فروش دستگاه پوز سیار شاپرک
28
ژوئن

فروش دستگاه پوز سیار شاپرک

نقش شاپرک در فعالیت‌های دستگاه کارت‌خوان

حتما برای شما هم زیاد اتفاق افتاده است که برای انجام بعضی از کارهای بانکی و انجام تراکنش‌های مالی از دستگاه‌های کارت‌خوان استفاده کنید. این دستگاه‌ها با هر بار تراکنش مالی که انجام می‌دهند یک رسید یا قبض صادر می‌کنند که عکس لوگوی شبکه شاپرک در آن دیده می‌شود. فرقی نمی‌کند که از خدمات کدام بانک یا چه نوع دستگاه پوزی استفاده می‌کنید، نشان شبکه بانکی شاپرک در بیشتر تراکنش‌ها دیده می‌شود. در این مطلب فروش دستگاه پوز سیار شاپرک را بررسی می‌کنیم.

امکانات سامانه شاپرک

سامانه شاپرک به دلیل نظارت دقیق بر روی پرداخت‌های اینترنتی به وجود آمده است تا از طریق آن بتوان یک بستر امن و مطمئنی برای کاربر و افراد ایجاد شود. این سامانه امکانات زیادی را در دسترس مردم و تقاضاکنندگان قرار می‌دهد. این امکانات مانند: مشاوره شرکت‌ها و برنامه‌های مجاز در بخش پرداخت در این قسمت از سامانه شرکت‌های فروش دستگاه پوز سیار، پرداخت‌یار و… معرفی شده است.

ابزارهای پذیرش مجاز که می‌توان با آن جهت دریافت لیست ارائه تاییدیه به موبایل پوزهای شبکه پرداخت و وارد سایت شاپرک شده و آن را دانلود کرد. معرفی شبکه پرداخت و مستندات و گزارش اقتصادی شاپرک و دیگر امکانات که بسیار متعدد هستند.

نظام پرداخت‌کارتی شاپرک

سامانه پرداخت الکترونیک یا همان شاپرک نظام پرداخت‌کارتی در مبادلات کوچک بین افراد یک جامعه است. سامانه شاپرک این قابلیت را برای همه افراد فراهم می‌کند که بدون احتیاج به وجه نقد بتوانند بر اساس انتقالات بین حساب‌های بانکی فرایند پرداخت خود را انجام دهند.

این سامانه تمامی تراکنش‌های ایجاد شده توسط ابزار پذیرش و فروش دستگاه پوز سیار را از طریق شبکه، کنترل و نظارت می‌کند و عملکرد اجرایی و حتی فرایند تسویه راهم نظارت می‌کند. شاپرک یک نهاد حاکمیتی بین بانک مرکزی و شبکه‌های بانکی و شرکت‌های،PSP است.

معتبرترین شرکت دستگاه کارت‌خوان در تهرانوظایف سامانه شاپرک

همان‌طور که توضیح داده شد از وظایف اصلی سامانه شاپرک نظارت‌کردن بر پرداخت‌های بانکی است و خدمات دیگری را هم ارائه می‌کند که می‌توان این خدمات را این‌گونه توضیح داد. خدمات ارائه‌شونده توسط سامانه شاپرک عبارت‌اند از:

  • اعطای مجوز به شرکت‌های پرداخت‌یار
  • ثبت درخواست پذیرندگی و فروش دستگاه سیار
  • ارائه تاییدیه به کارت‌خوان‌های موبایلی
  • انتشار گزارش اقتصادی
  • بستن درگاه پرداخت اینترنتی در صورت انجام تخلف
  • اعطای مجوز به شرکت‌های PSP
  • اعطای قانونی دستگاه کارت‌خوان به خرده‌فروشان

طبق صحبت‌های مدیر نظارت بر پرداخت‌های شاپرک اعطای کارت‌خوان به کسب‌وکارهای معتبر و سالم که دارای هویت هستند، بدون جواز کسب خلا داشته و شرکت شاپرک با همکاری بانک مرکزی برای رفع این خلا و دست‌پیداکردن به کسب‌وکارهای معتبر و سالم دارای هویت به کارت‌خوان و استفاده از خدمات این دستگاه‌ها اقدام به اجرای قوانینی کرده است.

دست‌فروشان یا خرده‌فروشانی که نیاز به دستگاه‌های کارت‌خوان سیار دارند، باید اطلاعات اندک و درستی از خود ارائه کنند تا بتوانند از فروش دستگاه پوز سیار بهره‌مند شوند. نباید این اطلاعات از هویت دیگر افراد یا به‌صورت اجاره‌ای باشد و مبالغی که در حساب‌های خود دارند به‌جای دیگران تسویه شود و می‌توانند به‌صورت قانونی صاحب دستگاه کارت‌خوان شوند.

کارت‌خوان‌های به فروش رسیده در شبکه پرداخت دارای هویت هستند.

فروش دستگاه پوز سیار که در اختیار پذیرنده‌ها قرار می‌گیرد و در شبکه پرداخت فعالیت می‌کنند، دارای هویت هستند. ولی امکان دارد که هویت ارائه شده با استفاده‌کننده دستگاه پوز مغایرت داشته باشد. کتاب قوانین بانک مرکزی و سامانه شاپرک هیچ پایانه فروشی نباید بدون ارائه کد ملی و تاریخ تولد و نام پدر و … به‌عنوان اطلاعات هویتی فرد که به شبکه پرداخت ارائه می‌شود، متصل شده و فعال شود.

اگر فردی بخواهد با این دستگاه در بخش‌های غیرقانونی فعالیت کند، بعضی از دستگاه‌ها را طبق اطلاعات هویت و حساب بانکی دیگران برای تسویه فعال می‌کنند. این یک تخلف محسوب می‌شود و نباید برای این تخلف تمام زمینه را محدود و یا مسدود کرد. با بررسی اعتبار اطلاعات هویتی و روش‌هایی که در دستور کار قرار گرفته می‌توان مشکلات را رفع کرد.

کلام آخر

شرکت بزرگ پوز پرداز فروش دستگاه پوز سیار خود را تحت نظارت سامانه شاپرک انجام می‌دهد. تمامی دستگاه‌ها شامل گارانتی و خدمات پس از فروش هستند و می‌توان دستگاه‌های مناسب را باقیمت‌های عالی و شرایط ویژه دریافت کرد.