دستگاه کارت‌خوان بی‌سیم
28
آگوست

دستگاه کارت‌خوان بیسیم

دستگاه سیار یا بی‌سیم

دستگاه‌های کارت‌خوان سیار از جدیدترین نوع دستگاه‌های پوز هستند که توسط تلفن‌های همراه به شبکه‌های بانکی اتصال پیدا می‌کنند و تراکنش‌ها را بیشتر از GPRS انجام می‌دهند. دستگاه کارت‌خوان بیسیم هم یکی از مدل‌های قدیمی و پرفروش به شمار می‌آید که از سری دستگاه‌های سیار محسوب می‌شود.

معرفی کارت خوان بیسیم

یکی از وسایل کاربردی که هر پذیرنده‌ای به آن نیاز دارد و طبق نوع سیستم دارای مدل‌های متنوعی است. این دستگاه می‌تواند بزرگ یا کوچک، لمسی و یا غیر لمسی و هر مدلی باشد و تنها چیزی که بین تمامی انواع دستگاه کارت‌خوان بیسیم مشترک است متصل نبودن به تلفن و عدم استفاده از کابل برق است که به‌جای آن به سیم‌کارت و یا وای‌فای، وایرلس و شبکه‌های بانکی متصل هستند و نیروی کاری خود را به‌جای برق از باتری دریافت می‌کنند.

چرا به یک کارت‌خوان بیسیم احتیاج داریم؟

قبل از اینکه تصمیم به خرید این نوع دستگاه‌ها بگیرید مشخص کنید که چرا به این دستگاه کارت‌خوان بی‌سیم احتیاج است. همان‌طور که قبلا در مطالب گذشته بیان شد این دستگاه‌های بیسیم اغلب برای مشاغلی که متحرک هستند یا مکانی برای اتصال به تلفن ثابت برای دستگاه کارت‌خوان وجود ندارد، استفاده می‌شود. پس این دستگاه‌ها را می‌توان در مکان‌هایی که نمی‌توان ارتباط را از طریق خط تلفن برقرار کرد استفاده می‌کنند.

این دستگاه‌های بیسیم با یک عدد سیم‌کارت توانایی دریافت و حتی ارسال از طریق اینترنت را دارد. فعال‌سازی می‌شوند و به تلفن همراه و سرویس‌های GMS و GPRS هم می‌تواند دسترسی داشته باشد و مالک بدون اینکه نیاز به یک خط تلفن ثابت داشته باشد و عدم نیاز به برق شهری از مزیت‌های این کارت‌خوان بیسیم می‌تواند بهره‌مند شود.

امکانات کارت‌خوان بیسیم چیستامکانات کارت‌خوان بیسیم چیست؟

امروزه بیشتر افراد با دستگاه‌های کارت‌خوان آشنایی دارند و از توانایی‌ها و قابلیت‌های آن آگاه هستند. امکاناتی که این دستگاه کارت‌خوان بیسیم دارد عبارت‌اند از:

 • این دستگاه‌ها حاوی کارت‌خوان داخلی هوشمند و یا معمولی هستند و می‌توانند اطلاعات کارت را هم به‌صورت معمولی و غیرتماسی بخوانند.
 • قابل‌حمل هستند که از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آنها است و مزایای زیادی برای انواع کسب‌وکارها دارد.
 • این دستگاه‌ها سیستم‌های شبکه بیسیم wifi را دارند که می‌تواند با کامپیوتر ارتباط برقرار کند.
 • از ویژگی‌های مهم این دستگاه‌ها عدم نیاز به برق شهری زمان استفاده است که حدود ۶ ساعت می‌تواند فعال باشد و ۱۰ ساعت هم آماده‌به‌کار و توسط باتری‌های داخلی کار می‌کنند و فقط با برق شهری شارژ می‌شود.
 • امکان متصل‌شدن به شبکه‌های داخلی را دارد و دارای وزنی سبک است.
 • توانایی اتصال به اینترنت توسط GPRS را هم دارد.

مزایای استفاده از کارت‌خوان بیسیم چیست؟

دستگاه‌های سیار همان دستگاه کارت‌خوان بیسیم اختصاصی هستند که فعالیت‌های فروش الکترونیکی را به روش بیسیم انجام می‌دهند و دارای مزایای زیادی هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • استفاده از این کارت‌خوان‌های بیسیم مسئولیت‌های کسب‌وکارها را کمتر می‌کند و معاملات رمزگذاری شده و اطلاعات کارت‌های اعتباری هم ذخیره نمی‌شود و خطر نقض امنیت هم کمتر می‌شود.
 • این دستگاه‌ها مقرون‌به‌صرفه هستند و مشاغل کوچک می‌توانند بدون سرمایه‌گذاری یا پرداخت هزینه‌های پشتیبانی معاملات خود را انجام دهند و دارای فناوری‌های ارزانی است و مقرون‌به‌صرفه‌تر از دیگر مدل‌ها است.
 • راه‌اندازی این نوع دستگاه کارت‌خوان بیسیم و شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات را قادر می‌کند تا معاملات را به روش‌های متنوع و بدون نیاز به یک مکان ثابت انجام دهد و این امر را با سرعت و ارائه چند گزینه پرداخت می‌تواند به مشتری بدهد
 • با پیشرفت و رشد پرداخت‌های آنلاین و حتی کیف پول الکترونیکی این کارت‌خوان‌های سیار بسیار پرطرف‌دار شده‌اند و نیاز همه مخاطبین را برآورده می‌کنند و درحال‌رشد و پیشرفت بوده و دارای تجهیزات بهتری می‌شوند.
 • در بیشتر مراکزی که سیستم‌های کارت‌خوان فروشگاهی دارند در زمان اوج شلوغی و ترافیک می‌توان این نوع دستگاه‌ها را راه‌اندازی کرد و توسط فناوری این دستگاه امکان فروش به مشاغل در هر مکان بدون محدودیت مکانی وجود دارد.

کلام آخر

دستگاه کارت‌خوان بیسیم و یا همان سیار مورد استقبال اغلب کسب‌وکارها قرار گرفته است. زیرا مکان ثابتی برای فروش نمی‌خواهند و در سریع‌ترین زمان تراکنش‌ها را انجام می‌دهند و محدودیت مکانی ندارند.