خرید کارت‌خوان شخصی و کارت‌خوان سیار
28
آگوست

خرید کارت‌خوان شخصی و کارت‌خوان سیار

تفاوت کارت‌خوان شخصی و بانکی

در حال حاضر این روزها بیشتر مردم برای خریدهای خود از کارت‌های بانکی کوچکی استفاده می‌کنند و دیگر کمتر کسی را می‌توان دید که از پول نقد برای خرید استفاده می‌کند. به همین دلیل پایانه‌های فروش یا به‌اصطلاح خودمانی دستگاه کارت‌خوان از لازمه‌های هر کسب‌وکار بزرگ و کوچک برای گرفتن وجه از مشتری است. این کارت‌خوان‌ها دارای مدل سیار و ثابت است که هر کدام مزایای خود را دارند. برای خرید کارت‌خوان شخصی سیار هم باید به نکاتی توجه کرد. این کارت‌خوان‌ها هم دارای مزایایی هستند که به آن اشاره می‌کنیم.

کارت‌خوان شخصی

نمونه‌ای از مدل‌های دستگاه کارت‌خوان است که از طریق شرکت‌های خصوصی و Psp به مشتریان ارائه می‌شود و می‌توان تراکنش‌های زیاد و کم را با آن انجام داد. خرید کارت‌خوان شخصی به‌صورت سیار در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و دارای مدل‌های مختلفی است. افرادی که کسب‌وکار تازه‌ای را آغاز کرده‌اند و تهیه‌کردن کارت‌خوان‌های نوع بانکی برای آنها مشکل است، از این نوع کارت‌خوان‌های شخصی استفاده می‌کنند.

تهیه و خرید کارت‌خوان شخصی نسبت به کارت‌خوان‌های بانکی بسیار راحت‌تر است. افرادی که تقاضای این نوع کارت‌خوان‌ها را دارند نیاز به ارائه‌کردن مدارک و مجوز کسب‌وکار ندارند. ولی برای درستی و اثبات کار خود می‌توانند یک استشهادنامه محلی را ارائه کنند.

روش کار دستگاه پوز شخصیمزایای خرید کارت‌خوان شخصی

 کارت‌خوان‌های شخصی دارای تنوع زیادی هستند و مشتریان به‌راحتی می‌توانند از مدل‌های مختلف آن را انتخاب و تهیه کنند. برخی از مدل‌های کارت‌خوان‌های شخصی دارای قیمت ارزان‌تری هستند؛ زیرا مدل آنها قدیمی‌تر است و خرید کارت‌خوان شخصی جدیدتر مانند موبایل پوزها و دستگاه‌های اندرویدی قیمت بالاتری دارد. مزایای استفاده از لینک پرداخت در این نوع کارت‌خوان‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • وجه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از هر نوع کارت شتابی
  • امکان تسهیم برای افرادی که سود پول را بین شرکای خود تقسیم می‌کنند توسط سیستم هوشمند
  • دارای امنیت بالا و عدم وجود کلاهبرداری
  • دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته
  • به‌راحتی می‌توان به اطلاعات مربوط به‌تمامی تراکنش‌ها با جزئیات تاریخ، زمان، اطلاعات واریز کننده و نداشتن دغدغه نگهداری از فیش‌های واریزی
  • تصفیه خودکار روزانه

به جز مزایایی که ذکر شد با تهیه این سیستم پرداخت و با واردشدن به پنل‌های مدیریتی می‌توان برای هر کالا و محصول خود یک لینک جداگانه ساخت.

روش کار دستگاه پوز شخصی

از مدل‌های دستگاه‌های سیار و از نوع محصولات جدید محسوب می‌شوند که توسط نرم‌افزارها و یا از روش بلوتوث می‌توان به موبایل متصل شد و سرعت تراکم بسیار بالایی دارد. مالکان این دستگاه‌ها با خرید کارت‌خوان شخصی با معرفی‌کردن شماره شبای حساب خود در هر بانک می‌توانند به‌راحتی آن را فعال کنند و سرعت تراکنش دستگاه به‌سرعت اینترنت و یا سیم‌کارت بستگی دارد و تمامی رسیدهای پرداخت به‌صورت پیامک به مالک ارسال می‌شود که هزینه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌شود.

چالش خرید کارت‌خوان شخصی چیست؟

افرادی که نمی‌توانند و یا شرایط تهیه مدارک لازم برای خرید کارت‌خوان‌های بانکی را ندارند به سمت خرید کارت‌خوان شخصی می‌روند. یکی از دغدغه‌هایی که این روش خرید دارد این است که دارای پشتیبانی نیست. یعنی شرکت‌هایی که کارت‌خوان‌های شخصی را ارائه می‌کنند سود مشخص و خاصی از این کار دریافت نمی‌کنند. پس دیگر خدمات این دستگاه را به عهده نمی‌گیرند و اگر دستگاه دچار مشکل و خرابی شود به عهده فرد متقاضی خواهد بود.

داشتن کاغذ و کارت‌بانکی از لازمه‌های استفاده از انواع مدل‌های کارت‌خوان است که اگر این موارد نباشد نمی‌توان از این روش پولی را دریافت کرد. اگر ارتباط با مخابرات قطع شود و یا در انجام‌دادن تراکنش مشکلی پیش بیاید مخصوصاً اگر تراکنش‌های بالایی داشته باشید در بعضی از کارت‌خوان‌ها این مشکلات رخ می‌دهد و افرادی که به خرید کارت‌خوان شخصی پرداختند و صاحب فروشگاه، کافه، رستوران و… هستند می‌توانند از طریق لینک پرداخت حرفه‌ای است کار خرید خود را انجام دهند.

کلام پایانی

با خرید کارت‌خوان شخصی می‌توان پرداخت‌های غیرحضوری را توسط اپلیکیشن‌ها فراهم کرد و گزارش‌های دریافت آنلاین را از روش وب‌سایت می‌توانند انجام داد. امروزه بیشتر افراد به خرید کارت‌خوان‌های شخصی علاقه‌مند هستند و تفاوت زیادی با کارت‌خوان‌های سیار ندارند. برای مشورت بیشتر میتوانید به کارشناسان در مجموعه پوزپرداز مراجعه کنید.