دستگاه پوز سیار اندرویدی
01
نوامبر

دستگاه پوز سیار اندرویدی

دستگاه پوز اندرویدی

این نوع دستگاه‌های کارت‌خوان، نوع جدیدی از نسل دستگاه‌های کارت‌خوان است که با سیستم‌عامل اندرویدی کار می‌کنند. کاربرمی‌تو اند یک عملیات یا تراکنش موفق از نرم‌افزار اندرویدی بهره ببرد. این نرم‌افزار به کاربر کمک می‌کند تا برای راحتی در معاملات مالی خود صندوق حسابداری ایجاد کند. دستگاه پوز سیار اندرویدی می‌توانند از سیم‌کارت و وای‌فای استفاده کنند. دستگاه‌های پوز اندرویدی معمولا ویژگی موبایل و تبلت را دارا هستند.

می‌توان گفت یک نوع موبایل یا حتی تبلت هستند که به یک ابزار کارت‌خوان و چرخه بانکی اتصال داشته و مجهز شده است. این محصولات ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند از جمله این که دوربین، اسکنر پیشرفته، چاپگر و حتی می‌توانند به بلوتوث، RFID ،GPRS بارکدخوان، کارت رم جانبی و انواع نرم‌افزارهای مالی و حسابداری را هم روی آن نصب کرد و توانایی‌های دیگر که بعدها ذکر می‌شود.

بهترین ویژگی دستگاه کارت‌خوان اندرویدی

همان‌طور که ذکر شد این نوع دستگاه کارت‌خوان از بهترین و پرطرف‌دارترین نوع دستگاه پوز سیار اندرویدی هستند؛ زیرا ویژگی‌های منحصربه‌فرد زیادی دارند که به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم که عبارت‌اند از:

 • آسان حمل شده و به خط ثابت تلفن هم وصل می‌شود.
 • انواع متنوع از نرم‌افزارهای اندرویدی که مخابرات تایید کرده را می‌توان روی آن نصب کرد.
 • انجام تراکنش حتی در مواقع قطعی برق
 • دارای باتری‌های قابل شارژ و قدرتی که انرژی را ذخیره می‌کند.
 • دارای امنیت بالا که به طور محرمانه می‌تواند اطلاعات را جابه‌جا کند.
 • انجام تراکنش مالی با سرعت خیلی بالا
 • امکان گزارش‌گیری در پایان روز و آگاهی از تراکنش‌های صورت‌گرفته
 • می‌توان حافظه داخلی دستگاه را ارتقا داد.

کارت‌خوان‌های اندرویدی (سیم‌کارت، وای‌فای)

این نوع دستگاه‌های پوز دارای سیستم‌عامل اندروید 8 هستند و صفحه‌نمایش بسیار بزرگ دارند که به صاحب این دستگاه امکان می‌دهد که نرم‌افزار حسابداری را روی این دستگاه کارت‌خوان نصب کند. بعضی از این دستگاه‌ها از وای‌فای و سیم‌کارت 4G هم زمان پشتیبانی می‌کند. داشتن رم 1 گیگابایتی، حافظه 8 گیگ، پشتیبانی کردن از پرینتر با تکنولوژی High speed و دوربین‌های جلو و عقب همه از ویژگی‌های این نوع دستگاه‌های کارت‌خوان است. دارای سرعت انجام تراکنش و عملکرد بسیار بالایی هستند.

انواع دستگاه پوز سیار اندرویدی

مزیت کارت‌خوان اندرویدی

باتوجه‌به ویژگی‌های مهمی که این دستگاه پوز سیار اندرویدی کارت دارند و کاربردهای فراوانی که برای خریداران و مشتریان دارا هستند که از عمده مزایای این کارت‌خوان‌های اندرویدی است عبارت‌اند از:

 • اتصال به وای‌فای و سیم‌کارت به طور هم‌زمان
 • لمسی بودن تمام دستگاه
 • لوکس و شیک بودن نسبت به سایر دستگاه‌های کارت‌خوان

باقابلیت‌های زیادی که این دستگاه‌ها  در مورد تکنولوژی روز دنیا به کارهای مربوط به خدمات پرداخت و تراکنش سرعت بیشتری داده است. این کارت‌خوان‌ها از خانواده کارت‌خوان‌های سیار بی‌سیم هستند که راحت جابه‌جا هم می‌شوند.

آیا دستگاه PoS یا کارت‌خوان به هرکسی تعلق می‌گیرد؟

این دستگاه به همه اشخاصی که کار و فعالیت آن‌ها با وجود این دستگاه راحت‌تر می‌شود، تعلق می‌گیرد. یعنی تمام اشخاص حقوقی و حقیقی می‌توانند از مزایای این دستگاه استفاده کنند و منع یا محدودیت قانونی هم وجود ندارد. اگر کسب‌وکار کوچکی هم داشته باشید، می‌توانید با یک سرمایه شخصی این دستگاه را تهیه کنید. تنها تفاوت صاحبان شرکت‌ها و سازمان‌ها با افراد معمولی که کسب‌وکار کوچک دارند، در تهیه کردن دستگاه پوز است.

چراکه مدارکی که از این افراد صاحب شرکت و سازمان گرفته می‌شود، کامل‌تر و بیشتر از مشاغل کوچک است. البته کپی کارت ملی و شناسنامه و شماره‌حساب بانکی برای همه افراد ضروری و یکسان است. برای تهیه و خرید هر دستگاه خریدار باید اوراق تعهدآور بانکی یا سفته تحویل دهد؛ چراکه برای بانک تراکنش بالا از اهمیت زیادی برخوردار است.

علت استفاده کردن از کارت‌خوان

فرض کنید که فردی می‌خواهد محصولی را تهیه کند که قیمت آن یک میلیون است به نظر شما می‌تواند این مقدار پول نقد را همراه خود داشته باشد. احتمال گم‌شدن و سرقت وجود دارد پس دستگاه کارت‌خوان امنیت بالایی در نگهداری از پول شما را دارد و حتی می‌توانید اجناس گران‌قیمت را هم به‌راحتی خریداری کنید. این امنیت برای فروشندگان هم مهم است؛

چراکه پول نقد مستقیم به‌حساب او واریز می‌شود و پول نقدی ردوبدل نمی‌شود و در زمان خریدار و فروشنده اخلالی پیش نمی‌آید. استفاده از دستگاه کارت‌خوان هزینه‌ای برای صاحب خود ندارد و اگر مشکلی پیش بیاید به‌راحتی می‌تواند بررسی و رفع کند. استفاده از دستگاه کارت‌خوان برای حفظ سلامتی هم مهم بوده و مانع انتقال بیماری‌ها می‌شود و نقش مهمی در کاهش این مشکل هم هستند.

سخن پایانی

اگر به هر دلیلی نیاز به تهیه یک کارت‌خوان مناسب باقیمت‌های مناسب‌تر هستید که شرایط واگذاری آن هم خوب باشد به شرکت پوز پرداز مراجعه کرده و دستگاه موردنظر خود را با اقساط ۶ماهه و بدون ضامن دریافت کنید. بهترین نوع دستگاه پوز سیار اندرویدی را  باقیمت مناسب از این شرکت تهیه و استفاده کنید.