کارت‌خوان پکس S۵۸
29
آوریل

کارت‌خوان پکس S۵۸ (ثابت و سیار)

مدل کارت‌خوان پکس

در چند سال گذشته که دستگاه‌های کارت‌خوان وجود نداشتند افراد برای انجام خریدهای شخصی و گران‌قیمت خود باید پول نقد و زیادی را همراه خود داشتند و آن را جابه‌جا می‌کردند. این کار موجب استرس و نگرانی‌های زیادی در افراد می‌شد. اما با ظهور و پا به عرصه گذاشتن دستگاه‌های کارت‌خوان متنوع دیگر هیچ‌کس نگران حمل و جابه‌جایی پول همراه خود نیست و بیشتر افراد تمامی خریدهای خود را با کارت‌های کوچک بانک انجام می‌دهند. کارت‌خوان‌ها دارای تنوع زیادی هستند که نمونه از آن کارت‌خوان پکس S۵۸ است که به‌صورت ثابت و سیار در بازار وجود دارد.

مشخصات کارت‌خوان S۵۸

این کارت‌خوان توانایی سیار و ثابت‌شدن دارد که این قابلیت برای مدل کارت‌خوان‌های شرکت پکس است. کارت‌خوان پکس S۵۸ شامل درگاه تلفن، سیم‌کارت و اینترنت LAN است و از جمله پرفروش‌ترین دستگاه کارت‌خوان به شمار می‌رود. این دستگاه به‌صورت استوک یعنی در حد نو است و در اندازه و ابعاد 19 میلی میتری بوده و دارای وزن ۴۵۰ کیلوگرمی است. دستگاه کارت‌خوان معرفی شده را به‌عنوان دستگاه ثابت استفاده می‌کنند و در سخت‌افزار این دستگاه قطعه اسلات سیم یعنی کارت مخصوص کارت‌خوان سیار وجود دارد که می‌توان آن را به کارت‌خوان سیار تبدیل کرد.

این دستگاه حاوی حافظه داخلی ۱۹ گیگابایتی بوده حافظه رم آن‌هم ۱۹ گیگابایت است که می‌تواند تمام کارت‌های بانکی مختلف را هم پشتیبانی کند. نمایشگر اصلی این کارت‌خوان مدل سفید و سیاه است و از پورت اتصال USB هم استفاده می‌کند. دستگاه پکس دارای پردازش امنی بوده و قدرت پردازش و محاسبه، بدهی، هدیه، اعتبار و دیگر معاملات را دارد. این دستگاه پایانه فروش بسیار مناسبی برای افرادی است که نیاز به یک دستگاه  کارت‌خوان با قیمت مناسب و خوب دارند؛ زیرا از قوی‌ترین دستگاه‌های کارت‌خوان موجود در بازار به شمار می‌آید.

کاربرد دستگاه پکس S۵۸کاربرد دستگاه پکس S۵۸

این دستگاه یکی از بهترین و قوی‌ترین کارت‌خوان‌ها به شمار می‌رود و در مکان‌هایی که نیاز به‌سرعت بالای تراکنش است بسیار کاربرد دارد. حتی در مکان‌هایی که به خط تلفن دسترسی نیست می‌توان از این دستگاه استفاده کرد. افراد با استفاده‌کردن از سیم‌کارت‌های مختلف در هر محدوده جغرافیایی می‌توانند از این دستگاه بهره ببرند و هر بخش و نقطه‌ای که تحت پوشش تلفن‌های همراه قرار دارد، می‌توان از این دستگاه استفاده کرد.

 این کارت‌خوان پکس S۵۸ مناسب بیشتر شرکت‌های پخش، پیک و تحویل حضوری است. از جمله باصرفه‌ترین دستگاه‌های کارت‌خوان به شمار می‌رود و خصوصیات ارسال و ثبت تراکنش کارت‌های بانکی  و خرید در زمان خیلی کوتاه را  برای افراد ممکن کرده و این کار را با امنیت کامل انجام می‌دهد، این دستگاه مورد تایید سازمان پرداخت شاپرک  نیز قرار گرفته است.

دیگر قابلیت‌های دستگاه پکس S۵۸

این دستگاه باصرفه و مناسب دارای ویژگی‌های زیادی بوده که موجب محبوبیت آن در بین صاحبان کسب‌وکارها شده است. از قابلیت‌های دیگر این کارت‌خوان پکس S۵۸ می‌توان به این موارد اشاره کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • صفحه‌نمایش تک‌رنگ
  • قابل‌شارژ با برق شهری و شارژر فندکی اتومبیل
  • پاسخگویی به تمام سیم‌کارت‌ها
  • امکان سفارش و استفاده از باتری دابل پلاس که بین ۸ تا ۴۸ ساعت دوام دارد.
  • توانایی تعویض بانک (در هر ماه یک‌بار)
  • دارای باتری معمولی با دو تا چهار ساعت کار مداوم
  • قابل اتصال به بانک موردنظر

شارژ دستگاه پکس S۵۸

برای کارایی بهتر دستگاه‌های کارت‌خوان بهتر است هر کدام از دستگاه‌ها از آداپتورهای اورجینال مخصوص خود برای شارژ استفاده کنند. آداپتور این دستگاه ۹ ولتی است که مناسب مدل‌های S۵۸ وS۸۰ است. این آداپتورها منبع انرژی موردنیاز خود را توسط ولتاژ ۱۰۰ تا ۲۴۰ ولتی از برق شهری تامین می‌کنند و در زمان کوتاه باتری را شارژ می‌کنند تا آسیبی به آن وارد نشود.

کلام آخر

دستگاه کارت‌خوان پکس S۵۸ یک کارت‌خوان فروشگاهی بوده که توسط شرکت پکس در ابعاد متوسط و با وزنی کم تولید می‌شود. این دستگاه دو‌منظوره یعنی ثابت و سیار بوده و می‌توان از هر دو صورت آن استفاده کرد. این دستگاه را می‌توان توسط ارتباط ۲۴ به‌صورت رایگان فعال کرد.