دستگاه پین پد pin pad متصل به کارت‌خوان چیست؟
05
آوریل

دستگاه پین پد pin pad متصل به کارت‌خوان چیست؟

ابزار متصل به کارت‌خوان

یکی از موضوعات پر از دغدغه امروزی، دستگاه‌های کارت‌خوان است که موجب شده دگرگونی و تغییرات مهمی در زندگی‌ها به وجود بیاید. با کمترشدن استفاده از پول‌های نقد و استفاده از کارت‌های بانکی مشکلاتی ایجاد می‌شود که بسیار زیاد است. مشتریان و یا مالکان دستگاه‌های کارت‌خوان همیشه می‌خواهند کارت را خودشان بکشند و این چالش‌هایی را برای هر دو طرف پیش می‌آورد. افراد ماهر با بررسی این مشکلات دستگاهی را ساختند به نام دستگاه پین پد تا بتوانند این مشکلات را کمتر و آن را حل کنند.

دستگاه پین پد چیست؟

برای حل برخی از مشکلات مربوط به کارت‌خوان‌ها دستگاهی ساخته شد که کمی از این موانع را رفع کند این دستگاه یک صفحه خارجی است که معمولا به دستگاه‌های پوز وصل می‌شود که در برابر کاربر یا مشتریان قرار می‌گیرد. فروشنده کارت را می‌کشد و مبلغ را وارد می‌کند و دیگر نیاز به پرسیدن رمز عبور از مشتری نیست. زیرا مشتری بعد از دیدن مبلغ روی صفحه نمایشگر که روی دستگاه پین پد وجود دارد رمز عبور را وارد کرده و مراحل خرید را تکمیل می‌کند. با این روش امنیت مشتریان حفظ شده و دستگاه کارت‌خوان هم در دست فروشنده قرار دارد.

کاربرد پین پد چیست؟

هر دستگاه یا نرم‌افزار جدیدی که به بازار وارد می‌شود یک سری کاربردهای خاصی دارد که در مورد دستگاه پین پد هم همین‌طور است. این دستگاه را می‌توان به کارت‌خوان‌های موجود در بازار متصل کرد. البته تهیه‌کردن این دستگاه کاربردی توسط شرکت‌هایی انجام می‌شود که خدمات مربوط به کارت‌خوان‌ها را انجام می‌دهند. هر چند که این دستگاه فقط برای واردکردن رمز عبور مصرف می‌شود؛ ولی می‌توان از طریق این دستگاه از امکانات و خدمات دیگری مانند: تغییر رمز عبور، دریافت مانده‌حساب، شارژ و… را هم انجام داد.

کاربرد پین پد چیستتاثیر روانی که این دستگاه روی افراد می‌گذارد کمتر از دستگاه‌های کارت‌خوان نیست. زیرا مالکان دستگاه‌های کارت‌خوان، این دستگاه را برای خود و انجام‌دادن امور مالی و تراکنش خود تهیه می‌کنند. دستگاه پین پد وسیله‌ای است که موجب احترام‌گذاشتن به حریم خصوصی و یا شخص مشتری می‌شود. این دستگاه به نام احساسی‌ترین وسیله تراکنش الکترونیکی هم‌نام گرفته است. هر چند که از لحاظ فنی ضروری نیست؛ اما وجود این دستگاه در بعضی از مکان‌ها نشان از احترام و تکریم نسبت به مشتری به‌حساب می‌آید.

انواع دستگاه پین پد

دستگاه کاربردی و احساسی که در مورد آن توضیحاتی داده شد، دارای دو نوع دستگاه است که شامل موارد زیر می‌شوند:

دستگاه پین پد کوچک که معمولا به دستگاه‌های کارت‌خوان متصل می‌شوند که در مورد آن توضیح داده شد و دستگاهی که در شعبه‌های بانکی وجود دارد یا دستگاه پین پد بانکی که این دستگاه هم معمولا در بعضی از بانک‌ها نصب می‌شود. به شبکه بانک وصل می‌شوند و می‌توان فعالیت‌های زیادی را با آن انجام داد. دستگاه کاربردهای گسترده و زیادی نسبت به کارت‌خوان‌ها دارند که از جمله کارهای پین پد بانکی می‌توان این موارد را نام برد که عبارت‌اند از:

 • تغییر رمز اول کارت
 • انتقال وجه تا سقف ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال که به‌صورت آنی و لحظه‌ای انجام می‌شود.
 • فعال‌کردن و یا غیرفعال‌کردن کارت‌ها
 • دریافت صورت‌حساب ده گردش آخر حساب‌های خود

مزایای استفاده از دستگاه‌های پین پد چیست؟

با اطلاعاتی که در مورد این دستگاه‌ها داده شد تا حدودی با آن آشنا شدید. حالا می‌خواهیم از مزیت‌های استفاده از این دستگاه‌ها اطلاعاتی به دست بیاوریم که این اطلاعات عبارت‌اند از:

 • دارابودن امنیت بسیار بالا
 • حفظ‌کردن حریم خصوصی کاربران
 • اندازه کوچک ولی استاندارد
 • پرداخت آسان و راحت
 • توانایی برنامه‌ریزی
 • دارای نمایشگر نشان‌دهنده مبلغ به مشتری
 • داشتن بالاترین و بهترین استانداردهای امنیتی

کلام پایانی

اگر فروشنده هستید یا فردی را می‌شناسید که به هر دلیل دوست دارد خود کارت عابر مشتری را بکشد و مبلغ را وارد کند می‌توان با راهنمایی او و ترغیب وی در خرید دستگاه پین پد مشکل سوال کردن و واردکردن رمز عبور از مشتری را حل کرده و دیگر سر این مسئله بحث و مشاجره‌های پیش نیاید. برای تهیه کارت‌خوان‌های جدید و به‌روز می‌توانید به شرکت معتبر و بزرگ پوز پرداز مراجعه کنید و از خدمات ویژه این شرکت بهره ببرید.