معرفی درگاه آیدی پی
27
فوریه

معرفی درگاه آیدی پی

درگاه‌های پرداخت

همان‌طور که در مطالب گذشته بیان شد، به دلیل افزایش کسب‌وکارهای اینترنتی و توسعه راه‌های پرداخت و دریافت پول مشتریان و خریداران باعث شده درگاه‌های پرداختی جدید و پیشرفته‌ای پا به عرصه بگذارند تا در کسب‌وکارها نقش فعال و افراد را یاری رسانند. یکی از درگاه‌های پرداخت درگاه آیدی پی است که فرایند پرداخت را راحت‌تر کرده و می‌توانید کسب‌وکار خود را رونق بدهید. در این درگاه افراد می‌توانند از دریافتی‌ها و پرداخت‌های خود یک گزارش کامل و جامعی را ببینند و آن را دانلود و در سیستم با فرمت اکسل مشاهده کنند.

درگاه پرداخت آیدی پی

این درگاه‌های پرداخت معمولا واسطه‌ای بین فروشنده کالا و یا خدمات و خریداران آنها محسوب می‌شود. از طریق این درگاه می‌توان تمامی روش طولانی و پرزحمت پرداخت مانند: انتقال پول حضوری یا آنلاین، گرفتن شماره کارت و… را در چند ثانیه  انجام داد. یعنی شماره کارت و تمامی اطلاعات مانند تاریخ و… را وارد کرده و با فشار یک دکمه کار انجام می‌شود. این نوع پرداخت بسیار سریع‌تر و امن‌تر و بدون نگرانی دو طرف انجام می‌گیرد.

درگاه‌های پرداختی که روی سرعت و راحتی به‌وجودآوردن درگاه برای مشتریان خود تمرکز دارند، درگاه آیدی پی است. زیرا از  آسان‌ترین و از بهترین راه‌های ایجاد درگاه پرداخت است. در این درگاه نیاز است که یک حساب کاربری بسازید و اطلاعات شخصی حساب خود را وارد کرده و لینک اختصاصی بگیرید با فرستادن این لینک به‌جای شماره کارت یا حساب خودتان می‌توانید طلب‌های خود را از افراد حقیقی و حقوقی وصول کنید. این درگاه مجوز رسمی از بانک مرکزی و شاپرک را دارد و خدمات متنوعی را هم ارائه می‌دهد.

خدمات درگاه آیدی پی چیست؟

این درگاه به دلیل سهولت در انجام فعالیت‌های پرداختی در بیشتر سازمان‌ها و نهادها به ارائه خدمات مختلف می‌پردازد. تمامی تراکنش‌ها و فعالیت‌هایی را هم که در سیستم‌ها ثبت شده می‌توان به‌آسانی پیگیری کرد. خدماتی که این درگاه ارائه می‌دهد شامل موارد زیر می‌شوند:

ایجاد لینک پرداخت اختصاصی آیدی پی

با این درگاه افراد می‌توانند برای خود یک لینک اختصاصی ایجاد کنند و کاربر شما می‌تواند، مبلغ را به روش مستقیم وارد کرده و بدهی خود را به شما پرداخت کند.

کیف پول آیدی پی

با ایجاد این روش می‌توانید یک راه امنی برای نگه‌داشتن اعتبار خود استفاده کنید و از موجودی این کیف به‌جای موجودی حساب بانکی خودتان استفاده کنید. می‌توانید از همین روش برای همیشه از راه کیف پول به‌حساب بانکی و بر عکس انتقال وجه انجام دهید.

لینک اختصاصی آیدی پی برای فروشگاه‌هالینک اختصاصی آیدی پی برای فروشگاه‌ها

از طریق این درگاه پرداخت می‌توانید برای خود یک فروشگاه الکترونیکی ساخته و برای هر کالای مخصوص یک لینک مستقیم پرداخت قرار دهید.

دریافت سقف ۵۰ میلیون‌تومانی

بعد از اینکه ثبت‌نام را انجام دادید و هویت شما احراز شد و مدارک تایید شد، می‌توان توسط این درگاه پی در هر تراکنش ۵۰ میلیون تومان وجه دریافت کرد.

تشکیل کمپین جمع‌آوری وجه

افرادی که دارای سازمان‌های خیریه هستند و می‌خواهند برای کمپین یا گروهی خاص پول جمع‌آوری کنند، می‌توانند با آیدی پی صفحه آن را ساخته و تعداد و مبالغ کمک‌هایی که واریز می‌شود را هم مشاهده کرد.

آیا درگاه آیدی پی معتبر است؟

افرادی که این درگاه‌های پرداخت مانند: آیدی پی را طراحی می‌کنند در زمینه تولید سیستم‌های تحت وب دارای تجربه هستند ‏این درگاه از پروتکل امنیتی (https) هم استفاده می‌کند. هر آپدیتی چندین مرتبه تست می‌شود تا کاربران اطمینان حاصل کنند اطلاعات مربوط به کارشان در بستری امن برای پرداخت استفاده می‌شود.

البته باید بدانید که شماره شبا و شماره‌حساب و اطلاعات بانکی افراد در این سیستم‌های درگاه ذخیره نمی‌شود. تمامی درخواست‌هایی که بین سرورهای درگاه آیدی پی و کاربرها صورت می‌گیرد، تحت پروتکل رمزنگاری ۲۰۴۸ انجام می‌گیرد. این درگاه پرداخت از پرداخت‌یاران رسمی بانک مرکزی محسوب می‌شود و در لیست شرکت‌هایی است که مجوز دارند و در سازمان شاپرک می‌توان آن را مشاهده کرد.

کلام پایانی

درگاه آیدی پی در سامانه و پایگاه‌های اینترنتی ثبت شده و با درگاه‌های معتبر بانکی فعالیت دارد. تمامی مراحل اصلی پرداخت در درگاه‌های اینترنتی بانک صورت می‌گیرد. استفاده از این درگاه پرداخت برای افرادی که در آن حساب کاربری ایجاد کنند رایگان است.