نحوه دریافت گردش حساب از دستگاه پوز
29
ژانویه

نحوه دریافت گردش حساب از دستگاه پوز

گردش حساب

امروزه دستگاه‌های کارت‌خوان علاوه بر پرداخت و جابه‌جایی پول، کاربردهای دیگری هم دارند. این دستگاه‌ها دارای انواع مختلفی بوده که دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد هستند. افراد می‌توانند خدمات بیشتری را از این کارت‌خوان‌ها دریافت کنند. یکی از خدماتی که می‌توان از این دستگاه گرفت نحوه دریافت گردش حساب از دستگاه پوز است. در این مقاله می‌خواهیم به روش کار این دستگاه‌ها و نحوه انجام این عملیات بپردازیم.

نحوه گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز

انجام‌دادن این کار از طریق دستگاه‌های پوز کار سختی نیست. این کارایی مهمی است که می‌تواند در مدیریت مالی به صاحبان فروشگاه‌ها یا شرکت‌ها کمک بسیاری بکند. نحوه انجام این کار در کارت‌خوان‌های مختلف ممکن است با هم متفاوت باشد. اما نکته مورد اهمیت این است که از یک فرایند مشابه در همه کارت‌خوان‌ها استفاده می‌شود. اگر با این روش آشنا باشید، می‌توانید در دستگاه‌های مختلف آن را به‌سادگی انجام دهید.

مراحل انجام‌گرفتن گردش حساب

پس ابتدا دستگاه پوز را روشن کرده و دکمه منو را بزنید و فروشگاه موردنظر خود را انتخاب کنید. رمز فروشگاه مربوط را وارد کرده و تایید کنید. در این روش ابتدا به یک نوع گزارش نیاز است. بعد گزارش‌ها را انتخاب و تایید کنید و بعد از آن وارد قسمت ریز تراکنش‌ها شوید و دکمه تایید را بزنید. دو گزینه تراکنش موفق و ناموفق را مشاهده می‌کنید که به فروشنده‌ها اطلاع می‌دهد چه میزان تراکنش موفق یا ناموفق داشتند.

البته برای گرفتن و دریافت گردش حساب از دستگاه پوز به آن نیازی نیست. تراکنش‌های موفق را انتخاب و تایید کنید و نوع گزارش که نیاز دارید را انتخاب و باز تایید کنید. بعدازاین مرحله گزارش ساعت و تاریخ را در دستگاه ثبت کرده و گردش حساب را به دست آورید. می‌توانید از آن رسید چاپی هم دریافت کنید.

مراحل انجام‌گرفتن گردش حسابچاپ آخرین تراکنش دستگاه پوز

افراد زمانی که با دستگاه‌های پوز کار می‌کنند، در موقعیت‌های متوجه می‌شوند که کاغذ دستگاه تمام شده و رسیدی چاپ نمی‌شود. پس در این صورت رسیدی به مشتریان ارائه نمی‌کنند که این کار موجب ناراحتی و بی‌اعتمادی می‌شود. برای اینکه بتوان این مشکل را رفع کرد از گزینه چاپ آخرین تراکنش استفاده کنید که دارای مراحل زیر است:

  • دکمه منو را فشار داده و گزینه فروشگاه را انتخاب کنید.
  • رمز فروشگاه را ثبت کرده و تایید کنید.
  • گزارش‌ها را انتخاب و دوباره دکمه تایید را بزنید. مورد چاپ مجدد رسید را انتخاب و باز دکمه تایید را بزنید.
  • گزینه قبض یا خرید را انتخاب و تایید کنید.
  • در آخر رسید آخرین تراکنش ای که انجام شده را چاپ کرده و به مشتری تحویل دهید.

چطور می‌توان گردش حساب کارت‌خوان را گرفت؟

برای دریافت گردش حساب از دستگاه پوز خود از کارت‌خوان روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید طبق امکانات و زمان خود آن را انتخاب کنید. این روش ها عبارت‌اند از:

  • روش اول_ می‌توانید از راه گزارش‌گیری از دستگاه پوز بر اساس تاریخ انجام دهید که مراحل انجام این کار در قسمت بالا برای شما توضیح داده شد.
  • روش دوم_ استعلام گرفتن از سامانه‌های شرکت‌های پرداخت الکترونیک است. زیرا بعضی از این شرکت‌های پرداخت روش‌هایی را ایجاد کردند که اگر شماره ترمینال تمام تراکنش که به‌حساب کارت‌خوان متصل شده را دریافت و استعلام کنید. با مراجعه به این سامانه‌های پرداخت می‌توانید، وضعیت تراکنش‌های انجام شده کارت‌خوان خود را دریافت کنید.
  • روش سوم_ در این روش از اپلیکیشن‌های شرکت پرداخت استفاده کنید. در بعضی از شرکت‌های پرداخت برنامه‌هایی را طراحی کردند که اگر کارت‌خوان‌های شما هم دارای این برنامه‌ها است، آن را نصب و راه‌اندازی کنید و تراکنش‌های خود را پیگیری کنید.
  • روش چهارم_ استفاده‌کردن از موبایل بانک‌ها است. اگر در موبایل بانک‌های خود بخشی را به نام تراکنش دارید، می‌توانید تراکنش و گردش حساب کارت‌خوان خود را دریافت کنید.
  • روش پنجم_ مراجعه‌کردن به شعبه بانکی که متصل به کارت‌خوان شما است. در این روش فرد می‌تواند حضوری به شعبه بانک مراجعه کرده و گردش حساب کارت‌خوان خود را درخواست و دریافت کند.

سخن آخر

باتوجه‌به به‌روزشدن دستگاه‌های کارت‌خوان و جدیدتر شدن برنامه‌های کاربردی آن می‌توان از این به بعد بیشتر امور بانکی را هم توسط این دستگاه‌ها انجام داد. یکی از این خدمات دریافت گردش حساب از دستگاه پوز اگر نیاز به یک دستگاه پوز جدید و کاربردی دارید به شرکت بزرگ پوز پرداز مراجعه کنید. این مجموعه دستگاه‌های خود را بدون ضامن با اقساط شش‌ماهه به تقاضاکننده‌ها ارائه می‌دهند.