کسب درآمد خانم ها در منزل
25
جولای

روش های کسب درآمد برای خانم‌ها در منزل

روش های کسب درآمد برای خانم‌ها در منزل

با توجه به شرایط اقتصادی جامعه امروزی و از طرفی افزایش تورم و مشکلات اقتصادی، شاید خانم خانه‌داری که تا دیروز ترجیحش بودن در منزل کنار خانواده بود، هم‌اکنون به درآمدزایی البته در منزل هم بیندیشد. و خلاصه روش های کسب درآمد برای خانم‌ها در منزل این روزها دغدغه بسیاری از خانم‌های خانه‌دار شده است. از طرفی با توجه به شرایط امروز جامعه و وجود بیماری کرونا، بسیاری از خانم‌های شاغل یا شغل غیرثابت خود را ازدست‌داده‌اند یا دور کارشده‌اند.این موضوع باعث شده تا این بخش از جامعه هم به فکر کسب درآمد در منزل باشند. در این مقاله به معرفی و و بیان روش های کسب درآمد در منزل می‌پردازیم.

چه‌کاری برای من مناسب است؟

اولین کاری که ممکن است در این شرایط انجام دهید، جستجو در اینترنت است. بسیاری عالی، چه مشاغل جالبی و چقدر هم زیاد. از شمع‌سازی و گل‌دوزی و خیاطی گرفته تا ترجمه و ادمین اینستاگرام و…

اما کدام کار برای شما مناسب است؟ قبل از هر چیز فهرستی از مهارت‌های خود بنویسید. از انواع مهارت‌های یدی مانند انواع کارهای هنری نظیر نقاشی، نمد دوزی، چرم‌دوزی گرفته تا مهارت‌های فکری مانند تسلط به زبان خارجی، ویراستاری، صدای خوب، قدرت بیان.

حال علایق خود را در نظر بگیرید، ممکن است خیلی اهل مطالعه باشید و عاشق نویسندگی و ویراستاری و ترجمه باشید. عاشق آشپزی باشید و واقعاً دست‌پختتان هم عالی باشد. به مشاوره و برنامه‌ریزی علاقه‌مند هستید و رشته تحصیلی نامرتبط هم نداشته باشید، در این صورت می‌توانید روی علایقتان حساب بازکنید.

حال امکانات خود را هم در نظر بگیرید، مثلاً اگر بخواهید وارد کار چرم‌دوزی شوید با توجه به قیمت بالای چرم شاید نتوانید لوازم اولیه شروع به کار را تهیه کنید. شاید اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید، آموزش موسیقی آن‌هم ساعت دو بعدازظهر کار مناسبی نباشد. اگر دیسک گردن دارید مسلماً خیاطی انتخاب مناسبی برای شما نیست. اگر آپارتمان کوچک تک اتاقِ دارید حتماً نمی‌توانید شاگرد خصوصی در منزل بپذیرید.

قدم‌های مرکب:

سوال اینجاست که اگر من هیچ مهارت خاصی نداشتم، چکار کنم؟ رالف والدو امرسون می‌گوید: کارتان را آغاز کنید، توانایی انجام آن به دنبالش می‌آید. در این صورت باید علاقه و امکانات خود را در نظر بگیرید و کار خود را قدم‌های کوچک اما منظم و روزانه(هرروز بدون وقفه) آغاز کنید. به ترجمه علاقه دارید؟ روزی یک پاراگراف ترجمه کنید و یک صوت کوتاه یا سخنرانی کوتاه گوش کنید و سعی در فهم آن داشته باشید. به شمع‌سازی علاقه دارید، می‌توانید از عکس‌ها و فیلم‌های آموزشی در نت استفاده کنید. هرروز یک گام کوچک در جهت کار موردعلاقه خود انجام دهید. این گام‌های منظم و روزانه کوچک تأثیری شگرف در زندگی شما دارد. به‌شرط آنکه مداومت در انجام آن را فراموش نکنید.

کارم رو چطور آغاز کنم؟

علاقه، مهارت و امکانات خود را بررسی کردید، حالا وقت شروع کار است. تبلیغات برای کار شما خیلی اهمیت دارد. از گروه‌های خانوادگی در شبکه‌های مجازی نیز غافل نشوید. شبکه‌های اینستاگرام نیز مکان خوبی برای شروع و تبلیغات و ارائه نمونه کار است. می‌توانید آموزش تبلیغات در اینستاگرام را فراگیرید.

سعی کنید خدمات بیشتر و بهتری برای مشتری فراهم کنید. یکی از آن خدمات پرداخت در محل است. متأسفانه افرادی هستند که با تبلیغات واهی قصد کلاهبردای دارند، اما شما با وعده پرداخت در محل خیال مشتری را بابت خدماتی که به او ارائه می‌دهید راحت می‌کنید. برای پرداخت در محل نیاز به یک دستگاه کارتخوان سیار دارید. چون این روزها کمتر کسی پول نقد در منزل نگهداری می‌کند.

اگر در منزل خدماتی چون خیاطی ارائه می‌کنید، مشتری می‌آید و پس از پرو کار آماده تحویل می‌گیرد، شما با داشتن یک دستگاه کارتخوان از نوع ثابت یا ترجیحاً سیار راحتی پرداخت را برای او و اطمینان از دریافت حق‌الزحمه را برای خودتان فراهم می‌کنید. پس با خرید دستگاه کارتخوان از مراکز معتبر که پشتیبانی و خدمات پس از فروش هم داشته باشند بسیار مهم است.

مجموعه پوزپرداز در جهت حمایت از کسب‌وکار خانم‌ها در منزل، خدمات نوینی چون عدم دریافت انواع ضمانت‌نامه، مانند ضمانت بانکی و…را به هنگام دریافت کارتخوان و دریافت دستگاه کارتخوان به آسان‌ترین شکل ممکن و در کمترین زمان را برای شما خانم‌های محترم فراهم کرده است.

چطور برنامه‌ریزی کنم؟

کسب درآمد خانم ها در منزل
کسب درآمد خانم ها در منزل

برنامه‌ریزی برای خانمی که کار در منزل دارد و از این طریق کسب درآمد می‌کند بسیار اهمیت دارد. یکی از مشکلات خانم‌ها در این مواقع این است که کسی شغل آن‌ها را جدی نمی‌گیرد. همه فکر می‌کنند خانم شغل بیرون ندارد و مدام در منزل است. پس هر موقع دلشان خواست به مهمانی‌اش بروند از او برای مهمانی دعوت کنند یا …حتی اعضای خانواده مانند همسر و فرزندان هم ممکن است شغل شما را جدی نگیرند. به یاد دارم وقتی برای سفارت یکی از کشورهای اروپایی کار ترجمه در منزل را انجام می‌دادم، روزهای پنجشنبه و جمعه هم کار می‌کردم و یکشنبه‌ها تعطیل بودم. گاهی مجبور بودم وقتی به مهمانی دعوت می‌شوم با لپ‌تاپ و فرهنگ لغت‌های سنگین از همان ابتدا تا پایان مهمانی در اتاقی خلوت کارکنم. پس این مشکلات در ابتدا برای همه وجود دارد.

توصیه ما به شما این است که در ابتدا کمی صبور باشید. مسلماً وقتی همسر شما ببیند درآمد خوبی عایدتان می‌شود، بیشتر هوایتان را خواهد داشت. فرزندان هم کم‌کم شغل شما را جدی می‌گیرند. شاید لازم باشد کمی جدی‌تر و البته کوتاه اطرافیانتان را نیز توجیه کنید.

کلام آخر

به یاد داشته باشید، این شغل شماست. مسیری که انتخاب کرده‌اید و قصد پیشرفت در آن را دارید. پس فقط به موفقیت فکر کنید و به چیزهای کوچک و بی‌ارزش اهمیت ندهید. به امید دیدار شما در بالاترین قله‌های موفقیت.