17
مارس

کپی غیرقانونی کارت بانکی

کپی غیرقانونی کارت بانکی یکی از مشکلات بانکی است که توسط هکرها و سارقان بانکی مورد سو استفاده قرار می‌گیرد. امروزه در موارد بسیاری مشاهده می‌شود، که سارقین با استفاده از روش‌ها و تکنولوژی‌های گوناگون اقدام به کپی غیرقانونی نوار مغناطیسی کارت بانکی می‌کنند و سپس با استفاده از آن اقدام به سرقت اطلاعات حساب، جابجا کردن موجودی، خرید و برداشت‌های غیرقانونی می‌ نمایند. این نوع سرقت در سال‌های اخیر شیوع بسیار زیادی یافته است. در این شگرد، افراد سودجو و سارقان پس از کپی نوار مغناطیسی، با استفاده از تراشه‌ای نوار مغناطیسی را روی کارت دیگری کپی و نصی می نمایند. حال با استفاده از این نوار و کپی کارت شما، قادرند دسترسی کاملی به موجودی حساب شما داشته باشند؛ اما سوال اینست: چه باید کرد؟

کپی غیرقانونی کارت بانکی و سوءاستفاده از حساب بانکی

فرآیند کپی کردن کارت به این صورت است که سارقان با استفاده از تراشه و گذاشتن کیتی در دستگاه پوز اقدام به کشیدن کارت شما کرده و خرید را به شما تحویل می‌دهند؛ اما، این تنها ظاهر قضیه است که در وهله اول انجام می‌گیرد. در وهله دوم، آن ها با استفاده از دستگاه‌های دیگر، مبادرت به کپی اطلاعات و نوار مغناطیسی شما روی کارت خام دیگر می کنند.

کپی غیرقانونی کارت بانکی

راهکار چیست؟

– توصیه می‌شود پیش از استفاده از کارتتان، دقت زیادی به خرج داده و دستگاه را به دقت بررسی نمایید تا قطعه اضافی روی دستگاه پوز نصب نشده باشد.

– در مواردی مشاهده می‌شود که دستگاه پوز دقیقا روبروی دوربین مدار بسته فروشگاه و یا مرکز قرار دارد. بدین شکل استفاده از دستگاه و درج رمز اشتباه است. زیرا استفاده و درج رمز روی دستگاه پوز باید تا حد امکان به طور شخصی و محرمانه باشد. یکی از راهکارهای سرقت اطلاعات بانکی، ضبط اطلاعات و رمز کارت شما است.

– بهتر است خودتان کارت را روی دستگاه پوز کشیده و اقدام به وارد کردن رمز نمایید. زیرا این کار می‌تواند ضریب اطمینان و امنیت کارت بانکی شما را افزایش دهد.