دستگاه صدور و دریافت خودکار کارت پارکینگ
28
ژوئن

دستگاه صدور و دریافت خودکار کارت پارکینگ

دستگاه خودکار پارکینگی

پارکینگ داری هم از جمله کارهای حساس و پر مشغله است که امروزه با کمک‌گرفتن از تکنولوژی‌های جدید و دقیق به کاری سهل و راحت تبدیل شده است. زیرا درگذشته با ورود اتومبیل به پارکینگ اطلاعات خودرو و زمان ورود را به‌صورت دستی یادداشت می‌کردند و در زمان خارج‌شدن هزینه توقف در پارکینگ محاسبه می‌شد که احتمال اشتباه دریافت هزینه بسیار زیاد بود. از جمله تجهیزات مهمی که پارکینگ داری را بهبود بخشیده دستگاه خودکار کارت پارکینگ است. این دستگاه به اپراتور پارکینگ کمک کرده و ورود و خروج خودروها را ثبت و مبلغ پارکینگ را محاسبه و دریافت می‌کند.

دستگاه صدور خودکار کارت پارکینگ چیست؟

امروز بیشتر پارکینگ‌ها مکانیزه‌شدن و سعی دارند اپراتور را حذف کرده و پرسنل در ورودی و خروجی را کاهش دهند. این دستگاه خودکار معمولا در بخش ورودی پارکینگ‌ها نصب می‌شود که وظیفه دارند کارت‌های پارکینگ را به‌صورت خودکار صادر کنند. روش کار این دستگاه به این صورت است که راننده هنگام ورود به پارکینگ کلید دستگاه را فشار می‌دهد و یک کارت کدگذاری شده را دریافت می‌کند.

با استفاده‌کردن از دستگاه خودکار کارت پارکینگ نیروی اپراتور از در ورودی حذف می‌شود و فرایند صدور کارت هم به‌صورت خودکار انجام می‌شود. این دستگاه دارای تجهیزات زیادی در داخل خود است که می‌تواند در طول سال‌ها در هر شرایطی به کار خود ادامه دهد. تجهیزات داخلی این دستگاه را از برندهای معروف و صنعتی تهیه و تولید می‌شود که دارای توانایی‌های زیادی است.

قابلیت‌ها و توانایی‌های دستگاه صدور کارت‌های پارکینگ

گفته شد که با استفاده‌کردن از این دستگاه صدور کارت در پارکینگ‌ها از نیروی انسانی کمتری استفاده می‌شود و تمامی کارها به‌صورت خودکار انجام می‌شود. این دستگاه دارای قابلیت‌های زیادی هستند. قابلیت‌های دستگاه خودکار کارت پارکینگ عبارت‌اند از:

  • دارای LCD برای نمایش تمامی اطلاعات لازم به راننده
  • حاوی چراغ‌های اخطار و روشنایی در شب است.
  • دارای سامانه پلاک خوان و کنترل رفت آمد هوشمند است.
  • تنوع رنگی و طرح‌های مختلفی را دارا است.
  • این دستگاه دارای دستگاه کارت‌خوان مجزا برای راننده‌هایی که کارت اختصاصی و VIP دارند.
  • توانایی استفاده به روش stand Alone است.
  • توانایی کنترل اتوماتیک راه‌بند را دارد.

استفاده از دستگاه کارتی پارکینگیدلیل استفاده از دستگاه کارتی پارکینگی

ثبت اطلاعات خودروها درگذشته به‌صورت دستی انجام می‌شد و احتمال خطای زیادی هم وجود داشت. کامپیوترها و نرم‌افزارها از جمله وسایلی هستند که در آن احتمال وجود خطاهای انسانی کمتر است. دستگاه کارت پارکینگ موجب می‌شود، ثبت‌کردن اطلاعات ورود و خروج خودروها طوری ثبت شود که مانع هدررفتن کاغذ شود و از دریافت هزینه‌های بیشتر و یا کمتر توقف خودروها در پارکینگ هم جلوگیری می‌شود. این دستگاه می‌تواند به پارکینگ دار توانایی انجام گزارش‌گیری هوشمند را هم بدهد که گزارش مالی پارکینگ با تمام جزئیات رفت‌وآمد خودروها را می‌توان توسط پرینت مشاهده کرد.

مزایایی که گفته شد دلایل استفاده از این دستگاه را به‌روشنی در پارکینگ‌ها مشخص می‌کند. زیرا باعث محاسبه دقیق می‌شود و با سرعت و توانایی پرینت گزارش‌ها را می‌توان دریافت کرد. 

دستگاه صدور کارت‌های پارکینگی چطور عمل می‌کند؟

دستگاه خودکار کارت پارکینگ برای مدیریت‌کردن رفت‌وآمدهای خودرو در پارکینگ‌ها استفاده می‌شود که دارای کارت‌خوان مخصوصی است که کارت‌ها را از فاصله نزدیک شناسایی می‌کند. این دستگاه  می‌تواند به کامپیوتر وصل ‌شود و دارای حافظه‌ای برای ثبت اطلاعات کارت‌ها را دارد. یعنی با کشیدن کارت به‌صورت اتوماتیک اطلاعات به کامپیوتر ارسال می‌شود.

به دلیل توانایی تنظیم کامل و نصب آسانی که این دستگاه دارد، موردتوجه خریداران زیادی قرار گرفته است که به‌عنوان دربازکن هم عمل می‌کند و روی گیت ورودی درب‌های پارکینگ‌ها نصب می‌شود تا بادقت زیاد تردد خودروها را کنترل کند. بعد از کشیدن کارت توسط راننده در دستگاه، راه‌بند باز می‌شود و هزینه آن هم تحت‌نظر اپراتور محاسبه می‌شود.

کلام آخر

دستگاه کارت پارکینگ یا دستگاه ورود و خروج پارکینگ دارای قابلیت تحویل کارت و صدور فیش است که از تجهیزات و سیستم‌های هوشمند پارکینگی به‌حساب می‌آید. امروزه اکثر پارکینگ‌ها را به این سیستم هوشمند مجهز می‌کنند تا کارها بادقت و سرعت بیشتری انجام شود.