میزان مصرف اینترنت دستگاه کارت‌خوان
02
اکتبر

میزان مصرف اینترنت دستگاه کارت‌خوان

مصرف اینترنت دستگاه کارت‌خوان

اما سوالی که ممکن است برای همه به وجود بیاید این است که میزان مصرف اینترنت دستگاه کارت‌خوان چقدر است؟ در پاسخ باید گفت که دستگاه‌های pos معمولا با یکی از شبکه‌های بانکی کشور از طریق اینترنت، خط تلفن، وای‌فای و بی‌سیم یا روش‌های دیگر ارتباط دارند. این کارت‌خوان‌ها معمولا چندین دسته هستند و انواع رایج و آسان این کارت‌خوان‌ها نمونه‌ای است که به یک خط تلفن که در مغازه یا فروشگاه است، وصل  می‌شوند. سرعت آن‌چنان بالایی هم ندارند و فقط از راه خط تلفن با شبکه بانکی ارتباط می‌گیرند. کارت‌خوان‌های سیار هم از طریق سیم‌کارت با شبکه بانکی در ارتباط هستند.

کارت‌خوان‌های دیگری هم وجود دارند که از طریق وای‌فای می‌توانند به کامپیوتر و لپ تاب متصل شده  و کاربردهای زیادی دارند. نوع رایج دستگاه پوز که معمولا در بیشتر فروشگاه‌هایی که تراکنش بالایی دارند، از طریق درگاه LAN  به یک مودم وصل می‌شوند و از طریق اینترنت با شبکه بانکی ارتباط می‌گیرند. در این مقاله می‌خواهیم میزان مصرف اینترنت دستگاه کارت‌خوان را بررسی کنیم.

چه مودم و اینترنتی برای کارت‌خوان مناسب است؟

امروزه دیگر در بیشتر فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و بیشتر مغازه‌ها از دستگاه پوزی که به اینترنت وصل است استفاده می‌شود. معمولا برای این کارت‌خوان‌ها مودمی که درگاه LAN دارد نیاز است و بیشتر مودم‌هایی که روی میز قرار می گیرند این درگاه را دارند. البته مودم‌های همراه این مزیت را ندارند و اگر دستگاه پوز ثابت باشد، مسلما به اینترنتی ثابت هم نیاز دارد که پایدار باشد.

داشتن اینترنت TD – LTE بهتر از اینترنت همراه است؛ چون اینترنت همراه هزینه بیشتر و گران قیمتی دارد و بسته‌هایی که تهیه می‌شود دارای حجم کمتری است. پس مودم و اینترنت TD – LTE برای کارت‌خوان فعلا مناسب‌تر از مودم‌ها و اینترنت‌های دیگر است و میزان مصرف اینترنت دستگاه کارت‌خوان هم اصلا زیاد نیست.

مودم‌های دیگر که مناسب کارت‌خوان هستند

افرادی که از دستگاه‌های پوز در فروشگاه‌ها یا مغازه‌ها و شرکت‌های فروش استفاده می‌کنند به دنبال یک اینترنت با صرفه هستند که هم به‌سرعت کار را انجام دهد و دچار مشکلات کمی باشد. همان‌طور که معرفی کردیم کدام نوع اینترنت و مودم برای دستگاه کارت‌خوان مناسب است می‌خواهیم بدانید مودم‌های دیگری هم برای کارت‌خوان‌ها مناسب استفاده هستند یا نه؟ مودم‌های دیگر مانند هولوی B612 یا ایرانسل TF – i60 را هم می‌توان برای استفاده در خانه یا برای اتصال به کارت‌خوان هم استفاده کرد.

مخصوصا این که اگر فرد چندین کارت‌خوان داشته باشد و نیاز به درگاه‌های LAN بیشتری باشد این مودم‌ها درگاه Rg45 برای متصل شدن کارت‌خوان به شما می‌دهد. مزیت و فایده دیگر این مودم این است که از سیم‌کارت و اینترنت‌های همراه هم پشتیبانی می‌کند. اگر اینترنت TD – LTE به هر دلیل برای مدتی قطع شود می‌توان یک سیم‌کارت معمولی را به طور موقت روی مودم گذاشته و به اینترنت متصل شد و کار به مشکل نمی‌خورد.

طرز اتصال دستگاه پوز به اینترنت

طرز اتصال دستگاه پوز به اینترنت

اگر دستگاه پوز می‌خواهید تهیه کنید باید بدانید برای چه منظور آن را لازم دارید و چه خدماتی از آن می‌خواهید. اگر می‌خواهید کارت‌خوان را به اینترنت وصل کنید باید رابطه اینترنت را هم روی دستگاه پوز سفارش دهید تا با یک هاب معمولی به مودم شرکت پپ متصل شوید. برای اینکه امنیت بیشتری داشته باشد باید با شرکت پپ هم هماهنگی لازم را انجام دهید تا بسته‌های اطلاعات دستگاه پوز شما را فقط به شرکت پی اس پی بفرستند.

باید روتر مرکزی دستگاه را هم طوری تنظیم کنید که فقط از پوزهای انتخابی شما بسته‌ها را تحویل بگیرد. البته بعضی از شرکت‌های پی اس پی به‌خاطر این که رضایت مشتریان و کاربران فروشگاه‌ها را جلب نمایند شروع به نصب مودم‌های بی‌سیم که هزینه زیادی برای افراد ندارند نموده است. یک روش ایدئال در ایران است که استفاده از شرکت‌های پی اس پی که دارای ارتباط همیشگی و کم‌هزینه با اینترنت را روی خط تلفن معمولی وصل کرده است و امکان قطعی هم ندارد. این کار استفاده چندانی برای شرکت ندارد و میزان مصرف اینترنت دستگاه کارت‌خوان هم زیاد نمی‌شود.

توصیه پایانی

اگر دارای شغلی هستید که به یک دستگاه پوز احتیاج دارید پیشنهاد ما خرید از شرکت پوز پرداز است که همه نوع دستگاه را در ایران باکیفیت بالا تولید می‌کند و باقیمت و روشی آسان و باصرفه به مشتریان خود ارائه می‌دهد همه دستگاه‌ها دارای گارانتی و پشتیبانی هستند و تعمیرکنندگان ماهر فنی هم آماده خدمات هستند.