فروش کارت‌خوان سیار با قابلیت نگهداری شارژ طولانی
28
آگوست

فروش کارت‌خوان سیار با قابلیت نگهداری شارژ طولانی

توانایی‌های کارت‌خوان‌های سیار

برای اینکه از وسایل الکترونیکی نگهداری کنید باید مراقبت‌های خاصی را در مورد آنها انجام دهید و اقداماتی شامل خاموش‌کردن وسایل زمان استفاده‌نکردن، نصب‌کردن برنامه‌های ضدویروس، به‌روزرسانی کردن سیستم‌های عامل آن است. در کل می‌توان گفت نگهداری و مراقبت از وسایل الکترونیکی هم موجب حفظ ظاهر و هم باعث افزایش طول عمر و کارکرد بهتر دستگاه‌ها می‌شود که این موارد شامل کارت‌خوان سیار با قابلیت نگهداری شارژ طولانی هم می‌شود.

علت کم نگه‌داشتن شارژ دستگاه

اگر دستگاه پوزی تهیه کرده‌اید که کمتر از ۶ ساعت در زمان استفاده شارژ نگه می‌دارد؛ یعنی مشکلی در باتری دستگاه وجود دارد که باید آن را تعویض کنید. معمولاً باتری‌های کارت‌خوان سیار تا ۴۸ ساعت در حالت سکون و عدم فعالیت دارای شارژ هستند. البته در مورد هر نوع کارت‌خوان این مسئله صدق نمی‌کند. قابلیت نگهداری شارژ طولانی در همه کارت‌خوان‌ها تفاوت دارد. در کارت‌خوان مدل پکس که در دو صورت ثابت و سیار وجود دارد تا دو ساعت می‌تواند شارژ خود را نگهداری کند.

 زیرا بیشتر استفاده آن در حالت ثابت‌بودن و اتصال  آن به جریان برق است. از کارت‌خوان‌ها ی دیگر مانند مدل وریفون دارای تنظیماتی هستند که اگر به مدت ۳۰ دقیقه از دستگاه هیچ استفاده‌ای نشود به طور خودکار خاموش می‌شود و این کار موجب سالم ماندن باتری دستگاه شده و دیگر نیاز به تعویض باتری ندارید. در زمان خرید باید با قابلیت‌های دستگاه‌های خود آشنایی پیدا کنید.

توانایی‌های کارت‌خوان‌های سیارتست باتری‌های خارجی کارت‌خوان‌های سیار

کارت‌خوان‌ها دارای باتری خارجی هستند که یکی از اجزای مهم آنها محسوب می‌شود و انرژی موردنیاز دستگاه کارت‌خوان را تامین می‌کند. برای این که بتوانید باتری خارجی کارت‌خوان خود را تست کنید بعد از دریافت آن به مدت ۸ ساعت آن را کامل به شارژ بزنید و در زمان شارژشدن از آن استفاده‌ای نکنید. بعد از کامل‌شدن شارژ کارت‌خوان از برق جدا کرده و اگر باتری خارجی شما سالم باشد پس دستگاه شما قابلیت نگهداری شارژ طولانی را دارد و در مدت طولانی شارژ را تخلیه می‌کند که می‌توانید به‌راحتی چندین ساعت از آن استفاده کنید.

البته این قابلیت‌ها بستگی به نوع و مدل کارت‌خوان هم دارد و به تعداد تراکنش‌هایی که انجام می‌شود و حتی نوع باتری که باید بعد از شارژ باطری حداقل ۳۰ تراکنش را به‌راحتی انجام دهد. البته بسته به نوع کارت‌خوان تعداد تراکنش‌ها هم متفاوت است. نمی‌توان گفت تست قابلیت نگهداری شارژ طولانی معیار سالم ماندن دستگاه را مشخص می‌کند؛ ولی یکی از روش‌های سالم‌بودن دستگاه تست باتری آن است.

در زمان انتخاب کارت‌خوان و مراقبت از آن چه نکاتی را باید موردتوجه قرارداد

کارت‌خوان‌های سیار دارای تنوع مدل و طرح‌های بسیار زیادی هستند. هر فردی نسبت به نیاز کسب‌وکار از مدل‌های متنوع این دستگاه‌ها انتخاب و تهیه می‌کند. بعد از انتخاب کارت‌خوان سیار باید نکاتی را برای مراقبت از دستگاه بدانید تا عمر دستگاه شما بیشتر شده و خللی در کسب‌وکار شما رخ ندهد. از جمله این مراقبت‌ها شامل:

طرز پشتیبانی دستگاه پوز سیار

روی هر کارت‌خوان شماره‌سریالی حک شده که کمک می‌کند با پشتیبان دستگاه در ارتباط باشید و در صورت بروز مشکل به‌راحتی بتوانید آن را رفع کنید. هرکدام از نوع کارت‌خوان‌ها این شماره‌ها را دارند.

طرز شارژ کردن دستگاه

باتری‌های کارت‌خوان‌ها متفاوت هستند و نسبت به کیفیتی که دارند قابلیت نگهداری شارژ طولانی و یا کم را هم دارا هستند. یعنی هرچه اندازه انجام تراکنش‌ها بیشتر باشد شارژ باتری زودتر خالی می‌شود و فرد باید قبل از اینکه شارژ باتری کارت‌خوان به کمتر از ۱۵ درصد برسد آن را به شارژ نزند. بعد از اینکه شارژ کارت‌خوان هم تکمیل شد سیم کابل را از برق خارج کند.

  • هیچ شی غیر از کارت‌های بانکی را نباید در محل کشیدن کارت بکشید.
  • در زمان تهیه دستگاه باید با عملکرد و طرز قراردادن رول کاغذی در آن را آموزش ببینید. زیرا هرگونه بی‌توجهی در یادگیری و انجام این موارد موجب می‌شود دستگاه کارت‌خوان عملکرد خوبی را ارائه ندهد.
  • نباید با دست‌های کثیف و چرب با کارت‌خوان‌ها فعالیت کرد

کلام آخر

برای تهیه هر نوع مدل کارت‌خوان سیار با قابلیت نگهداری شارژ طولانی و ارائه‌کردن خدمات پس از فروش و گارانتی این دستگاه‌ها می‌توانید به یکی از بهترین شرکت‌های تولید کارت‌خوان یعنی شرکت پوز پرداز مراجعه کنید.