روش های نگهداری از دستگاه کارتخوان
01
دسامبر

كارتخوان سيار بانك مسكن

دستگاه كارتخوان  

امروزه استفاده از دستگاه كارتخوان در هر كسب و كاری از جمله ضروريات محسوب می شود و تقريبا همه مشاغل از دستگاه های پوز استفاده می كنند. اين دستگاه ها مزيت های فراوانی دارند كه از آن جمله می توان به ابعاد كوچك و قابليت حمل اين دستگاه ها اشاره كرد. دستگاه های پوز منجر به تغييرات چشمگير در نظام اقتصادی شده است و خدمات بسيار زيادی را ارائه می دهد. عملكرد اين دستگاه ها به اين گونه است كه با استفاده از كارت بانكی‌ وجه به صورت الكتريكی انتقال می يابد و بيش از 30 سال است كه در سراسر جهان فراگير شده است. دستگاه كارتخوان

اين دستگاه ها كاركردهای بسيار متنوعی دارند:

تسريع در روند نقل و انتقال پول

با استفاده از دستگاه های پوز به راحتی و با سرعت بالا می توان مبالغ مختلف را جابجا كرد. اين تسريع در روندها تاثير بسيار مطلوبی دارد، برای مثال در يك فروشگاه بزرگ وشلوغ روند تسويه و پرداخت هزينه كالاها بسيار مهم است. اگر اين دستگاه های پوز نباشند،برای پرداخت هزينه كالاها مشكلات زيادی به وجود می آيد و احتمال خطا را تا حد بالايی افزايش می دهد اين در حالی است كه با استفاده از دستگاه های پوز اين روند به خوبی و با احتمال خطای كمتر‌صورت می گيرد.

محدوديت استفاده از پول كاغذی

استفاده از پول كاغذی معايب خاص خود را دارد كه از آن جمله می توان به اين مورد اشاره كرده كه،‌ پول كاغذی عاملی‌جهت انتقال ويروس باكتری ها و به تبع آن انواع بيماری هاست. به علاوه اين، حمل مقدار زياد پول كاغذی تهديدهای زيادی به همراه دارد و به لحاظ امنيتی مشكلاتی برای فرد به وجود می آورد. به اين موارد اين نكته را نيز اضافه كنيد كه چاپ اسكناس هزينه هايی را به همراه دارد. كارت های بانكی‌ و دستگاه های پوز منجر به محدوديت در موارد فوق می شود.

افزابش ضريب امنيتی

در نظر بگيريد می خواهيد مبلغ زيادی پول را حمل كنيد مسلما اين كار مشكلات زيادی را برای شما به همراه می آورد و مشقت هایی را به دنبال دارد در حالی‌ كه شما با استفاده از كارت های بانكی مبالغ كلانی از پول را با ضريب امنيتی بالا و بدون تنش خاصی حمل كنيد.

نظم پولی

با استفاده از دستگاه های كارت خوان تهيه گزارش های مالی بسيار ساده تر صورت می گيرد و محاسبات در طول دوره های مختلف با دقت بيشتری انجام می شود. اين موضوع كمك شايانی به ايجاد و بهبود نظم مالی می كند ونظم مالی از جمله موارد بسيار مهم در موفقيت هر كسب و كاری است.

دريافت خدمات بانكی

با استفاده از دستگاه های پوز، به راحتی و بدون نياز به حضور فيزيكی در بانك می توان انواع خدمات بانكی از جمله دريافت موجودی، بررسي صورت حساب، پرداخت قبوض، انتقال پول، خريد شارژ و… را انجام داد. به نوعی می توان گفت در صورت نداشتن دستگاه پوز قطعا مراجعات حضوری به بانك افزايش چشمگيری خواهد داشت و اين مسئله در شرايطی رقم می خورد كه حضور فيزيكی در بانك ها زمان زيادی را از فرد می گيرد. به تبع اين موضوع و از دست رفتن زمان باعث كاهش درآمد می شود.

موارد گفته شده فقط بخشی از مزايا و خدمات دستگاه های پوز است از ديگر خدمات می توان به عدم دريافت كارمزد از دارنده كارت،‌ ارائه رسيد واريز، اطمينان از واريز كامل پول و… اشاره كرد.

اين نكته نيز حائز اهميت است كه استفاده از دستگاه های كارتخوان در كسب و كارها تبديل به قانون شده و همه كسب و كارها موظف به استفاده از كارتخوان ها هستند.

دستگاه پوز سيار
دستگاه پوز سيار

كارتخوان بانك مسكن

همه بانك ها دستگاه پوز مخصوص خود را دارند البته اين موضوع به اين معنا نيست كه هردستگاه پوز هر بانك فقط قابليت تراكنش با كارت های بانكی مختص به خود را داشته باشند بلكه به كارت های بانكی ساير بانك ها هم خدمات ارائه می دهند. در اين ميان می توان به كارتخوان بانك مسكن اشاره كرد كه از جمله كارتخوان های شناخته شده است .علاوه بر بانك ها، شركت های خصوصی هم به ارائه دستگاه های پوز پرداخته اندكه يكی از بهترين شركت ها در اين زمينه شركت پوز پرداز می باشد. اين شركت دارای 40000 دستگاه پوز فعال در سراسر كشور می باشد و به ارائه انواع خدمات مربوط به دستگاه كارتخوان از جمله مشاوره و آموزش های مربوطه می پردازد.

برای درك بهتر مطلب و مطالعه موثرتر می توانيد به اين لينك مراجعه كنيد.