پرداخت‌های شناسه‌دار توسط کارت‌خوان
01
نوامبر

پرداخت‌های شناسه‌دار توسط کارت‌خوان

پرداخت‌های شناسه‌دار

همان‌طور که با کارت‌خوان آشنایی پیدا کردیدT می‌دانید که امکانات و کاربردهای زیادی دارند که فقط محدود به فروش و کشیدن کارت برای مبلغ معینی نیست. مانند خودپردازها همیشه در حال پیشرفت و رشد خدمات پشتیبانی هستند. امروزه دستگاه‌های کارت‌خوان هم خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند که پرداخت‌های شناسه‌دار یکی از این خدمات است. اگر فرد صاحب کارت‌خوان با آن آشنایی پیدا کند. می‌تواند حتی بدون انجام خرید کالای خاصی از کنار همین کارمزدهای کوچک دستگاه پوز برای خود درآمد کسب کند.

البته بیشتر افراد نگران امنیت و خطر کلاهبرداری توسط این دستگاه‌ها هستند؛ ولی اگر در مکان و فضای مناسبی در اختیار مشتری قرار بگیرد. می‌توان بدون نگرانی و یا ایجاد اختلال عمدی از خدمات این دستگاه در خدمت مشتریان خود قرار بدهد.

انواع پرداخت‌های شناسه‌دار

حتما بیشتر افراد کار با این کارت‌خوان‌ها را یاد گرفته و از خدماتی که این دستگاه ارائه می‌دهد آشنایی دارند. می‌دانید که با این دستگاه انواع قبض‌های دارای شناسه را می‌توان پرداخت کرد که شامل (برق، آب، گاز) و حتی جریمه‌های مخابراتی و راهنمایی‌ و رانندگی می‌شود. به همین طریق می‌توان در فروشگاهی که کمی خلوت است از این خدمات به مشتریان خود ارائه داد و قبض‌های آن‌ها را پرداخت کند. خدمات پرداخت‌های شناسه‌دار دیگر که عبارت‌اند از:

خرید شارژ برای تلفن همراه

البته این به آن منظور نیست که برای خرید شارژ تلفن یک دستگاه پوز تهیه کنید؛ ولی اگر صاحب این دستگاه در کسب‌وکار خود هستید، می‌توانید با یک نوشته کوچک کنار دستگاه به مشتریان اعلام کنید که می‌توانید بدون هزینه از طریق دستگاه شارژ دریافت کنند. یک حس رضایت به مردم دهید و با این که بیشتر مردم هزینه زیادی برای تبلیغ کار خود نمی‌کنند. با این کار کوچک تبلیغی برای کار خود انجام می‌دهند.

گزارش‌گیری متنوع و مانده‌حساب با داشتن یک دستگاه کارت‌خوان یعنی یک سیستم گزارش‌گیری سنددار برای تراکنش‌های خود دارید؛ زیرا  با این دستگاه گزارش مالی و چاپ آن توسط دستگاه صورت می‌گیرد و تنها فرقی که هست بین برند دستگاه و امکانات حسابی است که به آن دستگاه متصل است. نوع گزارش و بازدهی آن فرق می‌کند و می‌توان در کنار پرداخت صندوق فروشگاه‌ها بدون هزینه اضافی از روند حساب خود اطلاع کسب کنید.

انواع خریدهای حضوری بدون حضور فرد فروشنده

انواع خریدهای حضوری بدون حضور فرد فروشنده

دستگاه‌های خود کاری در بازار وجود دارد که زمانی که فرد مبلغ کالا را به‌صورت خودکار ارائه می‌دهد. مثلا کالایی مانند نوشیدنی یا… به‌صورت خودکار به مشتری تحویل داده و پس از پرداخت وجه اجازه ورود و خروج کالا را می‌دهد. در بعضی از نقاط طبق اعتماد و اخلاق فروشنده کالا دستگاه کارت‌خوان با مشتری تنها است. کالایی که خریداری شده مبلغ را مشتری با کارت‌خوان پرداخت می‌کند. این وسیله بهترین وسیله توسعه در اخلاق‌گرایی است.

متصل شدن مستقیم به صندوق با سایر برنامه POS

صاحب کارت‌خوان می‌تواند دستگاه خود را مستقیم به صندوق فروش یا نرم‌افزار فروش متصل کند تا هر بار مجبور نباشد، مبالغ را خود وارد سیستم کند. بیشتر افراد نمی‌توانند مبلغ درست را وارد کنند و کار به‌آهستگی انجام می‌شود و حتی ممکن است مبلغ اشتباه هم وارد شود. این که فروشنده کارت و رمز را درخواست کند در شان یک فروشنده معتبر و بزرگ نیست. با این کار دستگاه را در مقابل مشتری گذاشته و بدون این که نگران مبلغ و چیزهای دیگر باشد فقط رمز عبور خود را وارد می‌کند.

مزایای دستگاه‌های کارت‌خوان پرفروش سیار

با آشنا شدن با خدمات کارت‌خوان‌های سیار و کاربردهای مهمی که می‌تواند برای هر فردی در کسب‌وکار داشته باشد می‌خواهیم بدانیم که یک کارت‌خوان سیار پرفروش چه مزایایی دارد که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم که عبارت‌اند از:

امنیت بالای آن

این کارت‌خوان‌های سیار از شرکت‌های سازنده و بانک مرکزی مجوز رسمی دریافت کرده‌اند و تراکنش‌های انجام شده در آن ثبت می‌شود. این ثبت شدن تراکنش و اطلاعات از طریق سیستم صورت می‌گیرد. هیچ فردی نمی‌تواند در آن دخالت کرده و تغییری ایجاد کند.

داشتن ضمانت و خدمات پس از فروش

شرکت‌های معتبر فروش دستگاه‌های کارت‌خوان که دارای مجوز هستند در قبال فروش دستگاه به مشتریان گارانتی و پشتیبانی آن دستگاه را هم ارائه می‌دهند. اگر مشکلی برای دستگاه پیش آمد یا اگر مشتری سوالی دررابطه‌ با دستگاه داشت در سریع‌ترین زمان پاسخگو باشند.

داشتن گارانتی

کارت‌خوان‌های سیار و ثابت هرکدام به‌نوعی دارای گارانتی و خدمات تخصصی مانند تعمیرات هستند که در زمان بروز مشکل برای کارت‌خوان با دردست‌داشتن کارت گارانتی معتبر می‌توانند آن را رفع کنند.