17
مارس

دستگاه‌های پوز تقلبی را به آسانی بشناسید

در حال حاضر دستگاه‌های پوز تقلبی به وسیله‌ای برای سرقت از حساب‌های بانکی تبدیل شده است. یکی از محصولاتی که در سال‌های اخیر کاربرد زیادی در مراودات تجاری دارد و در عرصه خریدوفروش محصولات و یا خدمات کاربرد بسیار یافته است، دستگاه کارت‌خوان و یا پوز می باشد. دستگاه‌های پوز امروز باعث تسهیل فرآیند تجارت و همچنین حذف فیزیکی پول شده‌اند. با افزایش کاربرد این دستگاه‌ها د افراد سودجو به فکر کلاه‌برداری و کسب درآمد از طریق استفاده از دستگاه پوز افتاده اند.

امروزه تشخیص دستگاه پوز تقلبی مشکل شده و باعث سوءاستفاده سارقان از حساب‌های بانکی می‌شود

به همین دلیل، تاکنون راهکارهای گوناگونی را استفاده و اقدام به انواع کلاهبرداری‌ها کرده اند. یکی از کلاهبرداری‌هایی که در روزهای اخیر به وفور قابل مشاهده می‌باشد و گزارش‌های گوناگونی از آن به پلیس ارائه می شود، وجود دستگاه‌های پوز یا کارت‌خوان تقلبی است. دستگاه کارت‌خوان تقلبی، دستگاه‌هی است که شباهت زیادی به دستگاه‌های اصلی و پوز دارد. به‌عبارت‌دیگر جاعلان با دقت و صرف وقت بسیار اقدام به طراحی و ساخت یک دستگاه کارت‌خوان کرده اند. این دستگاه همانند یک دستگاه پوز قابلیت چاپ فیش و سایر امکانات را دارد.

دستگاه‌های پوز تقلبی را به آسانی بشناسید

اما درعمل دارای اختلاف قابل‌توجهی است. یکی از اصلی‌ترین این اختلافات آن است که در نسخه جعلی به جای آنکه خرید شما منجر به کاهش موجودی از حساب شما شود، اطلاعات شما هک شده و در اختیار جاعل و سارق قرار می‌گیرد. سارق با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌هایی که در اختیار دارد، اقدام به ساخت کارت کپی می کند. این نوع دستگاه‌ها یعنی کارت‌خوان‌های تقلبی دارای اشکالی هستند که با توجه به آن‌ها می‌توانید دستگاه‌های پوز تقلبی را به‌راحتی شناسایی کنید.

برای جلوگیری از سرقت بانکی باید مراقب دستگاه‌های پوز بود.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قابل‌مشاهده است، گشاد بودن زبانه‌ها است. در دستگاه‌های پوز تقلبی، زبانه‌ها و یا محلی که روی آن کارت کشیده می شود، نسبت به سایر دستگاه‌های اصلی دارای فاصله بیشتری می‌باشد. دلیل آن است که در این محل‌ها، دستگاه‌هایی با قابلیت ضبط نوار مغناطیسی کارت وجود دارد. به همین دلیل بالاجبار اختلاف قابل توجهی با دستگاه های پوز واقعی می یایند.