آموزش نصب افزونه درگاه پرداخت وردپرس
29
آوریل

نصب افزونه درگاه پرداخت وردپرس

درگاه پرداختی

درگاه‌های اینترنتی مختلفی وجود دارند که کار خرید را برای همه افراد راحت و ساده می‌کنند و دیگر نیاز به حمل پول به مقدار زیاد نیست. در هر سایت اینترنتی که خرید و فروشی وجود دارد، دارای چندین درگاه پرداخت هم است. اگر فردی دارای کسب‌وکار آنلاین است، حتما باید یک درگاه پرداخت برای خود بسازد. با بالابودن امنیت درگاه پرداخت وردپرس و راحتی و آسانی کار با آن می‌توان این درگاه را در سایت خود اضافه کرد.

درگاه پرداخت اینترنتی وردپرس چیست؟

این درگاه یک سرویس مالی محسوب می‌شود که برای کارها و تجارت الکترونیک ایجاد می‌شود. از طریق این درگاه می‌توان انواع خریدهای غیرحضوری و اینترنتی را به‌راحتی انجام داد. طبق این درگاه پرداخت وردپرس مشتریان با مشخصات کارت‌های بانکی خود مانند شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضا و حتی کد اعتبارسنجی می‌توانند خرید هر نوع کالا یا خدمات اینترنتی را به‌سادگی انجام دهند. درگاه‌ها موجب راحتی خریدها شده‌اند.

درگاه‌های پرداخت؛ مانند بانک‌های سیار عمل می‌کنند و دیگر نیاز نیست افراد حضور فیزیکی در بانک و یا فروشگاه‌ها داشته باشند. درگاه‌های پرداخت بانکی نقش واسط بین خریدار و فروشنده را ایفا می‌کنند هر فروشنده کالاهای خود را روی سایت برای فروش قرار می‌دهد و خریدار از طریق درگاه پرداخت وردپرس هزینه کالای خریداری شده را با کارت اعتباری و آنلاین پرداخت می‌کند.

انواع درگاه پرداخت بانکی

درگاه‌های پرداخت مختلفی برای راحتی کار و ساده‌کردن پرداخت‌های مشتریان به وجود آمده است که این درگاه‌های پرداخت به دودسته تقسیم می‌شوند. این درگاه‌ها شامل:

درگاه پرداخت مستقیم

اگر فردی بخواهد درگاه پرداخت  مستقیمی داشته باشد باید چند مرحله را انجام دهد. ابتدا باید به بانک موردنظر مراجعه کرده و مدارک موردنیاز خود را ارائه کند و تأیید آن‌ها را بگیرد. درگاه شخص فعال شده و با فعال‌سازی آن پول مستقیم به‌حساب وی واریز می‌شود. مهم‌ترین خصوصیات درگاه وردپرس به‌صورت مستقیم است. درگاه باید نماد اعتماد الکترونیکی را نیز داشته باشید و برای دریافت آن به سایت Enamad .ir مراجعه و ثبت‌نام کنید که در زمان دوهفته‌ای می‌توانید درگاه پرداخت وردپرس را راه‌اندازی و نصب کنید.

درگاه غیرمستقیم (واسط)

دریافت این درگاه پرداخت خیلی ساده‌تر از درگاه پرداخت مستقیم است. البته باید توجه کرد که درصدی از هزینه خرید مشتری که پرداخت شده به‌عنوان کارمزد کم شده و بقیه مبلغ بعد از چند روز به‌حساب شخص واریز می‌شود.

نحوه عملکرد درگاه پرداخت وردپرسنحوه عملکرد درگاه پرداخت

بعد از نصب این درگاه پرداخت، و بسایت فرد تراکنش‌های انواع کارت‌های بانکی را قبول کرده و بدون نیاز به دیگر ابزار، اطلاعات بانکی وارد شده را ذخیره می‌کند. درگاه مبلغ کمی را به‌عنوان کارمزد کسر می‌کند و یک اتصال امن را به شما هدیه می‌دهد. نحوه عملکرد درگاه پرداخت شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مشتری کالای خدماتی را انتخاب می‌کند
 • مشتری وارد قسمت تسویه‌حساب شده و روش پرداخت را انتخاب می‌کند.
 • پرداخت انتخابی برای مشتری باز می‌شود.
 • کاربر تمام جزئیات پرداخت را در درگاه وارد می‌کند؛ یعنی اطلاعات کارت‌بانکی را به اشتراک می‌گذارد.
 • درگاه پرداخت اطلاعات را با امنیت زیادی به سرور اصلی انتقال می‌دهد.
 • سرور پرداخت هم با سرور کارت‌بانکی مشتری ارتباط برقرار کرده و پرداخت مجاز شناخته می‌شود.
 • اگر پرداخت مجاز شود پرداخت تراکنش موفق خواهد بود و به کاربر اعلام می‌کند.
 • پرداخت وردپرس به‌حساب بانکی موردنظر متصل می‌شود.
 • در آخر معامله با خوبی و موفقیت انجام می‌شود.

آموزش نصب درگاه پرداخت

تمامی کسب‌وکارها باید دارای درگاه پرداخت مناسب داشته باشند. برای نصب این درگاه‌های پرداخت باید مراحل زیر را انجام دهند. این مراحل عبارت‌اند از:

 • نصب افزونه درگاه انتخابی
 • فعال‌کردن درگاه پرداخت
 • تکمیل فعالیت و روش‌های پرداخت و پول دریافت شده
 • ایجاد فرم پرداخت
 • جاگذاری فرم پرداخت

کلام پایانی

یکی از گزینه‌های مهم در سایت‌های فروشگاهی، خدماتی و… نصب درگاه پرداخت وردپرس است که نصب و ساخت این درگاه پرداختی برای بیشتر کاربران لازم و ضروری محسوب می‌شود. این کار بسیار لذت‌بخش بوده و حتی باعث می‌شود تجارت الکترونیکی فرد هم گسترش پیدا کند. هرچقدر درگاه پرداخت قوی‌تر باشد کاربر با راحتی بیشتری خرید را انجام می‌دهد و فرد هم سرمایه خود را دریافت می‌کند.