نیاز به دستگاه کارتخوان
23
جولای

کدام شغل‌ها به دستگاه کارتخوان نیاز دارند؟

خرده فروشان

افرادی که دارای کسب‌ وکاری‌های مختلف هستند و در تلاش برای رساندن محصولی به مصرف‌کننده یا تقاضاکننده هستند، نیاز به دستگاه کارتخوان دارند. شکل‌های متنوعی از این شغل‌ها در جامعه وجود دارد که نوع کاسبی کردن آن‌ها به فرهنگ، تمدن و حتی به جغرافیای محل زندگی بستگی دارد. در بیشتر فروشگاه‌ها و مجتمع‌های بزرگ در دست فروشندگان کارت‌های پوز برای انجام پرداخت‌های مالی را می‌بینید. این افراد تمام کارهای مالی خود را با این دستگاه انجام می‌دهند، چرا که با فرهنگ استفاده از دستگاه پوز آشنا هستند.

ولی در عوض بیشتر خرده‌فروشان، از هر نوع، به دلیل آشنا نبودن کار با این دستگاه کارت‌خوان همیشه دچار مشکلات مالی می‌شوند. گاهی هزینه‌هایی که ضرر می‌کنند، خیلی بیشتر از هزینه اولیه تهیه و استفاده از دستگاه است. این شغل‌ها بیشتر نیاز به دستگاه کارتخوان پیدا می کنند.

آژانس‌ها، پیک‌های موتوری، رانندگان تاکسی و حمل‌ونقل اجناس

در مورد رانندگان تاکسی و …  که برای دریافت کرایه از افراد مشکل دارند، مسئولان امور تاکسی‌ها دنبال راه‌حل هستند و هنوز به راهکاری نرسیدند. البته چند نمونه راه‌حل ارائه دادند ولی به سرانجامی نرسید و  هنوز این مشکل پا برجاست. مثل پرداخت با موبایل یا کارت‌های شهری، رانندگان می‌توانند با خرید یک دستگاه کارت‌خوان شخصی به‌راحتی مشکل خود را برای گرفتن کرایه حل کنند. این راهکار، مناسب آژانس‌هایی است که افراد را جابه‌جا می‌کنند و در محل می‌توانند هزینه را دریافت کنند.

افرادی که با موتور مشغول کار و رساندن اجناس به دست مشتری هستند، هم می‌توانند از این راه‌حل استفاده کنند. شرکت‌های حمل‌ونقل هم که رانندگان آن‌ها مدام در حال حرکت و جابه‌جایی هستند و شغل متحرک دارند، با این راهکار مشکل خود را حل می‌کنند. امروزه بیشتر افراد جامعه کار با این دستگاه را یاد گرفته و بدون نیاز به سازمان یا واسطه می‌توانند وجه خود را پرداخت یا دریافت کنند.

شرکت‌های خدماتی

بعضی دیگر از مشاغل هستند که به‌واسطه کاری که انجام می‌دهند همیشه نگران این هستند که آیا مزد خود را تمام‌وکمال دریافت خواهند کرد. این در حالی است که حمل کردن پول امروزه برای بیشتر افراد مشکل و تقریبا از آن خودداری می‌کنند. مشاغلی که خدمات خود را در محل ارائه می‌دهند، مانند کسانی که نظافت منزل یا دفتر یا مکان‌های دیگر را انجام می‌دهند یا مثل کسانی که وسایل منزل شما را تعمیر و سرویس می‌کنند، افرادی هستند که نیاز به دستگاه کارتخوان مناسب، همراه خود دارند. آن‌ها می‌توانند بدون مشکل مزد خود را در محل بدون واسطه دریافت کنند. همان‌طور که پیدا است این شغل‌ها بیشتر به کارت‌خوان نیاز دارند.

مشاغل دوره‌گردی

یک نمونه از مشاغل خرده‌فروشی هم که نیاز به دستگاه کارتخوان دارد، افرادی هستند که اجناس خود را با دوره‌گردی در شهر و یا شهرها به دست مشتری می‌رسانند. البته ناگفته نماند که بعضی از این افراد دارای کارت‌خوان هستند و مزیت داشتن آن را می‌دانند. ولی تعداد این افراد بسیار کم است. شاید آگاهی دیگر افراد دوره‌گرد در مورد استفاده از این دستگاه کم بوده و فکر می‌کنند، این دستگاه فقط برای مغازه‌داران و فروشگاه‌های بزرگ است. با مطالبی که گفته شد این شغل‌ها بیشتر به کارت‌خوان نیاز دارند.

بیشترین مشاغلی که  در دنیا از کارت‌خوان استفاده می‌کنند

در آماری که شرکت گرایش تازه کیش در مورد مشاغلی که بیشترین تراکنش را با دستگاه کارت‌خوان انجام داده‌اند، نشان می‌دهد که همان خرده‌فروشان از همه شغل‌های دیگر بیشترین استفاده را از دستگاه پوز داشتند. 36درصد تراکنش‌های انجام شده توسط این گروه در کل دنیا انجام شده و رتبه اول را به خود در استفاده از این دستگاه اختصاص دادند.

بیشترین مشاغلی که  در دنیا از کارت‌خوان استفاده می‌کنند

مثلا در حوزه سلامت و پزشکی فقط 9 درصد تراکنش انجام می‌شود. در حوزه آموزش 6 درصد که به نسبت خیلی کمتر از گروه اول است. بعد از اینکه استفاده از کارت‌خوان متداول و کارت‌های بانکی افزایش یافت نظام بانکی و اقتصادی کشور تصمیم گرفت که رونقی به اقتصاد کشور بدهد و کارها را سریع و آسان پیش ببرد. این مسئله باعث شد تعداد زیادی کارت‌خوان توسط یکی از بانک‌ها مورداستفاده قرار بگیرد و  با تشکیل شبکه شاپرک و امنیت استفاده از کارت و کارت‌خوان بالا رفت و تعداد بیشتری کارت‌خوان در دسترس مردم قرار گرفت.

خرید معتبر دستگاه کارت خوان

این میزان خیلی بیشتر از مشاغلی است که در جامعه وجود دارد. شرکت پوز پرداز یکی از تولیدکنندگان دستگاه پوز در ایران است که دستگاه‌های پوز خود را بدون سود بانکی و ضامن در اقساط ۶ماهه در اختیار متقاضی قرار می‌دهد و شروع به اعطای نمایندگی در دفاتر پیشخوان نموده است.