کامپیوتر همه‌کاره
05
آوریل

کامپیوتر همه‌کاره All in one چیست؟

کامپیوتر رومیزی

 باتوجه‌به این که در زندگی امروزه با پیشرفت‌های زیاد علم و تکنولوژی روبه‌رو هستیم، هر روز واردشدن سیستم و نرم‌افزارهای جدید به نحوی باعث دگرگونی زندگی‌های ما می‌شود. بیشتر فعالیت‌ها و کارهای تجاری، اداری و حتی صنعتی امروزه از راه اینترنت انجام می‌شود و نیاز پیداکردن به یک وسیله به نام کامپیوتر همه‌کاره که منحصربه‌فرد باشد، بسیار اهمیت داشته و ضروری است.

کامپیوتر همه‌کاره یا ال این وان چیست؟

این کامپیوتر از جمله کامپیوترهای رومیزی است که حاوی سخت‌افزارهای ابتدایی تا حرفه‌ای است که می‌توان با آن فرایند اجرا و پردازش کارهای ساده مانند گوش‌کردن به آهنگ و حتی تایپ‌های ساده و کارهای گرافیکی، بازی‌های ساده و سبک، اجرای برنامه‌های نوشته شده، زبان‌های برنامه‌نویسی و… را انجام داد. نکته مهمی که در مورد این کامپیوترها وجود دارد کیفیت قطعه‌ها و اندازه استحکام و مقاومت آنها است. افراد می‌توانند با یک‌بار هزینه‌کردن برای خود یک کامپیوتر رومیزی همه‌کاره را داشته باشند که تا چندین سال یک وسیله حرفه‌ای را در کنار خود ببینند. این کامپیوتر همه‌کاره به‌صورت حرفه‌ای اسمبل شده و تکمیل هستند و دیگر نیاز به وسایل یا قطعات اضافی ندارند.

روش‌های مناسب برای خرید کامپیوتر رومیزی حرفه‌ای

این رایانه‌ها یا کامپیوترهای شخصی رومیزی برای قدرت خیلی زیاد و وزنی سبک هستند که برای تهیه این دستگاه‌های پیشرفته باید در نظر گرفت که این نکات شامل موارد زیر می‌شوند:

سخت‌افزار

در تهیه این دستگاه باید به دنبال سیستمی باشید که حاوی cpu Intel core i5 یا core i7 و حداقل ۸ گیگابایت RAM هم باشد.

ذخیره‌سازی

در این دستگاه باید ترکیبی از درایو دوگانه ۲۵۶ گیگی و درایوی که حالت ssd دارد و هاردی یک ترابایتی باشد که به این کامپیوتر شخصی عملکرد و سرعت بیشتری می‌دهد. دارایی بهترین فضا برای ذخیره‌سازی است.

نمایشگر کامپیوتر همه‌کاره

اگر قادر به تهیه رز رزولوشن 4k هستید آن را خریداری کنید. البته نمایشگرهایی هم هستند که ۲۳ و ۲۴ اینچی هستند و دارای بهترین کیفیت برای تهیه و در دسترس هستند.

صفحه لمس

برای اینکه یک نمایشگر مجهز به لمس داشته باشید باید هزینه‌های بیشتری را پرداخت کنید و درصورتی‌که دارای لمس هستند آن را تهیه کنید. زیر و کاربردهای ویژه‌ای دارند و در غیر این روش می‌توانید با مانیتورهای غیر لمسی هم کارهای بهتری انجام دهید.

تعداد پورت

در تهیه کامپیوتر همه‌کاره فقط نیاز به تعدادی پوست ندارید و باید دسترس داشتن به آن راحت باشد. پس به طرز قرارگرفتن آنها دقت کنید.

صدا

اگر در این کامپیوتر صدا برای شما دارای اهمیت است از بلندگوهای مرغوب استفاده کنید.

سیستم‌عامل کامپیوتر همه‌کاره

هدیه کامپیوتر از سیستم‌عامل windos یا Mac که هر دو انتخاب‌های خوبی هستند بیشتر فعالیت‌های مهم و کاربردی با این ویندوزها صورت می‌گیرد.

قیمت

بیان‌های شخصی یا کامپیوتر همه‌کاره all in one از جمله گران‌ترین رایانه‌های رومیزی محسوب می‌شوند و از نوع بهترین کامپیوترها و مانند لپ‌تاپ‌ها شما را در انجام کار محدود به سخت‌افزارهای متنوع نمی‌کند.

مزایای کامپیوترهای همه‌کارهمزایای کامپیوتر همه‌کاره

وجود این کامپیوترها می‌تواند در بیشتر کسب‌وکارها کاربردهای زیادی داشته باشد. جواب در این مطلب چند نمونه از مزایای این کامپیوترهای همه‌کاره را برای شما بیان می‌کنیم. خوشگل یا مولای از مزایای این کامپیوترها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

مدل‌های دارای صفحه لمسی تجربه یک تبلت روش به شما می‌دهند

اگر یک تبلت داشته باشید، می‌توانید از برنامه‌های مربوط به موبایل یا اپلیکیشن‌ها استفاده کنید پس زمانی که کامپیوتر همه‌کاره با صفحه لمسی دارید چگونه به حالت خوابیده نگه دارید و مثل تبلت از آن استفاده کنید و سیستم‌عامل ویندوز هم طوری طراحی شده که برنامه‌های pc که در حالت لمسی است را به‌راحتی پشتیبانی کند.

اشغال فضای فیزیکی کمتر

با اینکه این کامپیوتر همه‌کاره مانیتور بزرگی دارد؛ اما میزان فضای اشغال شده pc کمتر است و می‌توان آن را روی میز قرار داده فضای بیشتری برای کار داشته باشید و حتی ماوس و صفحه‌کلید را هم به آن وصل کرده یا از usb در حالت بیسیم استفاده کنید که بسیار کاربردی است.

کامپیوتر همه‌کاره  قابل‌حمل

اگر دارای یک سیستم صفحه لمسی hp کامپیوتر همه‌کاره هستید یک کالای قابل‌حمل است یک تبلت ‏۳xL یا بدون پوشش سلول داده است و امکان حمل دارد ولی در مورد رایانه‌های سنتی این‌طور نیست.

کلمه پایانی

چندین علت باعث می‌شود که افراد تصمیم به خرید این کامپیوترهای همه‌کاره بگیرند همین که قیمت مناسبی دارد و اینکه دارای یک تکنولوژی بالایی است و برای افراد عادی هم مناسب است دارای مزایای زیادی برای ارزیابی دارد که طبق نیاز افراد مقایسه می‌شوند و یک طرح و انتخاب مناسب برای صرفه‌جویی‌کردن در فضاهای کامپیوترهای خانگی است.