روش‌های پرداخت در آینده
23
جولای

روش‌های پرداخت در آینده

روش‌های پرداخت دیجیتالی

دیجیتالی شدن در حال افزایش و سرعت گرفتن در بین تمام بخش ها است و تراکنش های بدون تماس را ترویج می کند که تقاضا برای خدمات بانکداری دیجیتال را افزایش می دهد. از آنجایی که همه مشاغل کوچک و بزرگ و تجارت الکترونیک مشتاق پذیرش روش‌های پرداخت دیجیتال هستند، بانکداری دیجیتال در بین مصرف کنندگان محبوبیت پیدا کرده است.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، روش‌های پرداخت امروزه نسبت به گذشته غیرقابل تشخیص است. مشتریان بسیار مایل هستند که فناوری‌های پرداخت جدید را امتحان کنند، به‌خصوص اگر سریع‌تر و بهداشتی‌تر باشند (یعنی بدون لمس). این نرخ سریع تغییر در مقیاس جهانی در سال جدید ادامه خواهد یافت، چرا که انتظارات مصرف‌کنندگان برای نوآوری در حال افزایش است.

پول دیجیتال برای زندگی دیجیتال

علاقه به ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. این علاقه به دلیل دیجیتالی شدن سریع پرداخت‌ها در سراسر اروپا در طول همه‌گیری کرونا و همچنین علاقه و رقابت فزاینده ارزهای دیجیتال (به‌عنوان‌مثال بیت‌کوین) و استیبل کوین‌ها (تتر) تقویت شده است. در نتیجه این ارزها خود را به یکی از روش‌های پرداخت تبدیل کرده‌اند.

ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک‌های مرکزی و ملی در حال ورود به بازار هستند. این موضوع فقط یک مسئله زمان است و به‌هرحال انجام می‌شود. فناوری زیربنایی برای ارزهای دیجیتال مانند e-Euro یا e-Krona همانند ارزهای دیجیتال است – به‌عبارت‌دیگر، از قبل وجود دارد! فقط به مقررات نیاز است که به هدف رسیده و اطمینان حاصل شود که فناوری پشتیبان هیچ‌کس را مستثنی نمی‌کند.

پول دیجیتال برای زندگی دیجیتال

 هر یک از اعضای زنجیره ارزش به دنبال حفظ و بهینه‌سازی منافع و حضور خود هستند. اما بدون شک، ورود ارزهای دیجیتال چشم‌انداز پرداخت‌های جهانی را به طور اساسی تغییر خواهند داد. در سال جدید، انتظار داشته باشید که پایلوت‌های ملی، راه‌اندازی و تعدیل‌های نظارتی بیشتری برای آماده‌شدن برای بزرگ‌ترین تغییر پول در یک نسل آماده شوند.

اکنون زمان خرید است، بعدا پرداخت کنید

پیش‌بینی می‌شود که پرداخت در اقساط دیجیتال، اغلب بدون کارمزد اضافه، در چند سال آینده به ارزش 995 میلیارد دلار باشد. برای تجار، مزایای آن بسیار زیاد است. فروش را افزایش می‌دهد و نرخ تبدیل را 20 تا 30 درصد افزایش داده و مشتریان را با گزینه‌های پرداخت انعطاف‌پذیرتر جذب می‌کند. این تمایل باعث افزایش ارزش سبد، اعتماد و وفاداری نیز می‌شود.

استارت‌آپ‌های موفق و شرکت‌های مستقر به طور فزاینده‌ای این راه‌حل را برای جذب مشتریان نسل هزاره و نسل Z که به روش‌های پرداخت دیجیتالی انعطاف‌پذیرتر عادت دارند، ارائه می‌کنند. محبوبیت روزافزون BNPL به این معنی است که کسب‌وکارهایی که این گزینه را ارائه نمی‌دهند، در معرض خطر این هستند که بخش قابل‌توجهی از مشتریان بالقوه خود را از دست بدهند.

در سال جدید، رگولاتورها به دنبال درک بیشتر و تعادل نیاز به رشد و نوآوری با حمایت از مصرف‌کنندگانی هستند که روش‌های پرداخت جدیدتر را دوست دارند. تا زمانی که این مورد انجام نشود، انتظار داشته باشید که پرداخت‌های BNPL به روند صعودی بسیار سریع خود ادامه دهند.

خداحافظی با رمز

مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای به تایید کننده اصلی پرداخت‌ها تبدیل می‌شوند. بیومتریک برای ایمن کردن کیف پول‌های موبایلی مانند Apple Pay استفاده می‌شود. آزمایش‌های کارت‌های پرداخت بیومتریک برای واردکردن این فناوری به کیف پول‌های سنتی در حال انجام است. چنین استفاده‌ای در سال جدید رشد خواهد کرد، زیرا این فناوری  قابل مقیاس بوده و برای دارندگان کارت قابل‌اعتمادتر و آشناتر می‌شود.

تا حد زیادی این کار با فناوری اثر انگشت انجام می‌شود. اما در نهایت باید انتظار داشته باشیم که پرداخت‌ها به طور خودکار از طریق تشخیص چهره احراز هویت شوند. این فناوری اصطکاک را از تراکنش حذف می‌کند و مشتریان را قادر می‌سازد تا با استفاده از زیرساخت‌هایی که خریدهایشان را به کیف پولشان مرتبط می‌کند، هزینه سفر یا خواربار را صرفاً با قدم‌زدن در ترمینال یا فروشگاه را پرداخت کنند.

پیشرفت روش‌های پرداخت

در سال جدید، ادامه آزمایش و ارزیابی فاکتورهای شکل جدید برای رسیدگی به تقاضاهای بازار و درک نحوه فکر و واکنش مردم به روش‌های پرداخت غیرسنتی ضروری خواهد بود. به‌ویژه اگر مجبور باشند برای راحتی، حریم خصوصی تجارت را در نظر بگیرند؛ بنابراین با پیشرفت تکنولوژی و انتظارات مردم، روش‌های پرداخت نیز روزبه‌روز در حال گسترش است.