‌های کوچک را سریع انجام دهد. دارای خدمات جانبی مانند توانایی تحلیل داده‌ها به روش آنلاین است و آمارهای مختلفی را می‌تواند ارائه کند. کارت‌خوان‌های جیبی دارای توانایی انعطاف بسیار زیادی در گسترش نرم‌افزارها هستند که در بستر تلفن هوشمند یا تبلت است. این فناوری‌ها موجب شده این کارت‌خوان یک فناوری ایده‌آل برای بیشتر کسب‌وکارها شود.

کلام آخر

با آشنایی بیشتر با تفاوت دستگاه کارت‌خوان سیار با کارت‌خوان‌های جیبی و بررسی آنها با مزایای زیاد کارت‌خوان‌های جیبی آشنا شدید. برای تهیه این نوع دستگاه کارت‌خوان حتما با افراد متخصص مشورت کرده تا بتوانید انتخاب مناسب‌تری را انجام دهید و برای خرید این دستگاه‌ها از شرکت‌های بزرگ و معتبری مانند پوز پرداز درخواست خرید ارائه کنید.