خطاهای رایج کارت‌خوان‌های سیار
02
اکتبر

خطاهای رایج کارت‌خوان‌های سیار

خطاهای کارت‌خوان‌های سیار

بیشتر کشورهای جهان به‌سوی جامعه‌ای حرکت می‌کنند که بدون پول نقد باشد و همین دلیل باعث شده که کارت‌خوان‌ها به وجود بیایند. امروزه بیشتر مشاغل و فعالیت‌های کلان اقتصادی با انجام تراکنش‌های مالی و پرداخت مشتری توسط این کارت‌خوان‌ها صورت می‌گیرد. افرادی که برای کارها و امور مالی خودشان از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند ممکن است گاهی با خطاهای رایج کارت‌خوان مواجه شوند. دستگاه‌های ثابت و سیار هر دو از این خطاها دارند و به‌صورت اعداد روی صفحه‌نمایش دستگاه دیده می‌شود.

هرکدام از این اعداد دارای معانی خاصی هستند و خبر از یک مشکل به وجود آمده می‌دهند. این خطاهای رایج کارت‌خوان چند دسته‌اند که شامل خطاهای دستگاه، خطاهای معامله و خطاهای ارتباطی هستند. این خطاها در موقعیت‌های مختلف بروز می‌کند در این مقاله می‌خواهیم خطاهایی که بر روی دستگاه پوز می‌بینید را بشناسید و در فکر رفع آن باشید.

خطاهای رایج

Error: 04 Capture Card: این خطا روی صفحه دستگاه نشان می‌دهد که کارت فرد مشتری مشکل دارد و شما باید در مورد آن به شخص اطلاع دهید تا بتواند به بانک موردنظر مراجعه و آن را حل کند. اگر مشکل رفع نشد کارت بانکی دیگری باید تهیه کند.

Error: 41 Lost Card:  این خطا هم مربوط به کارت می‌شود که به هر علتی مسدود شده که باید به مشتری اطلاع داده تا با بانک مربوطه تماس بگیرد.

43  Stolen: اگر این نوشته روی صفحه‌نمایش دستگاه دیده شد اعلام می‌کند که اقدام به فروش نکنید و این زمانی است که به هر علت به‌خاطر مفقود شدن کارت به‌صورت موقتی مسدود شده است.

Error: 51  Not sufficient funds: این خطا  جزوه خطاهای رایج کارت‌خوان است که نشان می‌دهد که در کارت مربوطه موجودی به حد کافی وجود ندارد که باید از مشتری کارت دیگری بخواهید.

55 lncorrect PIN: این خطا هم زمانی پیش می‌آید که رمز عبور کارت را  اشتباه وارد کرده باشید. اگر مطمئن هستید که رمز درست است باید بانک صادرکننده مشکلی داشته باشد باید کمی صبر کنید و دوباره امتحان کنید.

خطاهای دستگاه پوز

تعدادی دیگر از خطاهای رایج کارت‌خوان

Error: 57 Transaction not permitted by lssuer  در بروز این خطا باید توجه کنید که تراکنشی که می‌خواهید انجام دهید توسط بانک صادرکننده مجاز نیست. یعنی این کارت را کارت‌خوان نمی‌تواند بخواند و تراکنشی با آن انجام دهد که باید کارت دیگری از مشتری بخواهید.

Error: 58 Transaction not permitted on terminal  در این خطا که دیده می‌شود باید بدانید کارت‌خوان شما مسدود است ونمی توانید تراکنشی انجام دهید باید وارد حساب شخصی خود شوید و تنظیمات دستگاه پوز را دوباره بررسی کنید.

 61 Exceeds Withdrawal limit:  این ارور هم مربوط به زمانی می‌شود که موجودی حساب شخص از مبلغ پرداختی کمتر است. یعنی موجودی کافی نیست و باید کارت دیگری از مشتری طلب کنید.

Error: 62 Restricted Card  این خطا هم مربوط به بانک دارنده کارت است که مربوط به مشتری می‌شود و باید با بانک کارت خود تماس بگیرد.

63 Security violation:  این ارور هم نقض امنیتی است که باید به مشتری اطلاع دهید تا با بانک موردنظر خود تماس بگیرد.

Error: 65 Exceeds Withdrawal frequency  این خطا هم زمانی بروز می‌کند که میزان تراکنشی که انجام شده از سقف قانونی بیشتر شده است.

Error: 75 PlN tries exceeded  در این ارور هم اگر رمز کارت را 3 بار اشتباه وارد کرده باشید ارور می‌دهد و نباید دوباره انجام دهید و کارت دیگری باید درخواست کنید.

دلایل به‌وجودآمدن این خطاها

البته خطاهای رایج کارت‌خوان  کمی بیشتر از این است که برای شما بیان کردیم. خطاهای دیگری هم در دستگاه اتفاق می‌افتد که خود فرد می‌تواند آن را رفع کند. ولی اگر در رفع آن مشکل پیش آمد باید با شرکت موردنظر تماس گرفته تا در انجام این کار به شما یاری برساند.

  • کارت را سریع برداشتید و کار تایید قطع شده است.
  • نوع کارت را نمی‌تواند شناسایی کند.
  • رمز کارت معتبر نیست.
  • مبلغ تراکنش معتبر نیست.
  • تراکنش انجام شده تایید شده؛ اما کارت آن را رد می‌کند.
  • مشتری روی ترمینال دکمه اشتباه زده و تراکنش لغو شده است.
  • اطلاعات صاحب‌کار از بین رفته یا ارز موجود در کارت با ارز دستگاه کارت‌خوان مطابقت ندارد.

کلام آخر

اگر دارای شغل و کاری هستید که نیاز به دستگاه پوز دارید شرکت پوز پرداز یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده دستگاه پوز است که دارای یکی از مجهزترین مرکز پشتیبانی فنی تعمیرات و گارانتی دستگاه‌های کارت‌خوان را دارند و نمایندگی فروش در بیشتر شهرها را دارند و همه نوع دستگاه را تولید و با قیمت مناسب دست مشتریان می‌دهد که به شما معرفی می‌کنیم.