دستگاه کارت‌خوان سیار پست‌بانک
29
ژانویه

دستگاه کارت‌خوان سیار پست‌بانک

دستگاه کارت‌خوان

یکی از کارهایی که باعث شده خرید افراد راحت و سریع‌تر شود، استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان است. زیرا با استفاده‌کردن از این دستگاه‌ها نیاز به حمل پول و اسکناس همراه خود نیست و می‌توانیم بدون مشکل و دردسر خاصی خریدهای خود را با یک کارت کوچک انجام دهیم. این کارت‌خوان‌ها مبلغ موردنظر را از حساب خریدار در ظرف چند ثانیه به‌حساب فروشنده منتقل می‌کنند. امروز در این مقاله در مورد دستگاه کارت‌خوان سیار پست‌بانک توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

بانکداری الکترونیک

طبق گزارش‌ها، توسط قائم‌مقام پست‌بانک در کشور اعلام کرده است که تبادلات بانکی مشتریان در زمان طرح شاپرک را باید با دستگاه‌های کارت‌خوان فروشگاه‌ها یکسان‌سازی کنند. این کار را می‌توانند با دستگاه‌های کارت‌خوان پست‌بانک هم انجام دهند.

 ۱۵۰۰۰ دفاتر پست‌بانک امروزه در بیشتر شهرها و روستاهای ایران در حال فعالیت هستند و تقویت و توسعه فناوری اطلاعات در این دفاتر در حال افزایش است. پست‌بانک ۲۰ نوع خدمات بانکی و مالی را انجام می‌دهد و در آینده مجهز به خدمات بیشتری هم خواهد شد. امروزه پست‌بانک تنها نهادی است که خدمات مالی و پولی را از روش فناوری الکترونیک ارتباطی در مناطق کم‌برخوردار و روستایی ارائه می‌دهد.

مدت‌زمان تحویل کارت‌خوان سیار پست‌بانک

زمانی که مدارک لازم را برای ثبت‌نام به بانک تحویل دادید، بعد از حدود یک هفته باید انتظار تایید مدارک از طرف پست‌بانک و بعد توسط سامانه پرداخت الکترونیک هم باشید. بعدازاین مدت دستگاه کارت‌خوان به دست شما خواهد رسید.

بعد از اینکه کارت‌خوان سیار پست‌بانک را تحویل گرفتید، اگر مشکل و مسئله‌ای در مورد راه‌اندازی، تنظیمات، تعمیر و حتی تمپر شدن کارت‌خوان و… پیش بیاید، طبق پشتیبانی که پست‌بانک مطرح کرده، راهنمایی و خدمات لازم را دریافت می‌کنید. افراد می‌توانند حساب‌های پست‌بانک خود را در این دستگاه تنظیم کرده و استفاده کنند.

کارت‌خوان سیار پست‌بانکمراحل تغییر حساب دستگاه پوز

انجام این کار، فرایند سختی نیست و پشتیبان دستگاه پوز می‌تواند شما را یاری کند. مراحل انجام این کار عبارت‌اند از:

  • درخواست ثبت‌نام برای کارت‌خوان جدید _ اولین گام برای تغییر حساب متصل به کارت‌خوان این است که برای حساب جدید اقدام کنید و برای دستگاه پوز جدید مدارک ارسال کرده و درخواست کنید.
  • تایید دستگاه پوز فروشگاهی جدید از طریق شاپرک _ بعد از ارسال مدارک پشتیبان درخواست شما و مدارک را در شاپرک ثبت می‌کند که باید منتظر تایید پارک باشید.
  • باطل کردن پایانه پوز قبلی _ پس از تغییر حساب دستگاه پوز یعنی باطل کردن حساب قبلی و ایجاد حساب جدید برای دستگاه پوز است با کمک پشتیبان حساب متصل به دستگاه باطل شده و حساب جدید را فعال‌سازی کنید. مثلا اگر حساب قبلی حساب بانک ملی بوده است و می‌خواهید به پست‌بانک تغییر دهید، این امکان وجود دارد.
  • راه‌اندازی دستگاه کارت‌خوان با پایانه جدید _ بعد از طی مراحل و تاییدیه شاپرک حساب جدید که ممکن است، پست‌بانک باشد را به دستگاه پوز متصل کنید تا کارت‌خوان با حساب جدید و به نام پذیرنده آماده کار شود.
  • استعلام پایانه جدید _ بعد از انجام مراحل تغییر حساب باید با شرکت پرداخت متصل به دستگاه تماس برقرار کرده و از درستی اطلاعات حساب خود مطمئن شوید. پس با شرکت پرداخت psp شماره پایانه را برای اپراتور بخوانید و نتیجه استعلام را آگاه شده و از درستی اطلاعات مطمئن شوید.

شرایط وام کارت‌خوان سیار پست‌بانک

اگر صاحب یکی از انواع کارت‌خوان‌های پست‌بانک باشید، دارای امتیاز و مزیت‌هایی هم خواهید شد. مثلا: زمان دریافت وام، افرادی که دارای این کارت‌خوان‌های پست‌بانک باشند، در اولویت قرار می‌گیرند. کارها و امور بانکی خیلی آسان انجام می‌شود و وام هم خیلی سریع پرداخت می‌شود. این هم از دیگر امتیازاتی است که این دارندگان کارت‌خوان پست‌بانک از آن بهره می‌برند.

کلام پایانی

باتوجه‌به افزایش روزافزون دستگاه‌های کارت‌خوان و نیاز افراد به این دستگاه‌ها اگر فردی در پست‌بانک دارای حساب سپرده باشد و تنها حساب این فرد باشد، می‌تواند از طریق همین حساب پایانه فروش یا کارت‌خوان داشته باشد. باتوجه‌به حساب پست‌بانک خود تمامی کارهای بانکی خود را می‌توانید از طریق همین حساب انجام دهید. دستگاه کارت‌خوان سیار پست‌بانک هم از جمله دستگاه‌های پرداختی است که امروزه در بیشتر نقاط مورداستفاده قرار می‌گیرد.