دستگاه کارتخوان سیار
02
اکتبر

فروش دستگاه کارتخوان سیار قانونی

فروش دستگاه کارت‌خوان سیار قانونی

یکی از مزیت‌هایی که خرید در دنیای امروز برای هر فردی دارد استفاده کردن از دستگاه پوز است. زیرا این دستگاه موجب می‌شود که فرد دیگر اسکناس پیش خود نگه ندارد و دردسرهای حمل و نگهداری را هم نداشته باشد. در زمان خریدوفروش می‌توان مبلغ پرداختی را با یک کارت کوچک به‌صورت الکتریکی که از حساب خریدار به‌حساب فروشنده انتقال داد. کارت‌خوان سیار قانونی این روند را بدون نگرانی انجام می‌دهد. پس این دستگاه برای افرادی که خدمات یا کالایی را به مشتری ارائه می‌دهند از ابزار لازم و ضروری محسوب می‌شود و شاید هنوز هم افرادی باشند که روش تهیه این دستگاه را نمی‌دانند. در این مقاله با فروش دستگاه کارتخوان سیار قانونی آشنا می‌شوید.

خرید دستگاه کارت‌خوان قانونی

به‌خاطر هزینه بالا و کم بودن تعداد دستگاه‌های پوز و مسائلی که برای بانک‌ها ایجاد می‌شود. برخی از شرکت‌های PSP تصمیم گرفتند کارت‌خوان‌هایی که وارد کرده‌اند را به‌صورت مالکیتی و نه به‌صورت امانی حتی با شرایطی بسیار ساده و آسان در اختیار تقاضاکنندگان قرار بدهند. این کار باعث استقبال بیشتر افراد تقاضا کنند شد و هم کسب‌وکار توسط این کارت‌خوان‌های سیار رونق گرفت.

 فقط یک سوال در ذهن افراد ایجاد شد که آیا این دستگاه‌ها مجوز قانونی دارند یا نه؟ آیا می‌شود به این‌گونه دستگاه‌ها اعتماد کرد یا نه؟ البته این روش خرید دستگاه سیار باعث شد سودجویان از سادگی بعضی از فروشندگان سو استفاده کنند و دستگاه‌های مشکل‌دار و حتی سوئیچ شده را در اختیار تقاضاکننده قرار می‌دهند.

راه‌های خرید کارت‌خوان سیار قانونی

راه‌های خرید کارت‌خوان سیار قانونی

افرادی که می‌خواهند این دستگاه سیار را برای کسب‌وکار خود تهیه کنند و اقدام به خرید دارند اولین راه این است. در اینترنت و آپ که مرکز خریدوفروش انواع کالاها و دستگاه‌ها است و از هر مدل ریزودرشت را می‌توان در آگهی‌ها پیدا کرد، جستجو کنند. البته همه می‌دانند که نباید به بعضی از شرکت‌هایی که نام ونشان درستی ندارند.

حتی نام و نشان سوری دارند و حتی ویزیتور این شرکت‌ها و فروشندگان خریدوفروش کالا اعتماد کردن کار عاقلانه‌ای نیست. ما در این مقاله می‌خواهیم روش‌هایی را به شما معرفی کنیم که در خرید کارت‌خوان سیار قانونی مشکلی نداشته باشید.

روش‌های خرید کارت‌خوان بدون مشکل

برای تهیه و خرید دستگاه کارتخوان سیار قانونی باید نکاتی را موردتوجه قرار دهید تا خریدی مطمئن داشته باشید:

  • مدارک ارائه شده فرد به شبکه بانکی شاپرک بین 5 تا 7 روز کاری وقت لازم دارد تا تایید شود و اگر شرکت خلاف آن را به شما ارائه داد باید مشکوک شده و خرید نکنید.
  • بیشتر دستگاه‌های موجود در کشور استوک هستند و کمتر دستگاه نو آک به‌خاطر تحریم در کشور وجود دارد. اگر هم وجود داشته باشد مبلغ کمتر از 2 میلیون نیست.
  • برای خرید دستگاه کارت‌خوان سعی کنید از مکانی درست و معتبر که حداقل یک خط تلفن ثابت هم دارا باشد تهیه کنید که در صورت بروز مشکل بتوانید آن هارا پیدا کنید.
  • اگر خرید دستگاه را از طریق سایت می‌خواهید انجام دهید باید حتما به نماد اعتماد ملی و ساماندهی دقت کنید و با کلیک روی آن از اطلاعات آن آگاه شوید. البته سایت‌هایی هم وجود دارند که این نماد را دارند؛ ولی فیک واصل نیستند که باید دقت شود.
  • بعد از خرید قبل از این که دستگاه را سوئیچ کنید پولی را پرداخت نکنید و حتی بیعانه هم ندهید تا کارت‌خوان را تحویل بگیرید. پس در خرید بااحتیاط موجی می‌شود خریدی راحت و بدون نگرانی داشته باشید.

فروش یا اجاره دستگاه پوز سیار منع قانونی دارد

افرادی که تقاضای خرید دستگاه را دارند باید پرونده مالیاتی هم تشکیل بدهند تا بتوانند کارت‌خوان یا همان درگاه پرداختی را دریافت کنند. البته کسانی که دارای کارت‌خوان هستند و پرونده مالیاتی ندارند برای آن‌ها به طور خودکار پرونده تشکیل می‌شود. البته اجاره و حتی فروش این دستگاه‌ها منع قانونی ندارد و فقط تعداد کمی از شرکت‌ها هستند که این دستگاه‌ها را اجاره یا به فروش می‌رسانند این شرکت‌ها جواز کسب از طرف اتحادیه را دارند.

امروزه شرکت‌های بسیاری هستند که در کار فروش و اجاره دستگاه کارتخوان سیار هستند وهم جواز کسبی هم ندارند این شرکت‌ها اقماری هستند و بانک‌ها آن هارا تحت‌نظر خود دارند که شامل 40 شرکت است. بانک‌ها باید شرکت‌های اقماری را وادار به کسب جواز کسب کنند تا فعالیت آن‌ها طبق قانون باشد و مشکلاتی که امروزه از طرف افراد صورت می‌گیرد به‌خاطر این است که هیچ ارگانی نمی‌تواند شکایت آن‌ها را رسیدگی کند.

کلام آخر

اگر اقدام به خرید دستگاه کارتخوان سیار با تمام امکانات را دارید و به دنبال شرکتی معتبر می‌گردید ما به شما مجموعه پوز پرداز را معرفی می‌کنیم. این مجموعه تمامی دستگاه‌های خود را با گرانتی و تعویض حتی به‌صورت اقساطی در اختیار مشتری‌ها قرار می‌دهد.