دستگاه کارتخوان سیار با نگهداری شارژ بالا
01
نوامبر

دستگاه کارتخوان سیار با نگهداری شارژ بالا

دستگاه کارت‌خوان سیار

همان‌طور که از اسم این پایانه‌های فروش مشخص است، دستگاه کارتخوان سیار با نگهداری شارژ بالا مناسب برای افرادی است که مکان و فضای ثابت برای کسب‌وکار خود ندارند. این کسب و کارها شامل: رانندگان، خرده‌فروشان، تعمیر کاران سیار و … می‌شود. این محصولات دارای باطری‌هایی هستند که دوباره شارژ می‌شوند و بسیار پر طرف‌دار هستند. دوام و ماندگاری شارژ باطری و طول عمر آن را در زمان ساخت ارزیابی کرده‌اند.

بعضی از افرادی که خدمات و کالایی را به مردم ارائه می‌دهند و در حال جابه‌جایی هستند. این افراد اینترنت مصرفی دستگاه کارت‌خوان خود را توسط سیم‌کارت تامین می‌کنند و هیچ مشکلی در مورد قطع‌شدن دستگاه ندارند.

کارت‌خوان چقدر شارژ نگه می‌دارد؟

مدل‌های مختلف دستگاه‌های پوز قابل شارژ وجود دارد که باید دارای نوع مرغوبی از باطری باشند تا بتوانند برای چندین ساعت از دستگاه استفاده کنند. بدون این که به شارژ احتیاج پیدا کنند و شارژدهی و قدرت باطری‌ها بر اساس واحدی به نام میلی‌آمپر ارزیابی می‌شوند. شرکت‌های تولیدکننده باطری لیتیومی روی روکش‌های باطری خود این واحدها را چاپ می‌کنند. کارت‌خوان سیار با نگهداری شارژ بالا بستگی به نوع استفاده افراد از دستگاه‌های کارت‌خوان دارد و کسی نمی‌تواند یک‌زمان مشخص برای بیان و تضمین ماندگاری شارژ باطری بدهد.

طرز نگهداری از باطری دستگاه کارت‌خوان

برای این که طول عمر دستگاه پوز شما بالا برود، باید مراقبت از این دستگاه را یاد بگیرید. یکی از عناصر اصلی دستگاه کارت‌خوان باطری است که اگر درست استفاده و مراقبت نشود، باعث خرابی و عمر کوتاه دستگاه شما می‌شود. در این مقاله نکاتی برای طول عمر باطری بیان می‌کنیم که عبارت‌اند از:

  • درون دستگاه کارت‌خوان فقط یک عدد باطری وجود دارد و زمان استفاده از آن هم می‌توان طولانی باشد. پس موارد نگهداری آن را رعایت کرده و عمر طولانی‌تری به آن بدهید.
  • اگر شارژ دستگاه پوز به 15 درصد نرسیده بود، اقدام به شارژ کردن نکنید.
  • برای شارژ کامل باطری 2 ساعت زمان لازم است.
  • بعد از شارژ شدن دستگاه مدت دوام آن را اندازه بگیرید تا عمر باقی‌مانده دستگاه را بدانید
  • دستگاه پوز خود را 5 دقیقه کمتر و 3 ساعت بیشتر خاموش نکنید.
  • از شارژر مخصوص خود دستگاه برای شارژ کردن استفاده کنید تا آسیبی به دستگاه نرسد و موجب کاهش عمر آن نشود.
  • زمان وصل و جداکردن شارژر مراقبت کنید که کابل خم یا پاره نشود و سوکت شارژر هم صدمه نبیند.
  • زمانی که کارت‌خوان راه‌اندازی یا بالا می‌آید، هرگز آن را خاموش نکنید.
  • هنگام شارژ اول دستگاه به مدت 12 ساعت تا 24 ساعت نیاز دارد.

 

طرز تست باطری کارت‌خوان سیار

طرز تست باطری کارت‌خوان سیار

بیشتر این دستگاه‌های کارت‌خوان سیار باطری لیتیومی دارند که تعویض کردن آن را کاربر انجام می‌دهد. برای این که این باطری‌ها را تست کنید، باید دستگاه کارت‌خوان را خاموش کنید و به شارژ بزنید تا زمانی که نشانگر باطری تکمیل شده و کامل شارژ شود. بعد می‌توانید از دستگاه استفاده کنید. اگر به طور غیرطبیعی شارژ باطری تمام و یا خالی شد، باید احتمال این که باطری خراب است را بدهید. برای این که بتوان باطری دستگاه را کمی سریع‌تر شارژ کرد، روش‌هایی وجود دارد که البته فقط تکنسین‌های مجموعه پوز می‌توانند آن را انجام دهند.

قابلیت استندبای دستگاه یعنی چه؟

بیشتر کارت‌خوان‌های سیار جدیدی که در بازار وجود دارند، این قابلیت را دارند که استندبای شوند و انرژی را ذخیره کنند. این قابلیت موجب می‌شود که زمانی که فرد از دستگاه کارت‌خوان استفاده نمی‌کند، دستگاه به طور خودکار حالت ذخیره انرژی رفته و از هدررفتن انرژی اضافی جلوگیری می‌کند تا فرد با همان یک باری که دستگاه را شارژ کرده زمان بیشتری از دستگاه استفاده کند. این قابلیت در دستگاه‌های کارت‌خوان وریفون 680 و پکس S90 اضافه شده است.

کلام پایانی

اگر نیاز به دستگاه کارتخوان سیار با نگهداری شارژ بالا برای کسب‌وکار خود هستید و می‌خواهید بهترین نوع دستگاه را تهیه کنید از شرکت پوز پرداز که تمامی دستگاه‌های پوز خود را که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است و با اقساط ۶ماهه به مشتریان خود ارائه می‌دهد ویکی از مجهزترین مراکز پشتیبانی فنی و تعمیرات را هم راه‌اندازی نموده است.