دستگاه کارتخوان سیار با وای فای wifi
02
اکتبر

دستگاه کارتخوان سیار با وای فای wifi

دستگاه کارت‌خوان وای‌فای

دستگاه کارت‌خوان سیار با وای‌فای، دستگاهی است که برای انجام تراکنش هم از وای‌فای و هم از سیم‌کارت استفاده می‌کند که از نمونه دستگاه‌های کارت‌خوانی است که به ایران وارد شده و طرف‌داران زیادی در کسب‌وکارها پیدا کرده است. این دستگاه مانند تبلت و موبایل از امواج وای‌فای برای اینکه به اینترنت و شبکه بانکی متصل شوند استفاده می‌کنند و نسبت به دستگاه‌هایی که سیم‌کارت دارند سرعت بالایی هم دارند. این دستگاه‌ها نیاز به کابل برای شبکه‌های بانکی و تلفن ندارند و سرعت تراکنش انجام شده هم توسط این دستگاه بسیار بالا است.

البته این نوع دستگاه کارت‌خوان سیار با وای‌فای  هم به شبکه‌های وای‌فای و هم از اتصال G4 و حتی بعضی از مدل‌ها از سیستم اندروید هم استفاده می‌کنند. امروزه خریدن دستگاه مناسب یکی از دل‌مشغولی افرادی که نیاز به این دستگاه دارند شده است. اینکه این دستگاه را از افراد مطمئن و با پرداخت مبلغ مناسب خریداری کنند دستگاهی که خریداری می‌شود سالم، سرقتی و غیره هم نباشد  کمی سخت به نظر می‌آید؛ اما می‌توان با خیال راحت از شرکت پوز پرداز هر نوع دستگاهی را خریداری کنید.

دستگاه کارت‌خوان سیار با وای‌فای

نمونه‌ای از دستگاه کارت‌خوان سیار با وای‌فای پوزهایی  هستند که  دارای تکنولوژی‌های جدید بوده که از سیم‌های ارتباطی وای‌فای به‌جای سیم‌های GPRS گذشته استفاده می‌کنند که هم سرعت کارکرد بالایی دارند و در سیستم ارتباطی ضریب اطمینان بیشتری نسبت به گذشته دارند. این دستگاه‌ها بیشتر برای فروشگاه‌هایی که در مرکز و مناطقی که از شبکه موبایل خارج هستند و دیگر فروشگاه‌ها بسیار مناسب  و برای کسب کارهای امروزی بسیار عالی است.

دستگاه‌های بسیاری نسبت به دستگاه‌های پوز که در بازار و جود دارند در حال تغییر و پیشرفت با سرعت بالا هستند. حتی ساختارهای سنتی این نوع دستگاه‌ها از دیگر ابزارهای غیره خیلی ساده و راحت است. به همین دلیل تعداد زیادی از این کارت‌خوان‌ها مورد احتیاج بوده و به‌صورت انبوه تولید می‌شود که از نظر اقتصادی هم اهمیت دارد.

انواع نسل کارت‌خوان‌ها در بازار

انواع نسل کارت‌خوان‌ها در بازار

نسل اول کارت‌خوان تلفنی با ساختار Dialup 

افرادی که از طریق تلفن تجربه استفاده از اینترنت را دارند با این سبک نسل کارت‌خوان‌ها آشنایی دارند. این فناوری در کامپیوتر استفاده نمی‌شود و مودم‌های  Dialup برای اینکه اطلاعات را ارسال یا دریافت کنند باید از خط مستقیم تلفن استفاده کنند.  هنوز هم بااین‌همه پیشرفت بعضی از کارت‌خوان‌ها از این روش استفاده می‌کنند در این نوع کارت‌خوان‌ها  موقع استفاده موجب اشغال شدن خط تلفن  می‌شود. 

اگر از تلفن هم‌زمان استفاده شود ارتباط تلفنی قطع شده و دوباره عملیات کارت کشیدن را باید انجام دهید. این نوع دستگاه‌ها برای کسب‌وکار مناسب بوده و تعداد تراکنش انجام شده توسط این کارت‌خوان‌ها  با تعداد کم  انجام می‌شود.

نسل دوم دستگاه پوز شبکه‌ای (lan)

در این کارت‌خوان از کابل شبکه‌ای برای اتصال استفاده می‌شود و از مودم دیالاپ استفاده نمی‌شود و از پشت دستگاه یک کابل شبکه به سوئیچ و مودم وصل می‌کنند و بدون  خط تلفن از طریق اینترنت به شبکه وصل می‌شود و تراکنش با سرعت انجام می‌گیرد. این نوع کارت‌خوان به‌خاطر سرعت بالا برای فروشگاه‌ها و مراکز خرید که تراکنش با تعداد بالا استفاده می‌کنند مناسب است و امروز کارت‌خوان‌های ثابت هم این قابلیت را دارند.

نسل سوم دستگاه کارت‌خوان سیار با وای‌فای

این دستگاه کارت‌خوان سیار با وای‌فای مانند تبلت یا حتی لب تاپ می‌تواند از طریق وای‌فای به اینترنت متصل شود. مانند کارت‌خوان متصل به lan با سرعت بالایی کارکند و تا مکانی که وای‌فای آن را پوشش  می‌دهد، کار می‌کند. این نوع کارت‌خوان نیاز به کابل‌کشی برای تلفن و شبکه نداشته و در فروشگاه‌ها و مکان‌های که به چندین کارت‌خوان احتیاج است. این نوع دستگاه بسیار کارآمد و مناسب است. البته بیشتر کارت‌خوان‌ها از وای‌فای شبکه lan استفاده کرده و هر دو شبکه را پشتیبانی می‌کند.

نسل چهارم دستگاه سیم کارتی یا GPRS

این نوع دستگاه پوز هم از دیتای موبایل برای وصل شدن به اینترنت استفاده می‌کنند. پشت دستگاه محلی برای قراردادن سیم‌کارت وجود دارد و از طریق GPRS می‌تواند اطلاعات را ارسال کند. بیشتر دستگاه‌های کارت‌خوان سیار سیم کارتی از باطری هم می‌توانند استفاده کنند. صاحب دستگاه می‌تواند در هر نقطه‌ای متصل شود. فقط از این نوع دستگاه در منطقه‌هایی که موبایل را پوشش نمی‌دهد، نمی‌توان استفاده کرد. چون به‌راحتی قابل‌جابه‌جایی است به بی‌سیم شهرت دارد.   

کلام آخر

اگر برای انجام کسب‌وکار خود نیاز به یک کارت‌خوان که به وای‌فای هم متصل شود دارید، می‌توانید از شرکت بزرگ پوز پرداز که تولیدکننده انواع پوز در ایران است آن را تهیه کنید. هم می‌توانید قسطی و بدون ضامن این کار را انجام داده و بهترین دستگاه‌های پوز را از این شرکت تهیه کنید.