درخواست کارتخوان سیار
23
اکتبر

درخواست دستگاه کارتخوان سیار

درخواست دستگاه کارتخوان سیار

امروزه در اکثر مشاغل و کسب‌وکارها از انواع دستگاه کارتخوان سیار برای رونق بخشیدن به کسب‌وکارها استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها با توجه به امکانات و قابلیت‌هایشان، می‌توانند سرعت معاملات را تسریع کنند. در این مقاله دربارۀ روش درخواست دستگاه کارت‌خوان سیار از طریق بانک یا شرکت خصوصی صحبت می‌کنیم. اما پیش از آن با مزایای استفاده از دستگاه کارت‌خوان سیار آشنا می‌شویم.

 چرا دستگاه کارت‌خوان سیار بخرم؟

دستگاه کارت‌خوان سیار به کسب‌وکار شما سرعت می‌بخشد. این دستگاه برای بسیاری از کسب‌وکارها حتی اگر مکان ثابتی داشته باشند بسیار مناسب است. این دستگاه به دلیل دارا بودن باتری، درصورتی که برق قطع شود می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

از سال 1399 سازمان مالیاتی کشور قوانینی برای وجود دستگاه کارت‌خوان در بسیاری از مشاغل از جمله فروشندگان طلا و جواهر، فروشندگان آهن‌آلات، فروشندگان لوازم صوتی و تصویری، سایر فروشندگان لوازم‌خانگی که شامل نفتی برقی و گازی می‌شود را مجبور به استفاده از کارت‌خوان کرد. علاوه بر این استفاده از این دستگاه برای مشاغلی مانند فروشندگان ماشین‌های اداری و قطعات و لوازم آن و همچنین خرده‌فروشی‌ها، انواع رستوران‌های مدرن و سنتی، تالارهای پذیرایی و هتل‌های پایین‌تر از 3 ستاره، املاک و مستغلات و همچنین داروخانه‌هایی که ملزم به نگهداری فایل‌های الکترونیکی و ارائه آن به سازمان مالیاتی کشور هستند، اجباری شد. از این رو صاحبان این مشاغل باید از این دستگاه استفاده کنند. وجود دستگاه کارت‌خوان سیار به آن‌ها کمک می‌کند تحت هر شرایطی بتوانند معاملات خود را انجام دهند و از پول نقد کمتر استفاده کنند.

دستگاه کارت‌خوان سیار چیست؟

دستگاه کارتخوان سیار
دستگاه کارتخوان سیار

دستگاه پوز سیار یا همان کارت‌خوان سیار، نوعی سخت‌افزار بانکی است که وظیفه انجام تراکنش‌های بانکی را بر عهده دارد. دستگاه کارت‌خوان از طریق ارتباط تلفنی یا شبکه‌ای از طریق اتصال به اینترنت، به سیستم بانکی وصل می‌شود. سپس مبلغ مورد نظر از طریق تراکنش بانکی از حساب خریدار به حساب فروشنده واریز می‌شود. بدین ترتیب پول به صورت مستقیم به حساب فروشنده می‌رود و این خود مانع از حضور مداوم فرد در بانک‌ها می‌شود. با استفاده از این دستگاه امکان دریافت صورتحساب، دریافت شارژ تلفن همراه و…هم وجود دارد.

این دستگاه‌ها معمولاً در خروجی فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و…برای دریافت وجه از مشتری وجود دارد. به عبارتی نوعی صندوق الکترونیکی برای دریافت وجه است. این نوع پوزها معمولاً قابلیت نصب نرم‌افزارهای فروشگاهی و حسابداری را هم دارند. با کمک این نرم‌افزارها می‌توان در وقت و هزینه فروشنده و خریدار صرفه جویی کرد. پس از شیوع بیماری کرونا، شیوۀ استفاده از این دستگاه هم به روز شد. بدین ترتیب که این دستگاه در محلی از فروشگاه نصب است. فرد هنگامی که فاکتور خرید را دریافت می‌کند از طریق قرار دادن فاکتور، زیر کد خوان، می‌تواند خودش توسط یک صفحه نمایشگر لمسی و کارت‌خوان سیار نصب شده، مبلغ مورد نظر را حساب کند.

این دستگاه برای برخی مشاغل خیابانی و جاده‌ای که مکان ثابتی ندارند نیز بسیار مناسب است. با این روش خریدار دیگر در کنار خیابان یا جاده معطل حساب کردن مبلغ مورد نظر نمی‌شود و سریعاً از طریق دستگاه کارت‌خوان سیار مبلغ مورد نظر را پرداخت می‌کند.

هم‌چنین ممکن است برخی مشاغل ثابت به دلیل راحتی و قابلیت‌های کارت‌خوان سیار ترجیحشان بر استفاده از این نوع کارت‌خوان باشد. مثلاً در برخی مدارس و مشاغل از این دستگاه استفاده کنند. این دستگاه به دلیل نداشتن سیم‌کشی‌های پیچیده و دست و پاگیر، هم ظاهر زیبایی دارد و هم طرز استفاده از آن بسیار راحت است.

روش درخواست دستگاه کارتخوان سیار

برای درخواست کارت‌خوان سیار از طریق بانک، ابتدا باید مدارک مورد نیاز خود را به نمایندگی‌های فروش تحویل دهید . سپس پس از ثبت و تخصیص پوز بانکی دستگاه خود را دریافت نمایید. شرایط دریافت دستگاه کارت‌خوان سیار شامل افتتاح حساب در شعب، تکمیل برگه‌های مخصوص، ارائۀ مدارک لازم  است. پس از گذاشتن وثیقه مانند اجاره‌نامه، پروانه شغلی یا سند مالکیت و طی شدن مدت زمان مشخص، میتوانید دستگاه کارت‌خوان سیار را دریافت نمایید.

اما با خرید از شرکت‌های خصوصی نیاز به گذراندن این مراحل را ندارید. اگر شما هم صاحب کسب‌وکاری هستید که به کارت‌خوان سیار احتیاج دارید با استفاده از امکان خرید در وب‌سایت گروه مهندسی پوز پرداز می‌توانید درخواست خود را برای خرید دستگاه کارت‌خوان سایر ثبت کنید. شما می‌توانید قبل از خرید از امکان مشاوره در این مرکز استفاده کنید. با توجه به تنوع مشاغل و از طرفی تنوع دستگاه‌های کارت‌خوان سیار، باید برای انتخاب این دستگاه دقت کنید.

با خرید از گروه مهندسی پوزپرداز، می‌توانید از امکان پشتیبانی و خدمات پس از فروش نیز بهره‌مند شوید.