راهنمای استفاده از پارسکدرز و کاربردهای آن
28
آگوست

راهنمای استفاده از پارسکدرز و کاربردهای آن

سایت‌های مربوط به کارهای آنلاین

امروز کارهای زیاد و بازارهای کار متنوعی به‌صورت آنلاین به وجود آمده و افراد زیادی در کل دنیا در این فعالیت‌ها شرکت کرده و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. تقریبا بیشتر پروژه‌ها از طریق کارفرما در پارسکدرز ثبت می‌شود. بعد از تایید این درخواست‌ها توسط این سایت‌ها قیمت‌هایی ارسال و کارآغاز می‌شود.

پارسکدرز چیست؟ (Pars coders)

یکی از اولین وب‌سایت‌های برون سیاری و فریلنسری در ایران محسوب می‌شود که از سال ۱۳۸۶ شروع به فعالیت کرده و به‌عنوان یک بازار کار آنلاین به شمار می‌رود. در این پارسکدرز افرادی که می‌خواهند پروژه‌های خود را برون سیاری کنند به روش عمومی یا خصوصی درخواست خود را ثبت می‌کنند و اجراکنندگان یا همان فریلنسرها افرادی که دارای تخصص انجام این پروژه‌ها را دارند این کار را انجام می‌شود. پروژه‌ها هم یعنی تمام فعالیت‌هایی که بتوان در بستر اینترنت آن را انجام داد می‌گویند.

روش کار پارسکدرز چگونه است؟

روش این کار اینترنتی آنلاین به این صورت است خریداران یا همان کارفرمایان درخواست پروژه‌های خود را در پارسکدرز ثبت می‌کنند و بعد از اینکه این درخواست توسط آن‌ها  تایید شد آزادکاران یا فریلنسرها برای انجام‌دادن این پروژه‌های ثبت شده قیمت‌هایی را پیشنهاد و ارسال می‌کنند. این خریداران بعد از اینکه روند کاری فریلنسرها را بررسی می‌کنند و سابقه کاری و نظرات کارفرمایان قبلی را جویا می‌شوند.

در این زمان مجری انجام پروژه انتخاب می‌شود و تمامی این مراحل تایید شده به‌صورت رایگان انجام می‌شود. پارسکدرز درصد کمی از پروژه‌هایی که به‌صورت موفق به پایان رسیده را دریافت می‌کنند که این کارمزد معمولا از دستمزد مجریان کسر می‌شود و کارفرمایان مزدی را پرداخت نمی‌کنند.

روش کار پارسکدرز چگونه استمزایای استفاده از پارسکدرز برای کارفرمایان

استفاده‌کردن از کارهای آنلاین در بستر اینترنت مزایای زیادی برای اجراکنندگان و کارفرمایان در بر دارد. از جمله مزایای آن برای کارفرمایان عبارت‌اند از:

 • محدودیت‌های زمانی حذف شده و در زمان هم صرفه‌جویی می‌شود.
 • دیگر نیازی به آماده‌کردن مکان و تجهیزات لازم کار مانند تیم و یا نیرو نیست.
 • امنیت مالی هر دو طرف تضمین می‌شود از روش سیستم گروگذاری وجه
 • به‌راحتی می‌توان به متخصصان در سراسر ایران دسترسی پیدا کرد
 • کار به‌سرعت انجام می‌شود؛ زیرا برنامه کاری دارای انعطاف‌پذیری است و چندین کار را هم‌زمان می‌توان پیش برد.
 • در زمان بروز اختلاف امکان استفاده‌کردن از داوری رایگان وجود دارد.
 • از این طریق می‌توان قیمت‌های به‌صرفه و رقابتی را دریافت کرد.
 • به‌راحتی سابقه اجرای مجریان و مقایسه نظرات کارفرمایان قبلی وجود دارد.
 • مکالمات و مستندات را می‌توان ثبت و در صورت نیاز استناد کرد.
 • از مزیت‌های منحصربه‌فرد پارسکدرز ضمانت تخصصی است.

چه مواردی به‌دست‌آوردن اولین پروژه را راحت‌تر می‌کند؟

افرادی که به‌عنوان فریلنسر در سایت شروع به کار می‌کنند برای اینکه اولین پروژه را به دست بیاورید کمی دچار سختی و مشکل می‌شوند. زیرا خریداران و مجریان که قبلاً سابقه کار داشته و پروژه را با موفقیت تحویل داده‌اند در اولویت قرار می‌گیرند. اما با رعایت چندین موارد می‌توان اولین پروژه را به‌راحتی به دست آورد که عبارت‌اند از:

 • آواتار یا نام مناسبی انتخاب کنید: اولین چیزی که خریدار با آن مواجه می‌شود نام و آواتار انتخابی است که باید مناسب باشد تا حس اعتماد در ثانیه‌های اول ایجاد شود.
 • رزومه را تکمیل و مهارت را درست انتخاب کنید و نمونه کارهای خود را ارائه دهید. در زمان تعیین فریلنسر خریدار می‌خواهد اطمینان کند که فریلنسر قبلا پروژه‌هایی شبیه به این را انجام داده و تخصص کافی دارد. پس رزومه کاری خود را تکمیل و نمونه‌ای از کارهای خود را ارائه می‌دهد تا خریدار متقاعد شود.
 • فهرست درخواست پروژه را بررسی و در انجام پروژه‌هایی که تخصص دارید قیمت ارسال کنید.

بعد از بررسی پروژه‌ها و انتخاب پروژه موردنظر پیشنهاددادن قیمت مناسب از اصلی‌ترین نکات در به‌دست‌آوردن پروژه است. زیرا قیمت بالا و یا قیمت پایین ممکن است خریدار را دلسرد کند.

 • برای اعتماد بیشتر ضمانت تخصصی پیشنهاد دهید. از روش‌هایی که می‌توان کارفرما را در پارسکدرز متقاعد کرد پیشنهاد ضمانت تخصصی است. زیرا زمانی که یک فریلنسر تخصص کافی در انجام پروژه را ندارد، کمتر حاضر به پرداخت وجه ضمانت می‌شود و این پیشنهاد ضمانت تخصصی نیاز است.

کلام آخر

افرادی که توانایی انجام کارهای سفارش شده از طرف کارفرمایان را دارند و می‌توانند و می‌خواهند از پارسکدرز کسب درآمد کنند و در کارهایی مانند ترجمه، تایپ، برنامه‌نویسی و… تخصص دارند، می‌توانند اقدام به فعالیت کنند.