دستگاه پوز سیار با کارت گارانتی تعویض
02
اکتبر

دستگاه پوز سیار با کارت گارانتی تعویض

 گارانتی و تعویض

کارت گارانتی تعویض یکی از سیاست‌هایی است که فروشندگان در زمان فروش محصولات خود دارند که با استفاده از نیاز روانی هر انسانی به‌خاطر اطمینان و لذتی که از خرید دارند جای خود را استوار و محکم می‌کنند. گارانتی ارائه‌دهنده خدماتی است که یک فرد فروشنده در زمان فروش محصول یا خدماتی که انجام داده در مقابل خریدار متعهد می‌شود. اگر نقص و یا اشکالی در جنس خریداری شده باشد باید آن را تعمیر یا تعویض کند و یا مبلغ کالا را به خریدار برگرداند.

امروزه با رقابت میان سازمان‌ها شرکت‌ها و فروشگاه‌ها به‌خاطر جذب مشتری بیشتر و ارائه دادن خدمات های متفاوت  پرداختند تا بیشتر مشتری جذب کنند. یکی از این خدمات دادن کارت گارانتی تعویض بابت جنس فروخته شده به مشتری است. گارانتی تعویض برای محصولات مختلف ارائه می‌شود؛ یعنی محصول جدید جایگزین یا تعویض شود. پس نوعی دلگرمی و اطمینانی است که فروشنده به خریدار محصول می‌دهد.

کارت گارانتی تعویض شامل چه چیزهایی می‌شود

وقتی فردی دستگاه پوز سیار و یا ثابت  را خریداری می‌کند گاهی، بعضی از شرکت‌های فروشنده کارت گارانتی تعویض هم می‌دهند که خریدار بتواند با اطمینان و راحتی خیال این دستگاه را خریداری نماید. در صورت مشکل می‌تواند اقدامی انجام دهد و نگران مسائل بعدی نخواهد بود. تعویض کردن دستگاه خراب و مشکل‌دار برای مدتی زمانی که در کارت خرید ذکر شده انجام می‌گیرد و اگر در این مدت مدل دستگاه ازرده‌خارج شود می‌تواند از مدل‌های شبیه و هم قیمت دستگاه تعویض را انجام دهد.

گارانتی فقط برای خود دستگاه پوز است و شامل وسایل و قطعات جانبی متصل به آن نمی‌شود. وقتی دستگاه پوز طبق الزامات شبکه کارتی شاپرک نیست و اگر قسمت رمزگذاری دستگاه خراب شود فقط در مدت زمانی که تعیین شده در کارت گارانتی می‌توان دستگاه را تعویض کرد. کسی که دستگاه را به شرکت برده تا از خدمات گارانتی و یا تعویض آن استفاده کند فقط به عهده کارفرما و یا مالک دستگاه است.

چطور کارت گارانتی تعویض نقض می‌شود

همان‌طور که گفته شد دستگاه‌های پوز سیار اگر از شرکت و فروشگاه‌های معتبر خریداری شود دارای کارت گارانتی و تعویض کالا است. شرایط پشتیبانی را هم دارد؛ ولی در مواردی هم امکان دارد که تحت  شرایطی این کارت گارانتی نقض شود که شامل این نکات است:

  • اگر مشکل و ایرادی طبیعی مانند ضربه، آتش، سقوط، خراشیدگی، نواسانات برق، زنگ‌زدگی و تغییر شکل و گردوغبار باعث اشکال در دستگاه شود گارانتی دستگاه باطل می‌شود.
  • عیب و اشکالی که به‌خاطر درست استفاده‌نکردن از دستگاه پوز که طبق شرایط درج شده در دستورالعمل نگه‌داری در گارانتی ذکر شده مانند: آسیب‌دیدگی برد دستگاه به‌خاطر شکستن یا سوکت شارژ تغییر حالت دهد وحتی از آداپتورهای متفرقه استفاده کند و باعث ایراد در دستگاه شود گارانتی نقض و باطل می‌شود.
  • اگر دستگاه دچار مشکل شود و فرد دیگری اقدام به تعمیر دستگاه کند و حتی از شارژهای متفرقه دیگری برای دستگاه استفاده کنید باعث مشکل شده و گارانتی نقض می‌شود.

شرایط و مقررات کارت گرانتی تعویض

وقتی کالایی را خریداری می‌کنید و آن کالا دارای کارت گارانتی است باید مقررات گارانتی را بخوانید وهمان جا کالای خریداری شده را چک کنید. مقررات گارانتی معمولا شامل:

سالم بودن دستگاه

زمانی که کالا را خریداری کردید باید از سالم بودن دستگاه و کامل بودن لوازم آن و سلامت، مشخصات فنی و سریال کالا را هم حتما بررسی کنید.

تعویض دستگاه در صورت درست عدم کارکرد

شرکت فروشنده دستگاه سعی می‌کند دستگاه عیب‌دار را با قطعات اصلی تحت پوشش گارانتی تعمیر کرده و اگر امکان نداشت آن را تعویض کند که در مدت ضمانت و تا پایان گارانتی تضمین می‌شود.

گارانتی فقط برای تعمیر یا سرویس دستگاه

خدماتی که در گارانتی تعویض ذکر شده فقط برای عوض‌کردن قطعه‌های تعمیری و دستمزد تعمیرکار نیست. شامل اشکالاتی که توسط طراحی، مواد ساخت و مونتاژ در هنگام استفاده درست از دستگاه در طول گارانتی ایجاد می‌شود، است.

ارائه خدمات فقط توسط مراکز مجاز

خدمات کارت گارانتی تعویض فقط توسط مرکزهای مجاز که در کارت معرفی شده باید انجام شود که در محل تعمیرگاه انجام می‌گیرد.

تاریخ شروع گارانتی دستگاه پوز

زمان شروع گارانتی از تاریخ نصب دستگاه پوز و فقط به مدت 12 ماه است. گاهی هم زمان شروع گارانتی دستگاه از زمان نصب تا 6 ماه تعیین می‌شود.

سخن آخر

اگر هنوز در خرید دستگاه پوز مناسب و موردنیاز خود تردید دارید و به دنبال مکان معتبر با قیمت‌ها و شرایط مناسب هستید. شرکت پوز پرداز یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پوز ایرانی است که دستگاه پوز خود را بدون ضامن و اقساطی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. دارای بهترین و جدیدترین مدل‌های پوز است و تمام دستگاه‌های خود را ضمانت کرده و پشتیبانی می‌کند.