تنظیمات دستگاه کارت‌خوان سیار
05
آوریل

تنظیمات دستگاه کارت‌خوان سیار

راه‌اندازی کارت‌خوان سیار

در بین وسایل و ابزارهای الکترونیکی بعد از موبایل و کامپیوتر یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل الکترونیکی، دستگاه کارت‌خوان است. امروزه بیشتر افراد در طی روز بارها و بارها از این وسیله استفاده می‌کنند و برای خرید نان و دیگر ملزومات ضروری خانه از این دستگاه بهره می‌برند. دستگاه کارت‌خوان از ابزارهای الکترونیکی جدید است که توانایی‌های زیادی دارد. افرادی که نیاز به این دستگاه دارند باید انواع مدل‌ها را با هم مقایسه کنند تا بهترین دستگاه را طبق نیاز و بودجه خود تهیه نمایند. تنظیمات دستگاه کارت‌خوان سیار هم کار پیچیده و سختی نیست و می‌توان با آموزش آن توسط کارشناسان فروش این دستگاه‌ها را راه‌اندازی کرد.

کارت‌خوان سیار چگونه راه‌اندازی می‌شود؟

دستگاه‌های کارت‌خوان به دلیل مزایایی که دارند و کاربردهای متنوع بسیار اهمیت دارند. این دستگاه‌ها به دلیل ارتباط آنلاینی که با بانک دارند، انجام تراکنش‌های بانکی برای بیشتر افراد حائز اهمیت است و برای اینکه بتوانیم کارت‌خوان تهیه شده را راه‌اندازی کنیم نیاز است تا تنظیمات اولیه را برای اتصال انجام دهیم.

نحوه راه‌اندازی کارت‌خوان سیار

در شروع راه‌اندازی باید کابل lan یا کابل شبکه را به‌جای مناسب پشت کارت‌خوان تعبیه شده متصل کرد. بعدازاین کار باید کابل برق این دستگاه که کابل آداپتور است را به پورت مربوطه وصل کنید که در پشت کارت‌خوان قرار دارد. این مواردی که ذکر شد برای راه‌اندازی کارت‌خوان‌های ثابت است و برای راه‌اندازی و تنظیمات دستگاه کارت‌خوان سیار باید ابتدا سیم‌کارت را وارد کارت‌خوان کرده و مراحلی که ذکر می‌کنیم را مرور کنید.

برای روشن‌شدن دستگاه باید ابتدا آن را شارژ و اگر توانایی شارژ ندارد، کابل برق را به پریز متصل کنید. بعدازاین کار اولین دکمه بالای صفحه‌کلید را فشار داده و شماره‌گیری کنید. معمولا رنگ این دکمه قرمز و دارای علامت off & یا on است  و با فشاردادن ۵ تا ۱۰ ثانیه آن را نگه دارید. بعدازاین کار کارت‌خوان به‌صورت درست وصل می‌شود و اگر مشکلی پیش آمد باید با پشتیبانی دستگاه تماس گرفته شود.

تنظیمات دستگاه کارت‌خوانتنظیمات دستگاه کارت‌خوان

بیشتر دستگاه‌های کارت‌خوان موجود در بازار تقریبا تنظیماتی مشابه دارند که اگر با تنظیم یکی از دستگاه‌ها آشنایی داشته باشید، می‌توانید تنظیمات دستگاه کارت‌خوان سیار دیگر را هم انجام دهید. تنظیمات دستگاه‌های کارت‌خوان در زمانی که راه‌اندازی می‌شوند، توسط افراد کارشناس حرفه‌ای فنی شرکت‌ها و یا فروشگاه‌هایی که از آن خرید را انجام داده‌اید، صورت می‌گیرد. البته تنظیمات ممکن است در انواع مختلف دستگاه‌ها کمی تفاوت داشته باشد.

در این مطلب شما را با تنظیمات دستگاه پوز آشنا می‌کنیم. راه‌های ثابت و سیار مشابه است؛ زیرا بیشتر کارت‌خوان‌ها و کلیدها عنوان f۱ و f۲ را دارا هستند که با این کلیدها می‌توان به‌راحتی به تنظیمات دستگاه پی برد. هر کدام از این کلیدهای تنظیم را برای شما توضیح می‌دهیم و کاربرد آنها را بیان می‌کنیم.

مورداستفاده کلید f۱

یکی از کلیدهای دسترسی به تنظیمات دستگاه کارت‌خوان سیار است که برای سه گزینه چاپ مجدد، گزارش‌ها و فروش شارژ در دستگاه طراحی شده است. با انتخاب این کلید و انتخاب گزینه فروش ‏ شارژ، منوی که حاوی اپراتورهای متنوع است برای انتخاب اپراتوری که مدنظر شما است، نمایش داده می‌شود. سپس با فشار کلید f۱ انتخاب گزینه چاپ مجدد می‌توان یک رسید را دومرتبه چاپ و مشاهده کرد. با استفاده از کلید f۱ می‌توانید منوی گزارش‌های موردنظر خودتان را از خرید و یا یک بازه زمانی مشاهده کنید‌.

مورداستفاده از کلید f ۲

این کلید هم برای دسترسی به تنظیمات دستگاه کارت‌خوان سیار تعبیه شده و زمانی که این کلید را فشار می‌دهید متنی را مشاهده میکنید که نوشته لطفا رمز را وارد کنید و روی صفحه دستگاه چهار منو مشاهده می‌شود که شامل: درخواست سرویس، رسید و تغییر رمز و تنظیم حساب است. با فشار کلید f۲ و انتخاب گزینه درخواست کاغذ مغایرت کافی است و برای خرابی دستگاه گزینه درخواست سرویس را انتخاب می‌کنید. می‌توان با کلید f۲ و انتخاب گزینه تغییر رمز برای عوض‌کردن رمز دستگاه اقدام کنید و رمز انتخابی خود را وارد کنید.

با فشاردادن کلید f۲ می‌توانید تنظیمات دستگاه کارت‌خوان سیار را طوری تنظیم کنید که دستگاه به طور خودکار رسید چاپ کند و یا با تایید کردن پذیرنده رسید چاپ نشود. می‌توانید روی گزینه تنظیم چاپ رسید کلیک کنید. اگر روی دستگاه کارت‌خوان چندین حساب دارید که فعال است برای مدیریت‌کردن آن از گزینه تنظیم حساب استفاده کنید. این کلیدها معمولا در بیشتر کارت‌خوان‌های ثابت و سیار وجود دارد.

سخن پایانی

کارت‌خوان‌های متفاوت باتوجه‌به شرکت‌های پوز که آن را ارائه می‌کنند، دارای نرم‌افزارهای خاصی هستند و رمزهای مشخص شده در این دستگاه‌ها با هم تفاوت دارد. در صورت نیاز به تنظیمات دستگاه کارت‌خوان سیار و دسترسی به رمزهایی که در بالا اشاره شد با شرکت پشتیبان کارت‌خوان تماس بگیرید.