نحوه بهبود تجربه کاربر ERP
02
اکتبر

نحوه بهبود تجربه کاربر ERP

تجربه کاربر ERP

با وجود تمام مزایایی که یک کاربر ERP دریافت می‌کند، تنها زمانی می‌توان آنها را دریافت کرد که بتوان به حجم بحرانی دست پیدا کرد. یعنی زمانی که درصد قابل‌توجهی از سازمان شما روزانه از آن در تیم‌های خود و در سراسر بخش‌ها استفاده می‌کند. این، به نوبه خود، یک اثر شبکه ایجاد می‌کند و ارتباط سازمان‌های بزرگ را در داخل یک ERP و خودکارسازی وظایف تکراری از یک منبع حقیقت را آسان‌تر می‌کند.

  1. کاربران نهایی خود را در فرایند برنامه‌ریزی پذیرش بگنجانید

کاربران نهایی به شما کمک می‌کنند تا یک استراتژی پذیرش را تعیین کنید که به آن‌ها کمک می‌کند در یک ERP سریع‌تر سرمایه‌گذاری کنند، در مقابل سیاست‌های تعیین ‌شده از سوی گروهی از مدیران غیرمرتبط. تعامل با کاربران نهایی به شما کمک می‌کند تا مشکلاتی را که با کاربر ERP جدید خود دارند و چگونگی کوتاه‌کردن منحنی پذیرش فناوری و اینکه کدام کانال‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا سریع یاد بگیرند را درک کنید.

  1. تجربه کاربر ERP

  2. در یک پلت فرم‌پذیرش دیجیتال (DAP) برای نصب و آموزش سرمایه‌گذاری کنید

یک پلت فرم‌پذیرش دیجیتال به‌عنوان یک‌لایه روی یک محصول نرم‌افزاری دیگر (در این مورد، ERP شما) عمل می‌کند که به کاربران کمک می‌کند تا نحوه استفاده از آن را درک کنند، ویژگی‌های آن را کشف کنند، مسائل را به‌سرعت حل کنند و وظایف خود را تکمیل کنند. یک پلتفرم پذیرش دیجیتال از منوهای متنی، پنجره‌های بازشو، ویدئوها و مقالاتی استفاده می‌کند که بر حسب تقاضا ظاهر می‌شوند تا نحوه استفاده از یک پلتفرم جدید را به کاربران آموزش دهند.

ازآنجایی‌که این منابع به‌صورت درخواستی ارائه می‌شوند، مشکلات زیادی را از بین می‌برند و به کارمندان شما اجازه می‌دهند که در یک وبینار سه‌ساعته با تنها چهار نکته کاربردی، یاد بگیرند.

برای مثال Whatfix یک پلتفرم پذیرش دیجیتال است که به پذیرش و مشارکت کاربر در مقیاس از طریق نصب حساس به زمینه و آموزش شخصی کمک می‌کند. بهتر است برای سرعت بخشیدن به فرایندپذیرش ERP و بهبود RIO خود، راهنماها و نکات ابزار شخصی‌سازی‌شده ایجاد کنید.

  1. تجربه ERP خود را شخصی‌سازی کنید

یک ERP به‌عنوان سیستم عصبی مرکزی برای مدیریت فرایندهای بازاریابی، تدارکات، مدیریت منابع و فروش شرکت شما عمل می‌کند. با وجود همه چیز در یک منبع حقیقت، داده‌هایی که یک بخش نیاز دارد ممکن است برای دیگری بی‌فایده باشد؛ بنابراین، هدف استراتژی پذیرش شما باید کمک به کاربران فردی باشد که بتوانند روی کار خود تمرکز کنند:

یک ERP ممکن است یک منبع واحد از حقیقت برای کل سازمان شما باشد، اما همه این داده‌ها تنها زمانی معنا پیدا می‌کنند که بر اساس فردی و دپارتمان تقسیم شوند.

  1. پشتیبانی بر اساس تقاضا برای کاربر ERP خود ارائه دهید

ارائه‌دهندگان ERP اغلب خطوط کمکی را از طریق تلفن، ایمیل و چت زنده ارائه می‌دهند. بسته به‌اندازه شرکت خود می‌توانید با شریک پیاده‌سازی ERP خود نیز تماس بگیرید تا تعمیر و نگهداری و پشتیبانی معمولی را ارائه دهید. درحالی‌که هر دو تاکتیک عالی هستند، سطح دیگری از پیچیدگی را به گردش کار کارکنان شما اضافه می‌کنند. کارمندان به‌جای تمرکز بر کار خود، اکنون باید درخواست پشتیبانی کنند، ده‌ها مقاله را جستجو کنند یا تا زمان مشاوره برنامه‌ریزی‌شده بعدی شریک پیاده‌سازی شما صبر کنند.

پشتیبانی درخواستی جایگزین بهتری را فراهم می‌کند. یک پلتفرم کمک درخواستی مانند Whatfix را می‌توان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که منابع کمکی متنی را به نمایش بگذارد که با هر مشکلی که کاربر نهایی با آن مواجه است مطابقت داشته باشد.

  1. نظارت بر نرخ پذیرش ویژگی‌های مختلف توسط کاربر ERP برای شناسایی نیازهای آموزشی

نرخ پذیرش شما مهم‌ترین معیاری است که می‌توان اندازه‌گیری کرد که آیا کارکنان شما طبق برنامه‌ریزی شده از ERP جدید شما استفاده می‌کنند. اگر این‌طور نیست، باید به نقطه اول ما (در مورد درگیرکردن کارکنان در طول فرایند برنامه‌ریزی پذیرش محصول) برگردید تا بفهمید چرا و چگونه می‌توانید منحنی یادگیری را صاف کنید و زمان به ارزش خود را کاهش دهید.

سخن آخر

یک پلتفرم کمکی به کاربر ERP کمک کرده و کاربران شما را راهنمایی می‌کند تا با ویدئوهای توضیح‌دهنده، مقالات، لیست کارها و نکات، آن را سریع‌تر بپذیرند. پلتفرم هدایت‌شده به کارمندان منابع مرتبط را به کارمندان شما نشان می‌دهد و راهنمایی‌های گام‌به‌گام ارائه می‌دهد که به آن‌ها کمک می‌کند تا ERP جدید شما را سریع‌تر با سرعت خودشان شروع کنند.